Jak moc hlídají vaše (ještě pracující) babičky ?

Anonymní
15.1.20 22:16

Jak moc hlídají vaše (ještě pracující) babičky ?

Ahoj, prosím o Vaši odpověď jak to funguje u Vás? Hlídá Vám babička, pokud ano jak často? Chodí k Vám děti navštěvovat? My máme 3 děti, (7let, prvňáček, a 20 a 5 měsíců) A 2 babičky (jednu v důchodu, která by ráda vnoučata viděla co nejvíce, ráda by mi je například vzala ven abych si mohla v klidu uklidit, odpočinout nebo si něco zařídit - ale je daleko. A pak druhou babičku, která od nás bydlí 10 minut chůze, a 3 minuty autem, ještě pracuje. Zaměstnání má sedavé, 8-hod směny od po-pá, víkendy a svátky volné. Je ji 49let. Hlídá nám jen 20měsíční dceru, kterou si bere cca 1× za 2-3mesice přes noc. Nejstarší si nebere, mám ji z prvního vztahu a nejmladší logicky také ne, je ještě malá- kojim ji. Nikdy si k nám nepřišla s holkama pohrát, nikdy mi nevzala kočárek ven, abych si mohla odpočinout nebo něco udělat. Parkrat jsme ji využili a prostřední ji dovezli, abychom mohli na nákup nebo já k lékaři, ale bylo to cca tak 5×. Jinak spis požádám vlastní mamku, která váží více jak 100km cestu aby mi mohli pohlídat a já mohla jít např. dceři na rodicak. Jde mi o to, ze místní babička - manželova mamka moc zájem nemá. Odkazuje se na to, ze ještě chodí do práce, ze má velký dům, zahradu a ze nemá na hlídání takový čas. Na druhou stranu se ale chlubí kolik cte knih, a ze nikdy neměla tolik času jako teď. Navíc v týdnu po práci za vnoucaty nikdy nezajde, ale pak se dozvím ze se každý den po návratu z práce vydá na procházku se psi třeba i 7km. Ví, ze moje mamka je jako babička aktivnější, ale nepřeje si, aby se mým dětem tolik věnovala. (Uvažujeme o přestěhování, kde by byla moje mamka poblíž). Navíc mi nedávno řekla, ze pokud své děti nezvladam, neměla jsem si je dělat. Není to o tom, ze bych své děti nezvládala. Je to proste jen celkem náročné, každé dítě potřebuje svoje, a hlídání častěji jak 1× za čtvrt roku bych uvítala. Navíc mě mrzí, ze se jedna o moje děti a já mám pocit, ze má své psy raději než je. Co myslíte, jsem opravdu neschopna a chci tak moc? Kde je podle Vás chyba, je u mne? Zatim jsem stavěna k věci tak, ze moje mamka je jako babička nezdravě ochotna a aktivní a to rozhodne není dobre ani žádoucí. Zatím co druhy postoj je běžný a hlavně normální. Co myslíte Vy? A jak je to u Vás? Vratte mě prosím do reality,. Děkuji za Váš čas.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2221
15.1.20 22:21

Ber to tak, ze matka tvého muže není povinna hlídat. Je ve veku, kdy si chce žít vlastní život, starat se o sebe - ona už ma děti velké a nebrala bych to od ni úplně zle, ze nehlida víc… ono 49 není zrovna “babickovsky” věk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85281
15.1.20 22:22

Jsem ta nezdravě ochotná a aktivní babička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2987
15.1.20 22:22

Tak my hlídáni taky nemáme. Moje mamka je pracující a hlavně jsou to mé děti. Taky mám tři. Je v pořádku, že tvá tchýně se věnuje svým zájmům. Děti má velký tak má právě konečně čas. Nevím proč by měla hlídat častěji, když to tak necítí. Ano náročné to je, ale jsou to mé děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6421
15.1.20 22:23

Být hlídací babička není povinnost. Každá chvíle kdy si bere dítě je jen její dobrá vůle. Nemusela by dělat ani to :nevim: Je to její život. Stejně jako mít tři děti bylo vaše rozhodnutí, ne babičky :nevim:

Vychovala svoje děti, je mladá, chce a může si užívat jak bude chtít. Je to její život. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2987
15.1.20 22:24

A hlavně není to povinnost prarodičů ale vaše vás rodičů. Jako jsou i babičky které hlídají ale ty to hlavně naplňuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2704
15.1.20 22:24

Tak předně, žádná babička není povinná hlídat. Některé ženy jsou prostě rády, že mají svůj klid. U tvoji tchyně ale není problém hlídání, tam je hlubší problém a zřejmě zatím stojí vaše vztahy. Rozhodně bych si ale ani tchyni ani vlastní matkou nenechala kecat do výchovy nebo toho, zda jsem si měla či neměla dělat děti. Ad tvůj dotaz tchyně v důchodu nehlida, hlídat zřejmě nebude, o dítě se zajímá, ale je už starší a na péči o dítě se necítí, byť by šlo o hodinu. Nevadí mi to stejně ji moc nedůvěřuji. Moje máma je pracující, stará se ještě o svou mámu, má toho sama nad hlavu a tu bych ani nepozadala. Opět máma se o dítě zajímá. Obě si pohraji, věnují se, dceru miluji obě dvě. Bohužel se to sešlo tak, že s hlídáním momentálně nemohu počítat ani u jedné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 22:26

Oni babičky a dědečkové nemají nikde uvedenu povinnost hlídat, jaksi si už svoje odhlídali a mají svůj život, všechno je jen jejich dobrá vůle, třeba jednou pochopíš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 22:28

Ono bejt babickou jeste automaticky neznamena casty hlidani. Nebudu delat zadny soudy, reknu jen, jak to funguje u nas.
Moje mamka 49let, 60km daleko, pracujici. Jednou za mesice si berou syna na vikend. Vic bych po ni nemohla chtit, ma toho sama dost.
Tchyne 62let, 450km daleko, taky porad pracujici. Kdykoli tam prijedeme, pohlida dve hodiny i pres noc.
Ale my vzhledem ke vzdalenosti nasich rodicu mame hlidani fakt sporadicky, zvykli jsme si, ze vsechno musime zvladnout sami. Asi je to tak lepsi. To hlidani od babicek je pro nas vzdycky milej bonus a tak si myslim, ze je treba to brat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
15.1.20 22:30

Myslím, že není správné si nárokovat hlídání i když chápu, že by ti to pomohlo. Najdi si nějakou studentku na ty dvě větší děti. Taky mi babičky nehlídají. Synovi je 7 a u babičky ( mojí mámy) přespí 2× do roka na jednu noc. Dceři je 1,5 a jezdí děti navštěvovat cca 1× měsíčně na 1-2 hodiny k nám. Pohraje si s nimi, pomazlí je, vždy doveze nějaké dobroty. Když si ale vzpomenu na mé dětství, tak jsem byla u babičky pořád. Manžel mà již dospělého syna a ten se svou přítelkyní pohlídají a my zvládneme občas kino, večeři a tento víkend poprvé i ples.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3545
15.1.20 22:30

To si bohužel nevynutis. O roli babicky asi tolik nestojí. Co se mi ale nelíbí je fakt, že ji tady vyčítás knížky a procházky se psy. To, že vy jste si udělali děti neznamená, že se babička vzdá svých koníčku a bude vám každou chvíli hlídat.

Jinak my máme jednu babičku. Moji mámu, když chodila do prace, tak si děti taky moc nebrala. Za 9 týdnu letních prázdnin si vzala syna 3× na noc, 1× přes den na zahradu, dceru (1.5 roku 0×) padala jsem na pusu, ale co už. Spíš mi to bylo líto. Jinak jsme se viděli všichni společně tak 1× týdne. Teď jev důchodu, tak se nudí a je to lepší. Syna si bere 1× týdne po školce, o víkendu tam chodíme na 1 oběd. Mála neni zvykla a bulí s ní. Teď mi bude hlídat víc, že začnu o víkendu studovat. Připadalo mi, že když byla v práci, tak si o volnu taky chtěla odpocnout, vycitat to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 22:31

Hele buď ráda za to co máš. Já vlastní mámu už nemám, tak máme babičku jen od manžela a ta dává přednost dětem od dcery. Dokonce ani nepřišla na narozeniny prcka, protože je dítě mělo v době prázdnin, kdy hlídala děti od dcery. Na prcka se přijde podívat jednou za 2 měsíce na max 2 hodiny. Udělá si fotky a zase jde pryč. Je prý hrozně unavená apod. ale nezapomene povykládat, kde všude byla s dětmi od dcery na výletě. Tak asi tak. Až bude ona potřebovat pomoct, tak taky nebudu mít čas… ať se postará dceruška.

• Nahlásit
  • Citovat
1429
15.1.20 22:31

Ja to vezmu podle sebe. Me je 43,mame jedno dite,10 let. Chodim do prace, vozim na krouzky, vecer vecere atd…a nemuzu se dokopat pozvat dceri treba kamaradku na noc nebo jen hraci odpoledne, protoze chci odpocivat, jsem proste unavena…takze tvoje tchyne se citi asi tak. A neni to jeji povinnost ti pomahat s detma.
Nerikam, kdyz jsi treba nemocna. Ale tchyne ti nedrzela pistoli u hlavy, aby si mela 3 deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
15.1.20 22:32

Když pracovala tak přes noc nehlidala. Někdy tam šel na pár hodin. Někdy jednou za 2-3 měsíce někdy ani za půl roku. Hlídal kluka spíš děda. Babička si zalezla do pokoje. A mého manžela rodiče nehlidali nikdy. Ty zas říkají že jsou na to moc starý :thinking:ale vnučky dítě prý pohlidaji rádi. U nás je to celkem složitý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
15.1.20 22:36

Tak naše tchýně je už v důchodu a hlídá pravidelně. Vždy jednou za čas si jí bereme na víkend domů a já si jedu třeba nakoupit nebo něco a nechám jí syna doma. Dělá jí to radost a synovi to nevadí. Naši oba ještě pracující také syna hlídají ale spíš tedy občas o víkendu, už tam byl i přes noc. Jinak moje mamka jezdí pravidelně jednou týdně po práci a o malého se do večera většinou komplet stará a já si zatím třeba uvařím nebo sfouknu nějaké větší uklízení. Také jí o to nežádám ale opět jezdí k nám sama a dělá to ráda. Takže u nás jsou obě babi aktivní a užívají si to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama