Jak moc řešíte dekoraci na Velikonoce a na Vánoce?

29.1.20 09:54

Jak moc řešíte dekoraci na velikonoce a na vánoce?

Viz název tématu. manžel mi říká, že jsem praštěná (týden dopředu už zdobím).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32866
29.1.20 09:57

Veliikonoce neslavíme, takže nijak..
Na vánoce máme ozdobení stromeček od cca 10.12. ale jinak žádné mega výzdoby, pár světýlek dětem do pokoje atd, tak od 15.12.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
29.1.20 09:59

@mala_berunka Tak normálně. Velikonoce moc neřešim. To jen do vázy vrbové proutí a vajíčka. Vánoce převážně v obýváku, něco v kuchyni, nějaké dekorace, svíčky, lapače prachu :mrgreen: a na dveřích věnec. Miluju v zimě u pohádek to teplé světlo svíček a rozsvícený stromeček.
A klidně od půlky prosince. Likviduju ale brzy po Novém roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1201
29.1.20 10:02

Velikonoce nesnáším, dělám je jen kvůli dětem ve smyslu, že dostanou koledu.
Vánoce světýlka dětem do pokoje, stromeček zdobí Ježíšek večer 23. Na dveřích mám věnec, na stole adventní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
29.1.20 10:04

Velikonoce neřeším, neslavime. Vánoce týden dopředu je ještě fajn :D my většinou něco vytáhneme už začátkem adventu, tchyně třeba zdobí dům už koncem listopadu, aby stihla vše připravit :nevim: týden před vánoci už chci klid a ne veset světýlka a oprasovat ozdoby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13462
29.1.20 10:16

Velikonoce nesnáším, navíc často vůbec nejsme doma. Takže max něco symbolického.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1385
29.1.20 10:18

Na Velikonoce nebyvame doma, protoze vyuzivame volna a cestujeme po svete, takze nema smysl resit vyzdobu, kdyz v patek rano odletime a v pondeli vecer se vracime. Vyzdobu na Vánoce mame stridmou, na stole adventni venec, decentni svetylka podel balkonu, 23.12. nazdobim stromecek a tim to pro me hasne, mame radi minimalismus a minimum kramu v baraku, takze to s zadnou vyzdobou neprehanime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17411
29.1.20 10:19

Dekorace resim tak, jak vyzaduji deti. Takze ted jsme ve fazi dekorazi jak z Hollywoodu, protoze vse, co deti vidi behem prochazky, chteji mit take.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
29.1.20 10:19

@mala_berunka Jsme tradiční, takže výzdobu máme na Vánoce i na Velikonoce. Stromek zdobíme na Štědrý den, do oken nalepené obrázky a světýlka, různé vánoční postavičky a svíčky, adventní věnec, vánoční hvězdu.
Na Velikonoce mám v květináči osení s vajíčky a zajíčky, barvíme vajíčka, děti chodí na pomlázku.
Vůbec si nemyslím, že bys byla praštěná, proč? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2255
29.1.20 10:49

Vanoce - vyzdoba od 1. adventni nedele do tri kralu, truhliky, stromek pred Jeziskem, naky ty vetve ve vazach..nic prehnanyho. Velikonoce - ustrihnu par vetvi zlatice, ta v teple pekne vykvete a dam osatku s vejci, na vrata jarni venec, tot cela ma vyzdoba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
29.1.20 10:50

Obojí hodně. :mrgreen: mám to ráda. Na vánoce před prvním adventem vyzdobime dům a stromek až tak 17-18. Sundavame na tři krále. Velikonoce tak ten týden předem klasika vajíčka, vrba, králíci apod. Dělám na zahradě dítěti něco. jako bojovku už od 2 let a miluje to. Nejsme věřící, vánoce jsou beztak svátek pohansky :kytka: je to o tom jak si to uděláš. Pro naši rodinu jsou to oboje krásně svátky a ani to že dítě věří na Ježíška nebo že symbolicky dostanu pomlazkou me nijak nepohorsuje :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1618
29.1.20 10:51

Košík do něho (nerozbitné) vejce. Mám malé deti tak nevím kam ho dám, aby se k němu nedostali. Jinak vánoční stromeček vydržel skoro 14dni takže to považuji za úspěch. Adventní věnec jsem nedělala aby jsme nevyhoreli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 11:16

Pro ty co zdobí/dekorují. Děláte si dekorace sami? Nebo nakupujete? Případně kde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 11:22

Velikonoce neslavíme, Vánoce zatím také ne. Ale tchýně má na Vánoce i na Velikonoce nazdobeno 2 - 3 týdny dopředu, takže praštěná rozhodně nejste =D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
29.1.20 11:26

@mala_berunka obojí :mrgreen: hezké dekorace mají v Tchibo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama