Jak moc samostatné jsou vaše 2leté děti?

24
26.5.16 21:01

Jak moc samostatné jsou Vaše 2-leté děti?

Ahoj, mám dotaz jak moc samostatné máte děti okolo věku 2 let? Myslím tím, jestli se obléknou sami, vysvléknou, obují boty a hlavně mě zajímá, když jdete někam mezi lidi…hřiště, kavárna, kamarádky, jak moc je hlídáte..?
Dcerka má 2 roky a snažím se ji učit samostatnosti, v rámci mezí co zvládne, zkoušíme, když nejde nehrotím to, oblékání, svlékání, obutí nic, ale to mi tak nevadí. Spíš mi jde o to, že když jdeme mezi lidi, přijde mi, že jí pořád musím stát za zadečkem :nevim: protože pořád musím řešit nějakou situaci. Na hřištích pořád…asi jako jediná běhám za ní a stojím od ní nejdál 2 metry, protože tam běží pod houpačku, která ji srazí, tam si jde pro křupky k cizím lidem, tam si jde přisednout k dětem na kolotoč, pak zase hned dolů, pak si to rozmyslí a zase nahoru, pak dolů a běží za někým na houpačku, z houpačky hned dolů když vidí, že si bere někdo její míček…takže pořád lítám za ní…u ničeho nevydrží a pořád ji pomáhám dolů, nahoru, upozornují, že by ji houpačka mohla srazit, že dětem půjčujeme hračky atd…máte to taky některá tak, nebo někde dělám chybu??? :,( na hřištích většinou potkávám takhle běhající matky jen s menšími prcky a jinak většinou děti samotné a rodiče na lavičkách..chci si s ní hrát a proto to dělám, ale říkám si, že by už mohla někdy být samostatnější, ale pak když ji nechám tak je hned problém :( děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1175
26.5.16 21:06

Já jako líná matka mám veeelmi samostatné děti už od útlého věku a řekla bych, že kdybych věděla, jak moc jim tím prospěju, tak zapracuju na tom, abych byla ještě línější ;)

Nikdy jsem za nimi neběhala, ale jsem v tomhle asi opravdu extrém, záleží mi na jejich samostatnosti, často mluvíme o tom, jak co mají dělat, hodně věcí na nich nechávám už od malička, mají své povinnosti od cca tří let (dojít s košem, uklidit po sobě atd.) Samozřejmě ne vše se daří a stokrát rychleji bych to měla, kdybych si to udělala sama, ale snažím se…

Každý má svůj styl výchovy, takže bych se být tebou úplně podle ostatních neřídila. Prostě dělej věci tak, jak ti vyhovují. Ale opravdu tak, jak vyhovují tobě, ne dceři…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18000
26.5.16 21:08

@Me2304 neoblékne se, nesvlékne se, z bot oblékne maximálně holinky :D ovšem venku se mu nemusím věnovat vůbec. Jen ho po očku hlídám aby nedělal něco nebezpečného, ale víceméně o něm nevím :) mám ještě o trochu staršího, toho jsem taky vedla k samostatnosti už od malička. Nejsem typ co chce s dětma na hřišti plácat bábovky :oops: dohlížím na ně, ale za zadkem jim být nechci-to mi stačí doma :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
26.5.16 21:09

Máš moje dítě?:D Já myslím, že je to v tomhle věku naprosto normální, malý má dva a kus a je taky šíleně akční, ale zas na druhou stranu nádherně mluví, ví, že když jede auto, musí na kraj, že u jídla se sedí (ale to opakuju milionkrát denně:D), jsme bez plínek, oblékám ho já, svlíká se sám a velmi rád :D Boty si obouvá s láskou a samostatně pouze mé, nebo mého muže, jinak taky s asistencí, jí sám věci co nekapou a netečou, umí nakrmit zvířata :D Prostě normální dvouleťák, podle mně tohle k jejich věku patří :-) Jinak má o rok staršího bratrance, tak si hodně vyhrají spolu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879

Ahoj, mam taky dvouletou ale uz za ni tedy nebeham, vetsinou si sednu opodal a necham ji, pokud hrozi nebezpeci viz houpacka, vetsinou staci kriknout a ona tam nejde, na prolezacky si leze taky sama, obcas zavola, kdyz nemuze z nejake dolu nebo chce pohoupa, coz sama jeste neumi. Ale ja jsem na tohle asi jina, ucim ji samostatnosti a semtam mensi nehoda me nerozhodi, nemuzu ji stat porad za zadkem takze celkem samostatna je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20736

@Me2304 Umel se akorát sám najíst a vyzout. Na hristi potřeboval dozor A pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
26.5.16 21:10

@Me2304 Syn bude mít dva roky v létě a co se samostatnosti týče, umí si vyzout ponožky, sám se napít a najíst a to je tak všechno. Dneska sám od sebe ty ponožky zanesl do pračky a hodil do bubnu, že jsou ba :D
Ale na hřisti je to stejné, pořád jemu za zadkem, pořad bere jiným dětem hračky a ty mu je nechtějí půjčit. Dřiv to nebyl problém, podělil se, ale teď už po vzoru jiných dětí nepůjčuje ani on. Na skluzavku sám nevyleze, na kolotoči ho samotného nenechám a na houpačky musím taky dávat pozor. A neočekávám, že by se to mělo nějak brzy změnt. Navíc on je dost velký, vlasatý a trochu mluví, takže vypadá starší, tak se na mě taky někdy lidi dívají divně, ale je mi to celkem jedno. Já je neznám, oni mě ne, tak ať si myslí, co chtějí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6510
26.5.16 21:11

Se starší jsme to taky tak měli. A pokud nejsou na hřišti kamarádi, tak to vyžaduje i teď a to má 5 let.
Mladší si oblékne kalhoty, ponožky. Na hřišti jsem jí buřt a odejde si hrát a zase se vrátí.
To že u ničeho nevydrží bych neřešila. Je ještě malá a je tam hodně podnětů, všechno jí zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1423
26.5.16 21:12

@Me2304 mám to podobně na tom hřišti. pořád za ním lítám, u ničeho nevydrží. navíc je to hroznej mamánek, když někam přijdem drží se mě dobrou půl hodinu jako klíště než se rozkouká, a to ještě v lepším případě, v tom horším řve a řve.
co se týče sebeobsluhy tak se snaží-umí si vyzout boty, sundat bundu-pomáhám mu.
domá pomáhá s myčkou, pračkou.
ted chodíme za kámoškou co má stejně starýho kluka, náš se ho bojí, a tak jen sedí u mě a chce abych šla na píškoviště nebo jinam s ním. někdy jsem už zoufalá:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 21:12

Dcera 22 - nevysvlekne se, neobuje, nenají, na hřišti jak u čeho něco zvládne sama něco ne, zatím mi přijde malá na to aby byla samostatná. Spíš kolem sebe vidím maminky co to mají jako ty, okolo dětí se motají a stále nějak asistují, každý samostatný pokrok zatím beru jako bonus a ne standard.

• Nahlásit
  • Citovat
552
26.5.16 21:14

Mam čerstvého dvouletaka a se samostatnosti taky žádná sláva :)) umí si obout boty, ale triko a teplaky ne. Snaží se ale moc mu to nejde :-) naji se sam, ale většinou to dopadne tak ze ji chvíli a pak ho musím dokrmit protože už ma zase jiný zajem a jist nechce. Na hřišti někdy beham za nim, někdy si vystaci sam, ale neznám nikoho kdo by za dvouletakem nebehal. Spíše ho mam stále pod dozorem. Tohle vše mi ale na 2 roky prijde normální, ani me nenapadlo rict ze by mohl byt v tomto veku nesamostatny. Myslím ze až kolem tri let zavinaji byt deti více samostatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
26.5.16 21:18
@Sheelle píše:
Já jako líná matka mám veeelmi samostatné děti už od útlého věku a řekla bych, že kdybych věděla, jak moc jim tím prospěju, tak zapracuju na tom, abych byla ještě línější ;)

Nikdy jsem za nimi neběhala, ale jsem v tomhle asi opravdu extrém, záleží mi na jejich samostatnosti, často mluvíme o tom, jak co mají dělat, hodně věcí na nich nechávám už od malička, mají své povinnosti od cca tří let (dojít s košem, uklidit po sobě atd.) Samozřejmě ne vše se daří a stokrát rychleji bych to měla, kdybych si to udělala sama, ale snažím se…

Každý má svůj styl výchovy, takže bych se být tebou úplně podle ostatních neřídila. Prostě dělej věci tak, jak ti vyhovují. Ale opravdu tak, jak vyhovují tobě, ne dceři…

souhlas. mám to taky tak. a nikomu neradím, to musí být o člověku, co chce, co preferuje. já jsem fakt lítá, ráda dělám s dětma aktivity, sportuju, chodím ven, vymýšlím tvoření, ale nesmírně mi štve mrhat energiíí na posluhování, utírání zadků, oblíkání, hlídání…
Nevím, jestli je to povahou dětí nebo mým působením ( a tím nemyslím extra zásluhy, spíš, že dětěm s línou matkou nic jiného nezbylo, než se snažit sami), třeba by mi jiné dítě donutilo se starat. ale samostatní byly oba ve dvou dost- sami se najedli lžící, oblíkli víceméně všechno, pomalu, ale jo. Neuměly knoflíky, zipy, to až tak ve 3. Sami si došli na záchod, jen volali uuuužžž na utření zadku.
Občas to teda bylo k vzteku, věčné já TÁÁÁM ( privní slovo dcery bylo TÁÁÁM), jídlo obvykle všude, špinavý od hlavy až k patě, obleční naruby, ale převlíct si to nenechaj, záchod počuranej, nádobí rozbitý… Ale dlouhodobě bych řekla, že je to dobrá investice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26424
26.5.16 21:20

Našemu je skoro 23 měsíců. Svlékne se celý komplet - ale jen když chce sám, protože mu vadí oblečení. Někdy i několikrát za den :zed: :lol: Neoblékne si nic. Obuje si jen boty svého bráchy.
Na hřišti jsem mu za zadkem, protože nemá pud sebezáchovy a leze kam nemá a když mu nejde jít dolů, tak skáče a nevolá. Na zavolání naprosto nereaguje, takže musím chytat, sundávat, přenášet… No a kouše, takže se snažím mu zabránit, aby někomu ublížil.
Ale doma máme vysokou skluzavku (160 cm vysoko) a tam vyleze sám a sjede sám, to ho jistím z lavičky. Stejně jako nemám problém ho doma vypustit a nechat ho, ať si dělá co chce a jen ho sleduju.
Ze samostatnosti se umí jen sám najíst a napít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
26.5.16 21:21

Kazde dite je jine ;) moje ma 15 mesicu a sama ji, pije, svlikne si na pozadani bundu, boty a cepici… oblikne max. tu cepici.. na hristi ji nechavam volne, pribehnu jen, kdyz breci, nebo chce pohoupat.. na skluzavku se schudky vyleze. Ona si celkem vystaci, klidne bych mohla jit pryc, zamava mi a hraje si dal.
Ale ja jsem take dost pohodlna.. kdyz jdeme ven, rada se vyvalim na lavicku a mam od no chvilku klid.. staci mi, jak kolem ni litam doma :D

Mozna je to taky o detech, se kterymi se styka, nase je predevsim se starsimi.. 3letaky a tak.

Sama znas sve dite nejlip :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6728
26.5.16 21:26

Já si myslím, že je to i hodně o mamince.. To co popisuješ, vidím dělat děti běžně na hřišti, ale třeba některé maminky to netankuje, druhá už běží,.. Já u prvního byla taky taková, že jsem běhala, a přidržovala, teď mám druhé a jsem trochu jiná… nemyslím, si, že je o o samostanosti..
samoobsluha, hraní, to si myslím, že jde o samostatnost.. Unás se kluk okolo 2 roku sám najedl, napil s hrnečka- nepřidržovala jsem, nočník okolo druhého roku a lehké ukoly.. např. říct odnes do koěše odnese, přines na spaní plenu přinese..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama