Jak moc je VŠ důležitá pro společnost?

Anonymní
11.11.19 06:59

Jak moc je VŠ důležitá pro společnost?

Ahoj všem,
mám v hlavě pár dní takovou věc. Má kamarádka se rozešla s přítelem, má na to vliv ijeho škola, on teprve dodělává dálkově bakaláře, ona už má hotový magisterský titul (studovala prezenčně). Nicméně její přítel měl psychické problémy a rozešel se s ní. No a ona je z toho smutná a říká mi - pak mě můj táta rozveselil, že ten člověk má přijít, až bude mít Mgr., že jinak se s nim bavit nemusí - je něco méně…
No a já sekla se zdravotní VŠ (kam mě poslali po střední naši) po dvou letech, páč jsem nedávala praxe, psychicky jsem se sesypala z nemocných lidí a odstěhovala jsem se k tehdy ještě přítelovi. Ten je ajťák (vývojář) a já se chytnula stejným směrem, také pracuji v IT, troufám si říct, že mám dost naprůměrný plat, lepší práci než spousta absolventů VŠ a ještě mluvím plynule 5ti jazyky. Ale stejně se najdou lidé (ne jenom poslední případ), kteří mě bez toho titulu berou jako něco méně, jako hloupější apod.
Jak na to nahlížíte vy? Mrzí mě, jak mě třeba někteří shodili někde kvůli Vš (i naši)…
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2124
11.11.19 07:06

Pro me jsou lidi s VS k nicemu, pokud se nejedna o vedce, doktory a pravniky. Bez kucharu, hajzbab, prodavacek, postacek, autoservisaku by se to tu stejne neobeslo. Ja svoje deti pozenu hezky na remeslo. Nikdo red rukama poradne nic neumi. Kdo je sikovnej, ma se jak prase v zite i bez blbyho titulu. Ja jako servirka uz v 19 vydelavala 40k a pak jsem zdrhla na chvili do ciziny. Videlala jsem si na poradny auto, byla jsem v nekolika exotickych zemich, mluvim tremi jazky. Je mi 26, mam 2 deti, super chlapa. Moje ex kamosky si ted sotva dodelavaji VS. Nemaji nic. Ani chlapa, ani zazitky. Tak treba jim ten titul sam o sobe udela dobre :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 07:12

Já mám jen jednu VŠ, ale i Ph. D. a stojím nohama na zemi, tj. neberu člověka s VS za boha a naopak vážím si např. šikovných řemeslníků nebo lidí jako ty. Často se ovšem setkávám s tím, že z VŠ dělají něco víc méně vzdělaní, takovýto bez školy seš nula atd., přitom ji sami nemají. No a vysokoskolsky vzdělání z poloviny jsou celkově inteligentní i po psychické stránce a zbyla polovina dělá VS ostudu, školu mají podprůměrnou, ale sebevědomí nadprůměrné a to jsou ty největší idioti :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.11.19 07:13
@Micaella22 píše:
Pro me jsou lidi s VS k nicemu, pokud se nejedna o vedce, doktory a pravniky. Bez kucharu, hajzbab, prodavacek, postacek, autoservisaku by se to tu stejne neobeslo. Ja svoje deti pozenu hezky na remeslo. Nikdo red rukama poradne nic neumi. Kdo je sikovnej, ma se jak prase v zite i bez blbyho titulu. Ja jako servirka uz v 19 vydelavala 40k a pak jsem zdrhla na chvili do ciziny. Videlala jsem si na poradny auto, byla jsem v nekolika exotickych zemich, mluvim tremi jazky. Je mi 26, mam 2 deti, super chlapa. Moje ex kamosky si ted sotva dodelavaji VS. Nemaji nic. Ani chlapa, ani zazitky. Tak treba jim ten titul sam o sobe udela dobre :D

Tak to máme hodně podobné, jeden čas jsem byla v Německu ve vývojovém teamu a dnes z toho těžím… :palec: Jako sice záhul být tam úplně sama, ale zkušenost k nezaplacení. ;) Jsme stejně staré. :D

• Nahlásit
  • Citovat
11088
11.11.19 07:14

Ne emiminu je titul nejdůležitější na světě, bez titulu nesmíš vůbec na dítě ani pomyslet, no CARy se radují a až vysokoškolákům nikdo neopraví ucpané wc a nenapeče rohlíky, možná se začnou zamýšlet, kde se stala chyba
ve skutečném životě je důležité, co umíš a jaký jsi člověk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 07:16

Zakladatelko, VS nepotrebujes, ale dokud s tim nebudes srovnana, tak te budou rozhazovat takove poznamky.

Taky by me mohly eventuelne rozhodit blbe kecy nejake prisprostle pinglice, ale ani me nehne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 07:21
@stinga píše:
Ne emiminu je titul nejdůležitější na světě, bez titulu nesmíš vůbec na dítě ani pomyslet, no CARy se radují a až vysokoškolákům nikdo neopraví ucpané wc a nenapeče rohlíky, možná se začnou zamýšlet, kde se stala chyba
ve skutečném životě je důležité, co umíš a jaký jsi člověk

Nemyslim si, cetla jsem mnoho diskuzi dost plivajicich na lidi s vs, jakoby to nekomu stalo za to… A proc to spojujes s CARama? Promin, ale asi ti ublizil nekdo s vs nebo nenaplnene ambice, jinak to zni jako vykrik zhrzenosti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 07:22

Jak pro jake lidi. Obdivuji lidi ktery si vazi kazdyho cloveka bez ohledu na to jaky titul nebo jmeni maji. Kdo rika ze ten s titulem.je stastnejsi nez ta uklizecka a vyucakem? A o to preci v zivote jde. Mam podobnou zkusenost kdy mi ma byvala kamaradka rika ze potkala kamaradku ze zakladni skoly ve firme, mela saty, podpatky, namalovana no krasna baba, tak ze sla za ni aby se ji zeptala co v te firme dokazala a jeji odpoved byla, nic ja tady jezdim ve skladu na jesterce.. byvala kamaradka to nemohla pochopit a ja si rikam proc by mel kazdej furt neco dokazovat? Je mi lito techto lidi, protoze nebudou nikdy stastni, budou jen resit kdo co o nich kde rika a budou se honit za uspechem. Pokud se clovek chce honit za uspechem tak by ale nemel zapominat ze lide maji i jine hodnoty. A takove lidi ja obdivuji ze dokazou byt furt,,normalni"

• Nahlásit
  • Citovat
56
11.11.19 07:24

Ať má VŠ nebo nemá, pro mě je nejdůležitější LIDSKOST. Jak se ten člověk chová k ostatním, jeho píle, usílí, ochota pomoci ostatním. Můžeš vystudovat třeba deset VŠ, ale to ještě neznamená, že jsi člověk s velkým Č nebo že jsi schopen s tím, co jsi se naučil, nějak uplatnit či to využít a i když umí svůj obor zužitkovat, ale neumí se slušně chovat k lidem, nesoudit, nepovyšovat se, co s tím potom? A můžeš být třeba tisíckrát úspěšný, získat třeba milion pulicerových cen, být jednotka ve svém oboru, vydělávat miliony, ale to ještě neznamená, že jsi opravdu ŠŤASTNÝ. Mám státnice z němčiny, můj přítel nedodělal vš v IT směru, ale máme své zájmy, které spolu pěstujeme, máme se rádi a je nám spolu hezky. Nikdy by mě nenapadlo dívat se na naši uklízečku jinak než na ředitele. Jsme všichni lidi z jedné planety, každý má své schopnosti a zájmy jiné, každý může dokázat hodně, když bude chtít. Dávám příklad…jsi třeba zapojen v nějaké komunitě, kde chceš pomáhat. Někdo tam zvedá těžké závaží, někdo tahá dřevo a ty máš třeba zlomenou nohu nebo máš jiné zdravotní problémy, tak tam mažeš těm lidem chleba nebo vaříš. To znamená, že každý z nás je důležitou součástí týmu a měli bychom se k sobě chovat všichni slušně. Možná vám to příjde naivní, ale tak nějak to cítím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 07:29

Mám VS, ale troufám si říct, že jsem velmi praktický a manuálně zručný člověk, který se práce nebojí.
Za to znám člověka, který má snad tři vysoké školy i takové „vědecké“ a je naprosto nepoužitelný. Neschopný manuální práce, líný a i lidsky úplně mimo. Všechno ví a všude byl tricetkrat, ale neumí vůbec nic…

• Nahlásit
  • Citovat
56
11.11.19 07:33
@Anonymní píše:
Mám VS, ale troufám si říct, že jsem velmi praktický a manuálně zručný člověk, který se práce nebojí.
Za to znám člověka, který má snad tři vysoké školy i takové „vědecké“ a je naprosto nepoužitelný. Neschopný manuální práce, líný a i lidsky úplně mimo. Všechno ví a všude byl tricetkrat, ale neumí vůbec nic…

Také jsem takového znala. Pořád mě poučoval, že Beethoven s píše s v a že by děti měly z hudby vědět vše od A do Z a poučoval mě s kde čím, ale když jsme stavěli skříň, tak se jenom koukal a když jsem ho poprosila, aby mi podal aspoň kleště, tak mi donesl hasák…Věděl všechno, ale v domácnosti naprosto nepoužitelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
11.11.19 07:35

Muj manzel mel VS u sebe ve skladu. Nebyl schopnej pracovat. Byl to nejaky fylozof. On by nebyl schopnej asi ani delat v kanclu faktury. Tim chci rict, ze zadny titul nedela cloveka lepsiho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
11.11.19 07:37

Já neznám nikoho, kdo by někoho neuznával, protože nemá VŠ. Důležité je jestli se člověk uživí a neparazituje na sociálních dávkách. Mám od základky kamarádku, která nedodělala SŠ má jen základku. Neni to žádná trubka, prostě se na to vyprdla na truc rodičum. A přece se s ní nepřestanu bavit. A přesně jak tu někdo psal, bez řemeslníků bychom spoustu věcí neměli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32555
11.11.19 07:46
@Micaella22 píše:
Pro me jsou lidi s VS k nicemu, pokud se nejedna o vedce, doktory a pravniky. Bez kucharu, hajzbab, prodavacek, postacek, autoservisaku by se to tu stejne neobeslo. Ja svoje deti pozenu hezky na remeslo. Nikdo red rukama poradne nic neumi. Kdo je sikovnej, ma se jak prase v zite i bez blbyho titulu. Ja jako servirka uz v 19 vydelavala 40k a pak jsem zdrhla na chvili do ciziny. Videlala jsem si na poradny auto, byla jsem v nekolika exotickych zemich, mluvim tremi jazky. Je mi 26, mam 2 deti, super chlapa. Moje ex kamosky si ted sotva dodelavaji VS. Nemaji nic. Ani chlapa, ani zazitky. Tak treba jim ten titul sam o sobe udela dobre :D

edit.
Beru si příklad z madam Kadrnožkové

Příspěvek upraven 11.11.19 v 07:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32555
11.11.19 07:47
@PaníKadrnožková píše:
Zakladatelko, VS nepotrebujes, ale dokud s tim nebudes srovnana, tak te budou rozhazovat takove poznamky.Taky by me mohly eventuelne rozhodit blbe kecy nejake prisprostle pinglice, ale ani me nehne :lol:

Hm, mas recht :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama