Jak mít radost ze života?

Anonymní
21.1.20 09:37

Jak mít radost ze života?

Hezký den holky,
zakládám téma „Jak mít radost ze života“. Jsem odmalička hodně negativně naladěná, můj táta byl velký negativista a všechno viděl černě a já to asi mám po něm. Ovládá mě strach, strach kvůli kterému nemůžu normálně žít. Strach z budoucnosti, z toho, co bude. Pořád čtu v novinách, nebo v televizi, na internetu jak se všude v Evropě začíná propouštět. Jsou to desítky tisíc lidí. Jenom otázka času až to přijde sem k nám do Čech. Já pracuji v automobilovém průmyslu, kde se to projeví jako v prvním odvětví. Každý den se ptám sama sebe, co jenom s náma bude, co když přijdu o práci? Jak pokryju nájem, jídlo..?? Už v mysli přemýšlím, že skončím na ulici, přistihla jsem se při tom, jak se na internetu dívám na spací pytel do tuhé zimy.. Už mi to jde na palici. Nemůžu žít v přítomnosti, ten strach z budoucnosti mě zcela pohltil, na nic jiného nemyslím, jen na to, co se mnou bude.. Už nemůžu, včera jsem brečela..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14276
21.1.20 09:49

Zajdi k psychologovi. Já to mám zas naopak, žiju teď a tady a krom nějakých větších plánů (jako je práce a bydlení) budoucnost neřeším, stejně to většinou nedopadne tak, jak si člověk plánuje. Ono se to vždycky nějak udělá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
21.1.20 09:53

Všichni máme nějaké obavy z budoucnosti a zprávy v tv nebo na netu tomu opravdu nepřidávají, pokud je člověk duševně křehčí. Nevím, jaká je tvoje situace a jsou-li ty obavy reálné. Ale tvé smýšlení už mi ale přijde docela úzkostné, možná i obsesivní. Asi bych zkusila psychologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:22

Nečti noviny, nedívej se na zprávy a nezatěžuj si mozek něčím, co stejně nemůžeš ovlivnit. Bude se Ti hned líp žít…

Víš, co hrozí, tak se na to můžeš připravit s předstihem. Najdi si alternativu, co bys mohla dělat, kdyby Tě pustili z práce.
Když to vezmu u sebe, jsem účetní, ale mohla bych se živit i jako masérka, mám kurzy a zkoušky, mám i ŽL. Najdi si něco dalšího a věnuj se tomu.

Dokud nemáš v ruce výpověď, máš dost času na to se připravit na alternativu. Navíc Tě nová činnost natolik zaměstná, že nebudeš mít čas na negativní myšlenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:52

Znáš tu hlášku z Pelíšků „A komu tím prospějete, co?“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
21.1.20 11:53

Žij tady a teď ;)… najdi si koníček, přítele, či kamarády, abys ses nenudila a nepřemýšlela nad kravinami ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23261
21.1.20 11:57

Nechci kazit radost z případného spacáku do tuhé zimy na ulici, ale když by to tady bylo tak špatné, tak stejně bude platit právo silnějšího a někdo Ti ten spacák na ulici sebere… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
21.1.20 12:02
@free333 píše:
Nechci kazit radost z případného spacáku do tuhé zimy na ulici, ale když by to tady bylo tak špatné, tak stejně bude platit právo silnějšího a někdo Ti ten spacák na ulici sebere… :nevim:
:lol: :palec:. Já bych navrhla, že jestli se zakladatelka nudí a uvažuje nad takovými capinami, ať ti spacák koupí a zkusí si týden ulici :lol:. Třeba si najde i kamarády :lol:.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23261
21.1.20 12:08
@Makca87 píše: :lol: :palec:. Já bych navrhla, že jestli se zakladatelka nudí a uvažuje nad takovými capinami, ať ti spacák koupí a zkusí si týden ulici :lol:. Třeba si najde i kamarády :lol:.

No, možná by pomohlo zaplatit si nějaký ten kurs o přežití? :)

Ale stejně je to jen takové, co by kdyby, máš pravdu, jak jsi psala, moc nad tím nedumat a žít tady a ted…

Protože kdyby se něco semlelo, tím myslím něco jako válku, s ostatním pokud je člověk zdravý si poradí, tak to stejně bude všechno jinak…

Mně třeba říkala jedna paní radostně, že je na vesnici, takže tam v pohodě přežije válku o zelenině a domácích vejcích, nechtěla jsem jí kazit radost, ale úplně by stačilo, aby týden nešel proud, lidi vyrabují obchody, zašlapou slabší do chodníku a vyrazí směr vesnice za jídlem… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
21.1.20 12:15

@free333 jj, kurz přežití je dobrá motivace ;). No, v prvé řadě by lidi viz. zakladatelka měli ze svého života vyřadit denní tisk, média, zprávy a novinky na seznamu, nebo třeba celý internet ;). Začít chodit do přírody, sportovat, číst knihy, zabavit mozek prací, třeba na zahradě :lol:, najít si přítele, pořídit pejska, či děti a tím pádem se nenudit ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama