Reklama

Jak moc dobře fungují ultrazvuky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineClair88
Povídálka 43 příspěvků 13.02.18 11:47
Jak moc dobře funguji ultrazvuky

Dobrý den, jsem těhotná, ale vlastně ani nevím v jakém týdnu, protože mi to Paní doktorka neřekla, včera jsem byla na gyndě, protože mi vyšel pozitivní TT, poslední menstruaci jsem měla 9.1. A teď jsem ji měla mít včera 12.2.
Jenže na ultrazvuku nebylo vůbec nic videt, vzali mi krev (mam 323 jednotek) a spekuluju se o mimoděložním těhotenství. Tak mě zajímá jak moc dobře ty stroje fungují. Děkuji

Přečtěte si článek: První určení pohlaví dítěte na ultrazvuku

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19599 příspěvků 13.02.18 11:51

Fungují dobře, ale nejsou věštecká koule. Je moc brzo aby bylo něco vidět.

Ornwen
Závislačka 4368 příspěvků 13.02.18 11:53

@Clair88 no tak jsi 4-5.tt a nic vidět ještě stejně být nemusí. Utlrazvuky fungují dobře, některé líp :-) (třeba novější stroje. Např. pokud tvoje doktorka umí i 3d ultrazvuk, ta bude mít nový a přesnější).
Mimoděložní má nějakou historii u tebe nebo v rodině?, na první utz se většinou chodí tak 8-9.tt

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 13.02.18 11:54

@Clair88 tohle téma se řeší stále dokola.

Na uzv jde,,něco" vidět až od hodnoty 1000 HCG. A to je vidět jen gestační váček.

Na uzv po pozitivním testu se má chodit až tak za 3 týdny, dříve to nemá smysl a člověk se stresuje.

Šla jsi opravdu moooc brzy, tak přeji pevné nervy při čekání na další průběh.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16032 příspěvků 13.02.18 11:57

Pokud jsi měla posední menses 9.1. a jsi těhotná, tak jsi zhruba v 5tt (počítá se od prvního dne posední menses, nikoli od ovulace, ptž ta je u každé ženy jinak).V tomto týdnu je klidně možné, že ještě na utrazvuku nic vidět není. Zhruba za týden by mohla být vidět dutinka, pak fazolka, pak se srdíčkem (6 - 8tt).
Já tyhlety časné kontroly nemám ráda, když nejsou potíže, nekrvácíš a nic tě nebolí. Dek tomu čas a klid týden, dva - a uvidíš. Hodně štěstí :kytka:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 13.02.18 11:58

@Clair88 to samé se mi stalo teď. Umím si představit jaké máš nervy. Taky se spekulovalo o mimoděložnim. Nakonec se mimi ukázalo o 4dny později. Prostě jsi šla moc brzy :kytka: pak jsme se neuměli ani dohodnout jaký jsem týden, doktor trvdi že 4+něco a já vím kdy k tomu došlo a vycházelo to na 5+něco neli 6 myslím. Pak jsme si to ujasnili až za pár týdnů.

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 13.02.18 11:58

Na ultrazvuk je ještě brzy. Aspoň týden bych počkala. Jestli je hodnota z krve v pořádku by se poznalo až při opakovaném odběru.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 13.02.18 12:00

@Clair88 To jsi byla na UZ velmi brzy. Je jasné že tak ještě nebude nic vidět. To jsi se objednala sama nebo dr.? Jinak na UZ je něco vidět až od 1000 jednotek hcg. Hcg by se mělo zvyšovat každý druhý den. Pokud chceš mít klid, tak si zajdi na krev jako samoplatce pozítří a uvidíš zda roste. Já byla na prvním UZ v 5+6 protože jsem špinila. Nic to nebylo a měla jsem dokonce i srdíčko. Na kdy jsi zase objednaná?

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 6055 příspěvků 13.02.18 12:03

@Clair88 fungují dobře, ty si tam byla zbytečně brzo.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 13.02.18 12:07
@Clair88 píše:
Dobrý den, jsem těhotná, ale vlastně ani nevím v jakém týdnu, protože mi to Paní doktorka neřekla, včera jsem byla na gyndě, protože mi vyšel pozitivní TT, poslední menstruaci jsem měla 9.1. A teď jsem ji měla mít včera 12.2.
Jenže na ultrazvuku nebylo vůbec nic videt, vzali mi krev (mam 323 jednotek) a spekuluju se o mimoděložním těhotenství. Tak mě zajímá jak moc dobře ty stroje fungují. Děkuji

no tak velke rozliseni, aby videli doutydenni embryo, nemaji - ns to se asi ptas. Divim se, ze ti to dr. nerekl, o mimodeloznim nespekuluj.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 13.02.18 12:08
@lachtanice86 píše:
@Clair88 fungují dobře, ty si tam byla zbytečně brzo.

Možná fungují dobře, ale taky záleží jak starý přístroj je. Já když byla na pohotovosti v těhu v 7 týdnu tak tam byl UZ vyroben ještě za krále klacka a změřila mě na 4 týden. Doktorka byla primářka porodnice takže o ní jsem pochyb neměla. Já na jejím UZ nic neviděla. Druhý den na kontrole u své doktorky, která má nejnovější UZ bylo krásně vidět srdíčko. Takže :think: :think:
Ale je jasné že u zakladatelku nemohlo být nic vidět při této hodnotě.

Povídálka 43 příspěvků 13.02.18 12:16

@Ornwen nejsem si vědoma, ze by u nás v rodině byl nějaký takový problém.

blumen
Hvězda diskuse 41240 příspěvků 13.02.18 12:19

Proc tam lezes tak brzo. Pripadne embryo se nestihlo ani poradne uhnuzdit natoz, aby bylo neco videt :roll:

Povídálka 43 příspěvků 13.02.18 12:20

@Zara.Ray šla jsem kvůli silným bolestem břicha, jinak jsem objednana na 19.2. pro další odběr krve a ultrazvuk

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 13.02.18 12:42

Bolest břicha na začátku je zcela normální. Takový ten pocit, že to máš dostat se tě bude držet snad do konce prvního trimestru. Ale chápu, každý má strach a chce hned všechno vidět a vědět :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >