Jak moc se hlídat během snažení?

7
26.5.20 14:14

Jak moc se hlidat behem snazeni?

Ahoj, tento mesic jsme se zacali snazit o mimco (resp. prestali jsme se chranit, antikoncepci neberu uz pul roku) a jsem trochu nejista v tom, co muzu a nemuzu dal delat.
Vzhledem k tomu, ze minimalne prvni dva tydny po pripadnem oplodneni nemuzu vedet, zda jsem v tom, tak nevim, jak moc se hlidat ohledne alkoholu, leku od bolesti a sportu.
Ne ze bych nejak moc pila, ale mam pocit, ze bych si nemela dat ani decku vina, pokud si nejsem jista, ze v tom nejsem, coz je trosku neprijemne, protoze ted mame po karantene konecne nejake teambuildingy atd. a kdyz najednou vubec nepiju, tak jsem podezrela a nechce se mi rozhodne rikat nic o snazeni. :D
To same leky, neberu je casto, ale obcas me chytaji silne bolesti hlavy a tak se pilulka hodi, nicmene ted se to snazim vydrzet bez nich..
Sporty delam takove, ktere nejsou vhodne v tehotenstvi - boulder (caste i tvrdsi pady) a downhill biking.. ted se jim opet vyhybam, ale pripadam si trochu na hlavu, kdyz nevim, jestli to ma smysl :think: na druhou stranu se mi nechce zbytecne riskovat pripadny potrat apod.
Ale zas snazeni muze trvat klidne x mesicu.. tak jsem docela ztracena.. :nevim:

Budu moc vdecna za rady a postrehy! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13874
26.5.20 14:16

Taková rozdvojena osobnost :mrgreen: nehlidej se nijak, když nepřijde menstruace, udělej si test a pak začni řešit, co dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 14:17

Dělala jsem to tak, že první část cyklu jsem nic nehlídala, ve druhé části jsem potom nepila alkohol (ani nebrala léky, ale ty já stejně obvykle neberu). Sportovala jsem normálně (aerobic, běh, kolo). Měla jsem to vnitřně nastavené tak, že takto to dělat chci a nepovažovala jsem to za omezování. Prostě chci miminko a chci co nejvíc jít naproti tomu, aby bylo zdravé, tak se podle toho chovám. Teď kojím a alkohol taky nepiju, i když prý malé množství nevadí, píší to i na webech o kojení - ale mně je to jedno, prostě to mám nastavené tak, že kojení a alkohol nejdou dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.20 14:25

Nedělej nic nebo se z toho zblázníš. My se přestali chránit už skoro před rokem a zatím se nezadařilo. Ze začátku jsem taky byla celá natěšená, že to půjde hned jako při prvním otěhotnění a pak jsem byla zbytečně zklamaná a dokonce pár menstruací obrečela. Tak po půl roce jsem se konečně hodila do klidu a teď už to beru tak, že dítě k nám přijde, až pro něj bude ta nejlepší doba. Jo jediné co, tak beru (když si vzpomenu) kyselinu listovou. Co se alkoholu týče, nejsem žádný velký piják, takže to mě nijak neomezuje, kouření už vůbec ne, zdravě jím i běžně, léky vůbec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
7
26.5.20 14:26
@Anonymní píše:
Dělala jsem to tak, že první část cyklu jsem nic nehlídala, ve druhé části jsem potom nepila alkohol (ani nebrala léky, ale ty já stejně obvykle neberu). Sportovala jsem normálně (aerobic, běh, kolo). Měla jsem to vnitřně nastavené tak, že takto to dělat chci a nepovažovala jsem to za omezování. Prostě chci miminko a chci co nejvíc jít naproti tomu, aby bylo zdravé, tak se podle toho chovám. Teď kojím a alkohol taky nepiju, i když prý malé množství nevadí, píší to i na webech o kojení - ale mně je to jedno, prostě to mám nastavené tak, že kojení a alkohol nejdou dohromady.

Diky!
Je fakt, ze kdybych presla na normalnejsi (=bezpecnejsi) sporty jako je beh a normalni kolo, tak bych mela min starosti :D
Ten alkohol je okrajovej, to mi zas tak nevadi, narozdil od toho sportu no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6356
26.5.20 14:45

Užívej si nechráněný sex! ;-) A nehroť to, nebo ti to vleze na hlavu a ani nepočneš.
Prcek když se chytne a je vše v pořádku, tak vydrží skoro všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
26.5.20 14:54

Diky moc holky! Mate pravdu, lepsi bude byt v klidu a nepromyslet vsechno z tisice stran. :) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4957
26.5.20 14:56

@lalouch Dokud nelze detekovat těhotenství testem, není plod ani spojen s tebou placentou, takže hlídat se je zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.20 14:57

@lalouch nesil.. Zdravé těhotenství přežije i víno, i sport atd.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
26.5.20 16:17

@lalouch hlavně se nijak neomezuj, nebo se z toho zblazniš! Klidně si dej víno, pivo, sportuj stejně jak doposud, těch prvních 14 dní miminku určitě neublížíš! Na léky bych teda byla opatrnější, ale jeden dva Ibalginy myslím taky neublíží. Já to na začátku taky řešila, naštěstí jsem se už vzpamatovala, bude to za chvíli rok co se snažíme a zatím nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
4.6.20 04:10
@lalouch píše:
Ahoj, tento mesic jsme se zacali snazit o mimco (resp. prestali jsme se chranit, antikoncepci neberu uz pul roku) a jsem trochu nejista v tom, co muzu a nemuzu dal delat.
Vzhledem k tomu, ze minimalne prvni dva tydny po pripadnem oplodneni nemuzu vedet, zda jsem v tom, tak nevim, jak moc se hlidat ohledne alkoholu, leku od bolesti a sportu.
Ne ze bych nejak moc pila, ale mam pocit, ze bych si nemela dat ani decku vina, pokud si nejsem jista, ze v tom nejsem, coz je trosku neprijemne, protoze ted mame po karantene konecne nejake teambuildingy atd. a kdyz najednou vubec nepiju, tak jsem podezrela a nechce se mi rozhodne rikat nic o snazeni. :D
To same leky, neberu je casto, ale obcas me chytaji silne bolesti hlavy a tak se pilulka hodi, nicmene ted se to snazim vydrzet bez nich..
Sporty delam takove, ktere nejsou vhodne v tehotenstvi - boulder (caste i tvrdsi pady) a downhill biking.. ted se jim opet vyhybam, ale pripadam si trochu na hlavu, kdyz nevim, jestli to ma smysl :think: na druhou stranu se mi nechce zbytecne riskovat pripadny potrat apod.
Ale zas snazeni muze trvat klidne x mesicu.. tak jsem docela ztracena.. :nevim:Budu moc vdecna za rady a postrehy! :srdce:

Ahoj. Já při prvním tehotenstvi byla nemocna (chřipka bo tak něco) a když mi gynekolog potvrdil tehotenstvi tak jsem mu řekla co na tu chripajznu beru a on řekl co ne a co jo. Navíc jsem se asi 14 dní před tím tak kvalitně opila že jsem se mu tam sesypala a on se jen smál, že moc mamin když ještě nevědí tak popiji. Bylo mi 23 a věděla jsem prd. Internet nebyl a vše mi vysvětlili doktoři. Dítě mám naprosto zdravé narozené dokonale v termínu 40+0 ;) :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama