Jak moc rozumí 11 měsíční prcek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 18:39
Jak moc rozumí 11 měsíční prcek?

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat jak moc rozumí 11ti měsíční prcek? Snažím se ho něco naučit a kouká jak když nerozumí. Vůbec nenapodobuje ani neslabikuje.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 18:45

Tak můj roční rozumí takovým těm pokynům: vyhoď do koše, dones si boty, deku,mikinu, čepici…bež do postele,bež do svojí židličky, řekne si o jídlo (papat) a o pití, když něco chce, tak řekne toto, když chce ségra na wc tak tam běží a podává jí papír.
Ale jinak moc nemluví, max ještě auto, čiči, mami, tata, baba…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 18:49

Tak to je šikovný. My vůbec nic :( . Nedělá papá atd. Sice bych řekla, že zvatlá, ale není ani náznak slabiky. Začínám být trochu zoufalá, že ani nezamává. I když ho to učím každý den. :(

Tichošlápek
Extra třída :D 13565 příspěvků 03.03.19 18:51

Holky neblbněte. Je mu 11 měsíců ma spoustu času na slabikovani, mávání apod.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 03.03.19 18:52

Mne by zajimalo kdy prumerne mumca zacinaji rozumet. Male je ted cerstve 5 mesicu a kdyz reknu bude papu tak nejak extra nereaguje .. jen kouka ze mluvim ale to kouka vzdycky. Ale kdyz uz nesu talirek a sedam si k ni tak uz macha rucickama ze asi uz vi co bude.
Kdy prumerne zacnou mimca reagovat na jednoduche vety bude papu, pujdeme na prochazku, tata je tady atd…

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 03.03.19 18:57

Nesrovnávejte, každé dítě se vyvíjí jinak…

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 03.03.19 18:59

Našemu synovi je 16 měsíců a pořádně rozumět začal až teď. Předtím nanejvýš, kde má usínáčka nebo pití, tak šel a donesl si to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 19:06

@Tichošlápek já opravdu nechci srovnávat , ale jen se bojím aby vše bylo v pořádku. Každý den ho učím paci paci, pápá, atd. Vůbec neslabikuje. Když řeknu, že budem dělat ňami ňami, tak možná rozumí. Když mu řeknu pojď ke mě, tak jde, když chce. Člověk se o ty naše mimča bojí.

kompendium
Stálice 69 příspěvků 03.03.19 19:39

Je to úplne normálne, sú deti, ktoré dlho nehovoria a potom začnú hovoriť vo vetách. V 11 mesiacoch je dieťa už osobnosť a nebude niečo opakovať, keď nechce :slight_smile:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 19:44

@kompendium ohledně komunikace bych to pochopila, ale sdílení pozornosti a napodobování mě moc trápí. :(

kompendium
Stálice 69 příspěvků 03.03.19 20:05

Chápem, každý sa bojí o svoje dieťa. A ako reaguje pri hre? Podáva hračku? Naviaže kontakt? Keď nejakú hračku zakryjes, hľadá ju?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 20:22

@kompendium když něco drží v ruce a já natáhnu ruku a řeknu DEJ, tak mi to dá. Když si hraje, tak nemá potřebu se na mě kouknout jako aby na sebe upozornil. Když něco schovám pod deku, tak si tu deku dá pryč. Jen když má náladu. Když něco dám za záda, tak čeká jestli to znovu ukážu a když nic, tak to nehledá. Když se zeptám kde je míček, tak se kouká kde je, ale že by šel hledat, tak ne.

kompendium
Stálice 69 příspěvků 03.03.19 20:26

Tak ja myslím, že je synek zdravý šikovný kluk a nie je dôvod k obavám. Podľa toho čo píšeš rozumie, ale jednoducho nie je cvicena opica :slight_smile:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 20:42

@kompendium co bych za to dala aby jsi měla pravdu. Ještě co mě trápí, tak když ho mám u sebe, tak se nechce koukat do oči a to nikomu. Na jméno se otočí a koukne se dl očí. Ale je to jen z dálky.

kompendium
Stálice 69 příspěvků 03.03.19 21:02

V tomto veku podobne reaguje veľa detí a sú v poriadku, žiadni autisti, často rodičia priznaju, že oni tiež v dospelosti nevyhladavaju očný kontakt :slight_smile:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama