Jak moc ovlivní brzké přiložení tvorbu MM?

Anonymní
30.5.20 09:36

Jak moc ovlivní brzké prilozeni tvorbu MM

Ráda bych Vaše názory a zkušenosti na včasné prilozeni miminka po porodu k prsu. Já rodila spontánně. Byla jsem prvorodicka. Pořád mi všichni v nemocnici říkaly, ať nic nečtu, nestuduju, ať se porodem a ničím jiným zbytečně nestresuju, že mi se vším pomůžou. Takze jsem nic necetla a neměla absolutně páru, že po porodu se má miminko přiložit co nejdříve k prsu. A ani mi to bohužel nikdo na sále neřekl. Takže jsem tam s miminkem ležela jako trubka a přiložil ho až na pokoji po několika hodinách. Dodnes mě to trápí, protože jsem se nikdy už ne rozkojila… A tak si říkám jak jste to měly vy a jestli si myslíte, že to, že jsem se nerozkojila, je fakt vinou neprilozeni k prsu. Pak jsem s pomocí laktačních delala půl roku úplně vše, aby bylo MM, ale bohužel… Dodnes jsem na FTN a ty asistentky tam pěkně naštvaná…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3700
30.5.20 09:42

Mě se syn asi 2 dny pořádně neprisal, byl strasnej lenoch a mlika mám na rozdávání. Jinak taky jsem porod nějak extra nestudovala, ale aspoň základy je dobrý vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
30.5.20 09:44

Já se domnívám, že to až takový vliv nemá, kdysi se bonding nedělal vůbec, dítě rovnou ze sálu odnesli a dali ho mámě až na oddělení. A kojilo se taky. Konkrétně moje mamka nás kojila všechny a nebyli jsme přikládány prý ani jedno. To samé babička. Ženy po císaři také kojí. Asi to okamžité přikládání tomu má pomoct, ale nezbytnou podmínkou ke kojení to podle mě není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
30.5.20 09:50

Přiložila jsem až druhej den, ale pořádně se dítě přisálo až doma, což bylo čtyři dny po porodu. Kojila jsem 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8321
30.5.20 09:53

Nemyslím si, že by to mělo vliv. Obě děti jsme rodila sekcí, malého mi donesli až 6 hodin po porodu, kojila jsem od druhého dne plně a zvládla bych dvě. Dceru jsem dostala hned, jak md vezli že sálu, přisála se, ale mléka se mi tolik neudělalo. Protože byla spavá, tak ho bylo čím dál tím míň, až skončila plně na UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
30.5.20 09:53

Sestře po cs přiložili dítě až druhý den. Kojila do 16m, kojila by i dyl, ale nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23176
30.5.20 09:59

Podle mě a kamarádek, u kterých vím jaké měly porody..si myslím, že to až takový vliv nemá. Bez problémů kojily i ty, které rodily císařským řezem. Dokonce 2,5 roku kojila i kamarádka, která měla velké problémy při porodu, rodila dřív, od miminka byla separovaná několik dní. Mně se sice během těch dvou hodin po normálním porodu přisáli všichni tři, ale jen trošku, a prvního jsem pak viděla až po několika hodinách. Druhého a třetího jsem měla u sebe hned od převozu na šestinedělí. Ale rozkojeni bylo hodně o trpělivosti. Přikládala jsem často, ale u prvního jsem mléko měla až 4 den, u druhého 2 den a u třetího 3 den. Potom jsem všechny kojila bez problémů víc jak rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2994
30.5.20 10:54

Dceru po porodu jen oblékli a pak byla prisata k prsu asi dvě hodiny, než nás vezli na pokoj. Pak kdykoli chtěla, prikladala jsem. I přes to jsem kojila jen dva měsíce a ještě se silenymi peripetiemi. To jen abych tě uklidnila, že někdy to prostě nejde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
30.5.20 10:57

Nemyslím, daleko větší vliv má dle mě to, jak moc je člověk ve stresu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
30.5.20 11:08

Podle mě by se alespoň nějaké základy vědět měly. Můžu tě ale uklidnit, že já měla teorii kojení nastudovanou výborně, ale bohužel mi to nebylo dáno shůry. Všechny 3 děti se mi přiložily k prsu ihned po porodu, kolostrum mi teklo u dvou děti už i v závěru těhotenství. Ale takovou neskutečnou fyzickou bolest jsem nezažila (a to si myslím, že mám práh bolesti dost vysoký). U mě se k tomu přidala ve všech třech případech i poporodní deprese, ale to je jiná kapitola… U třetího dítěte jsem měla i v porodnici laktační poradkyni, která ovšem i sama přiznala, že kojení není bohužel pro mě. Mám svědomí čisté, udělala jsem pro to maximum, ale prostě nejdůležitější je, psychické zdraví. Jen kojení z tebe matku nedělá (dříve cizí děti kojily kojné). Nekaž si černými myšlenkami krásné chvíli s miminkem - tak rychle to utíká!!!

Příspěvek upraven 30.05.20 v 11:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1340
30.5.20 11:18

Mě se narodila dvojčátka. 24h jsem byla na jipce a poprvé jsme kluky přiložili až druhý den. Parkrat jsem ručně odstrikala mlezivo a posilala jim to na oddělení, 5 dni jsem je neměla ani u sebe, docházela jsem 1×denne za nimi, abych si odpocinula od CS a mohla byt brzy fit. 3.noc jsem se probudila s prsy jak Pamela Anderson a od te doby kojila úplně v pohodě až do 11 měsíců. Nemyslim si opravdu, že někdo něco zanedbal. Nekdo prostě nemá tolik mlika. Možná si to měla hodně v hlavě, na kojení je i psychika hrozně důležitá. Netrap se tím, deti na UM jsou přece taky zdravé, krásné a šikovné děti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
30.5.20 11:29

Taky se přidávám k názoru, že to nemá vliv. Já dceru dostala až druhý den ráno, protože jsem musela po porodu na manuální lýzu placenty a byla jsem v narkoze a když jsem se vzbudila, už mimino odvezli. Kojila jsem ale 19 měsíců. Mléko se udělalo 3. nebo 4. den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7806
30.5.20 12:42

Rodila jsem akutnim cisarem. Dite mi na chvilku přiložili k tváři, pak jsem ho videla az skoro za 24hodin a kojim v pohode. Netrap se, nekdy to prostě nejde a kojeni dobrou mamu nedela. Za me je bonding přínosný kvůli tomu prvnimu kontaktu obecně a ten jsi mela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
30.5.20 14:25

Dcera je akutním CS, takže sem ji viděla až po několika hodinách co sem byla na JIP a sestřičky mně ju donesly na pár minut. Jak mně dali na pokoj, tak sem si jí vzala k sobě a pěkně to šlo. Kojila sem ji do roka a půl, pak sem musela odstavit. Byly tam i maminky, které rodily klasicky a mimčo měly hned u sebe a kojení se nedařilo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama