Knihy - Jak mluvit, aby deti poslouchaly vs. RaR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Carmen
Kecalka 171 příspěvků 13.09.10 14:23
Jak mluvit, aby deti poslouchaly vs. RaR

Ahojte, rada bych si koupila jednu z techto dvou knizek (Jak mluvit, aby deti poslouchaly a Respektovat a byt respektovan), ale nemuzu se rozhodnout kterou. Divala jsem se do obou a libi se mi obe dve :nevim: Ktera z nich se vam libi vic a proc?
Dekuju :kytka:

Reakce:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17061 příspěvků 13.09.10 14:32

první neznám (teda jen název ale ne obsah) ale právě čtu RaR a jsem spokojená. Jen tam moc nenacházím návod jak to dělat s tak malým dítětem, které ještě tolik nechápe obsah toho co jí říkám. Ale tak trénuju aspoň způsob komunikace. Je tam toho hodně, hodně příkladů takže se to i docela dobře vryje do hlavy. :wink:

Achdarek
Echt Kelišová 9861 příspěvků 13.09.10 14:35

Mám obě a Jak mluvit mně přijde takové víc stravitelnější, názornější a čtivější.

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 13.09.10 14:38

Přečti obě a uvidíš :wink: Tu první neznám, RaR se mi líbí, ale nedá se to brát příliš dogmaticky. Mi přijde, že někdy dělaj vědu z obyčejných automatických věcí.

pepro
Kelišová 5162 příspěvků 13.09.10 15:18

RaR je dobrá, spousta teorie, naráz se číst nedá. Funguje jen na „průměrné“ děti, tzn. když je nějaký problém a dítě něčím vybočuje, tak tahle knížka nefunguje. Souhlasím, že kolikrát se tam dělá věda ze samozřejmých věcí…
TU druhou neznám

Carmen
Kecalka 171 příspěvků 13.09.10 15:35

holky, moc diky za reakce :-)

Achdarek: a obsahove jsou ty knizky zhruba totozne? Nebo je v nektere neco navic? Cetla jsem, ze RaR vychazelo z Jak mluvit… :dance:

Achdarek
Echt Kelišová 9861 příspěvků 13.09.10 16:03

Mně to přijde totožné. Možná to RaR je takové propracovanější a obsáhlejší, ale takové víc teoretické. Spíš bych řekla, že je vhodné pro učitelky v MŠ. Jak mluvit mně přijde, že je víc praktičtěji zaměřené.

Rose-k
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.10 19:36

Ahoj,
Nevíte kde tu knížku JAK MLUVIT na netu objednat?,Zrovna nemám moc času oblítávat knihkupectví,dííky :kytka:

dajdulka25
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 16.03.12 21:53
Carmen píše:
Ahojte, rada bych si koupila jednu z techto dvou knizek (Jak mluvit, aby deti poslouchaly a Respektovat a byt respektovan), ale nemuzu se rozhodnout kterou. Divala jsem se do obou a libi se mi obe dve :nevim: Ktera z nich se vam libi vic a proc?
Dekuju :kytka:

ja mam obe a jsem spokojena :-)

Váš příspěvek
Reklama