Jak moc předem bych měla vědět, kdy si bývalý vezme syna?

Anonymní
22.2.21 11:13

Jak moc předem bych měla vědět, kdy si bývalý vezme syna ?

Dobry den, mám syna 8m a s bývalým partnerem to nevyšlo i když vztah trval cca 5let. Už měsíc mám syna v péči a u soudu jsem chtěla upravit styk s otcem ale soudkyně nám poradila ze je lepší to teď nechat na domluvě, když je syn tak malý. Ze by jsme to zase za chvíli měnili. S bývalým se ale strašně tezko domlouvá. Často až ten den se dozvim v kolik přesně muže syna převzít. Když napisu příklad v 1 hod, ze malý bude po obědě, napíše ze je mimo město a muže až o půl 3. Mne to celkem narušuje můj život když nikdy nevím co si jak naplánovat. Ať už nákup nebo zařizování, cokoliv. Jednou mi napsal přesně v dobu kdy si měl malého brát, ze je mimo město a dnes nic. Někdy si ho vzal 1× za týden, jindy když mu to vychází, stihne i 3×. Jsem rada ze si ho bere a i přes nase problémy se snažím aby vše bylo dobré pro syna. Jenže s nim to moc nejde. Nechce s malym byt venku ze si nestihnou už hrát, takže několikrát nám narušil režim a nenechal ho aspoň 20min spat po obědě. jidlo mu nedal nebo dal málo a to vše stihl pokazit za měsíc. Už nevím jak to dělat. Včera jsem mu malého nechala 4h místo 3, protože hodku spal. Snažím se ale on ne. Tak jsem požadovala týden do predu vědět dny a čas. Na to nereaguje a neodepisuje. Hlavně říká ze neví týden dopředu kdy bude moct. Přitom do práce chodí cca od 6 někdy od 8 od večera do půlnoci. Odpoledne má volno. Omlouvám se za sloh ale aby jste vše poradně chápali. Chci vědět, jestli je nějaký zákon nebo něco, co mi umožní požadovat to alespoň týden předem vědět i když od soudu máme papír ze styk dle dohody? 2 dny v týdnu nemůže vubec a já mu vycházím pořad vstříc, ale chci vědět předem kdy ho bude mít. Tohle “domlouvani” v ten den vyvolává jen hádky protože to někomu z nás nevyhovuje a on děla naschvaly. Měl i dovoleno chodit za synem k nám domu ale po jeho výstupu kdy mi opět nadával a vykládal malymu špatný veci(i když tomu ještě nerozumí) jsem to zakázala. Strašná situace. Diky za rady, krásný den

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15404
22.2.21 11:20

No a jak bys potřebovala to vědět předem? Jako ideální by mi přišlo se prostě na začátku měsíce domluvit, nebo přinejhorším týden předem.

Kdo ti může pomoci s domluvou s otcem tvého syna? Jeho rodiče, jiní příbuzní, nějaký kamarád?

Když se nepodaří najít někoho, kdo vám to zprostředkuje z blízkých lidí - zkus se domluvit s mediátorem https://www.amcr.cz/

A když se nepodaří ani mediátorovi, tak ti u dalšího soudu pomžůe to, že oslovíš mediátora abudeš ta aktviní, kdo se snaží najít domluvu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
22.2.21 11:40

Nech si to vše ošetřit soudně. Budeš mít naprostý klid a vědět kdy otec přijde. Pokud si syna nevyzvedne v určený čas má smůlu. Soudkyně to možná myslela dobře, ale pokud s ním není domluva, je toto jediné řešení. Ušetříte si nervy oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
22.2.21 11:42

Urči mu nějaké pravidelné dny a hodinu. Buď se přizpůsobí nebo né. Ty se snažíš dohodnout, on dělá problémy. On si musí uvědomit, že se Tvůj život nebude řídit a omezovat podle něj, akorát je třebas mu to také říct. A věř, že když se ten druhý dohodnout nebude chtít, tak s tím nehneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:52

@Ou kdybch věděla alepoň týden, i s přesným časem, ne jen zhruba, byla bych nadšena. Jenže on vlastně neví kdy bude moct.

Pomoct mi z jeho strany nemůže nikdo bohužel, bývali je manipulátor a bohužel všem navykladal pohádky takže cela jeho rodina mě obviňuje z ukončení vztahu a podobně, i když chyby a dost drastické dělal jen on.. no ze by mi s něčím pomáhali nehrozí.
Dobře diky za radu, mrknu na to

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:55

@jannina1 taky nad tím premyslim. Jenže z jedné strany mám strach ze to bude využívat proti mě když s nim domluva pořad nebude. Nevím no, představím si léto a ze budeme s malým třeba u vody a budem muset rychle domu aby si ho převzal. V daný čas a v místě bydliště. Proto jsem doufala ze klapne domluva když už to máme na papíře. Bojim ze se by nám to komplikovalo ještě víc. Neříkám ze mám problém to dodržet já, jen tak nějak tusim ze by nám nedovolil nic kdyby byla nějaká výjimka ze ten den nekam pojedem a tak..no možná už z těch nervu zbytečně polemizuju

• Citovat
  • Nahlásit
5860
22.2.21 11:58

Prosím tě různí mediátoři jsou v této situaci tak na prd. Nech to na soudu ať rozhodne jaké hodiny a dny má mít. Určuje se to soudně úplně malým dětem po narození, tak nevidim důvod proč Vam ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
22.2.21 12:01

Ale toto tě bude stále zbytečné nervy, opravdu je dobré mít návštěvy pevně stanovené a počítat s tím již dopředu. Třeba se potom snadněji domluvíte třeba na změně terminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:02

@Malina7 ano takhle jsem to zkoušela. I s tím ze středy a čtvrtky nemůže, tak jsem to nějak vymyslela konkrétně (s tím ze měl i na vyber jestli 2 dny za sebou nebo ten čtvrtek dopoledne, to totiž muže, jen jde na 6 odpo do práce tak říká ze nemůže, no ale to jsem teda v potaz vzala) a neodepisuje, nereaguje. Pak zas jen napíše v ten den nebo večer předem a ještě ze muže až v tolik a v tolik. Prave nevím jestli muzu reagovat jak píšete, ze když se nepřizpůsobi je to jeho chyba. Už to ze akceptuju ty dny co nemůže a vymyslim to jinak je z me strany kompromis takže by měl ten týden co následuje odsouhlasit nebo si ho bohužel nevezme. Nechci mu ho zakazovat ale co mi zbyde s jeho přístupem, pokud není schopny se předem dohodnout a skoro ve 30ti letech mi tvrdí ze neví jestli bude moct…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:07

@jannina1 jo jasne ze by to šlo. Prave nad tím uvazuji. Jen jak jsem psala, mám strach ze to bude i minus pro nás. Říkala mi to i sociální pracovnice ze v tomhle případě by bylo blby pro nás ze kdyby byla výjimečná situace a my nekam chtěli jet třeba a on řekne ne, neznuzu nic. To zase v te dohodě udělat nemůže. Asi tomu ještě dam čas chvíli, přece jen je to měsíc tak třeba se vzpamatuje když určim nějaká pravidla a časem je snad pochopí..

• Citovat
  • Nahlásit
10016
22.2.21 12:29

Stanov si pevne dny a casy, ktere budou platit porad. Ne ze kazdy tyden jinak.
Treba utery a ctvrtek 9-12 a sobota 14-18. S ohledem na dny a casy, kdy on muze.
S vyjimkami napr.na nemoc nebo dovolenou.
A je vyreseno.
Napis mu to pisemne a zkus ho dostrkat k tomu, ze toto bude vase dohoda, kterou spolu zapisete i na ospodu.
Nebude to soudne, takze mas prostor, a budes mit klid.
Ale i ten pobyt u vody budeis muset planovat, to je jasny. Jestli planovat nic nechces, tak jsi stejna jako on a nedohodnete se uz vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62118
22.2.21 13:01

Když to tak čtu, tak ani mediator nepomůže. Dala bych to na soud, stanovit přesný čas a nazdar.. Tahle domluva je fajn, když funguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23980
22.2.21 14:53

To, že to soud nechá „na dohodě“ neznamená, že ti to ex bude hlásit dvě hodiny dopředu a ty se musíš podřídit, takhle to fakt nefunguje. Dělá ti to naschvál, aby ti i nadále ovlivňoval život, a čím dřív si tohle uvědomíš, tím líp. Řekla bych mu, že stanovím třeba dva dny napevno a jeden pohyblivej, nebo že ti to bude hlásit týden dopředu. Klidně řekni, že máš práci, pomáháš babičce, co já vím.
A jako snad nemyslíš vážně, že bys odněkud odjela, jen proto, že on si hvízdnul, to bych neudělala ani kdybych to měla fakt nastavené úplně volně.
A když si to nesedne, tak to podej k soudu s oddůvodněním, že otec termíny mění na poslední chvíli a chceš to mít pevně nastavené, protože na bázi dohody a dobrovolnosti to nefunguje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat