Jak moc dopředu se musí podat žádost o mateřskou?

17.6.15 13:05

jak moc dopředu se musí podat žádost o mateřskou?

Ahoj maminky, mám takový dotaz, papir o žádost o mateřskou musí podat v práci, ale jak moc předem je to nutné? Nebo to jde i zpětně?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69014
17.6.15 13:09

@kocoladka No, mělo by to být nejpozději k datu nástupu, protože logicky bys jinak měla neomluvenou absenci v práci, ale pokud jsou dobré vztahy, tak je to fuk a klidně to jde i zpětně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 13:11

Jo? Tak jde o to, že mám vypočítaný na den 6 týdnů předem, abych nepřišla o příspěvek, na tom papíře už je to tak vyplněné, tak mi jde o to, aby se to podalo včas, což už já neovlivnim..a kdyby jo, tak jestli to ty úřady vemou nebo jak to je :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69014
17.6.15 13:15

@kocoladka To je úplně fuk, že to na OSSZ přijde později, oni to stejně zpracovávají až po konci měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 13:21

Jo? tak super, děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7071
17.6.15 14:37

@kocoladka No tak nejlépe je ten papír zaměstnavateli dát hned, jak ti ho vystaví lékař. Nevím, jak máte ve vaší práci spolehlivou účtárnu, ale stává se, že to třeba nepošlou hned, ale posílají to hromadně s dalšími věcmi, až se jim to nakupí. O příspěvek nepřijdeš, ale čím víc času oni budou mít na zpracování, tím větší máš jistotu, že nedojde k prodlení a nebudeš na ty peníze muset čekat (což se stalo kamarádce, zaměstnavatel ten papír zabordelil, poslal pozdě a ona pak dostala peníze se zpožděním).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 14:39

Přesně o to mám strach :) V práci mám všechno vpohodě, ale nevím, kdy to budou posílat, taky právě říkali, že to dají ještě s čím si, a že si nemysli, že když se to da po termínu, že vpohodě, tak právě nevim no, nerada bych byla měsíc bez penez..proto se ptám :)
Tak moc děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
17.6.15 14:46

Dopředu to je jedno, klidně o dva týdny pokud nemáš neschopenku. Mateřská se vyplácí zpětně tz. pokud nastupuješ 1.7. peníze dostaneš nejdříve v srpnu za červenec. Je jasné že ossz to taky projde rukama xx lidí a nezpracují to ze dne na den…takže určitě ohlídat ať to u účetní (tvoří k tomu přílohu příjmů) neleží dlouho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 14:51

Příloha příjmu? Takže k tomu ještě musí přiložit jiný papír než, který jsem donesla od dr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
17.6.15 14:59
@kocoladka píše:
Příloha příjmu? Takže k tomu ještě musí přiložit jiný papír než, který jsem donesla od dr?

Jiste, musí ti mit na OSSZ z čeho vypočítat, kolik dostaneš přece. Papír odevzdej hned, kdyz ho mas, a mas klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
17.6.15 15:00
@kocoladka píše:
Příloha příjmu? Takže k tomu ještě musí přiložit jiný papír než, který jsem donesla od dr?

Ano, stejná příloha jak se tvoří k nemocenské. Příjem za posledních 12měsíců (či méně pokud pracuješ méně jak rok) a z toho se na ossz příjem vypočítá, + ověří se doba pojištění, a ještě to jde přes několik kontrol… ale výhoda je že dál už nic nedokládáš a pokud je vše ok mateřská chodí pak automaticky každý měsíc ve stejném termíny (oproti nemocenské kdy to závisí na doložení lístku na peníze)…nejlepší je na tu žádost nebo přílohu napsat svůj tel, kolikrát se stane že třeba zapomeneš podpis, spleteš kód banky..oni nemají číslo a řeší to přes výzvu poštou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 15:03

Jasně chápu, super, děkuju :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 20:22

Ahoj, tak jak mi dal doktor papír ohledně mateřské tak jsem ho hned do práce poslala :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
17.6.15 21:49
@Kačka1212 píše:
Ahoj, tak jak mi dal doktor papír ohledně mateřské tak jsem ho hned do práce poslala :).

snad i vyplnila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 04:03

@Raddkka jasné :). Sice jsem v těhotenství trošku zmatená, ale i vyplnila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu