Jak moc slyšíte své sousedy ? Co je normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 11:38
Jak moc slyšíte své sousedy ? (Co je "normální" ?)

(Aneb obavy ze stěhování do paneláku)

Prosím o názor..
Naskytla se mi možnost pronájmu pěkného (ale dost drahého) bytu po kompletní rekonstrukci…byt moc pěkný, majitel příjemný pán.
Ale..jde o panelák a já mám s paneláky dvojaké zkušenosti :?
Hodně si potrpím na klid (byť třeba auta při otevřeném okně jsou za mě ok - když to není rušná silnice) a mám z toho strach. Že to nebude ten „dobrý“ typ paneláku zrovna a zkrátka budu rušena sousedy.
Majitel mi říkal, že „někdy, ale určitě ne často“ je možné slyšet sousedovic TV anebo hudbu druhých sousedů anebo hlasitější rozhovory. Je to v panelácích, v nichž se pěkně bydlí, normální jev? Anebo mám očekávat, že budu život sdílet se sousedy? Chci, aby se mi žilo pěkně.
Možná Vám to vyzní jako blbá otázka, ale vzhledem k tomu, že na nájem budu sama a je to dost peněz + po 5minutové prohlídce se člověk musí zavázat k ročnímu pobytu někde, o čem vůbec neví, jaké to vlastně bude, mám z toho strašné nervy :,(

Výpovědní lhůta je dlouhá, cena vysoká a mé nervy jen jedny :)

Šli byste do toho?
Mám strach, že už nic pěkného do konce léta neseženu :( A nechci zasvětit celý srpen shánění bydlení, když jsem celý červenec jen pracovala (musím na prohlídky dojíždět daleko).
Popř. pokud někdo má zkušenosti s životem v panelácích v Brně Bystrci, budu MOC ráda za info!
Moc děkuju!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
luci.no
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 02.08.19 11:43

V panelaku slysim televizi sousedu nad bytem (maji ji ale pustenou hlasiteji) a kdyz ob patro maji navstevu, tak slysim zensky smich. Je slyset i voda ze sprchy. Dulezite take je, co maji sousede za podlahovou krytinu a pripadne pocet a vek deti ;) Digestori se nesou nejen pachy, ale i zvuky. Ale je to panelak od panelaku. Babicka slysela i sousedy bydlici pod ni.

Mika.ella1
Kecalka 188 příspěvků 02.08.19 11:44

Pokud chci klid, nesla bych do panelaku :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 53544 příspěvků 02.08.19 11:44

Ja sousedy slysim max. kdyz se hadaji, vyjimecne.
TV neslysime vubec a hudbu taky ne - tu ale asi nepousri.
A kdyz jim neco spadne na zem, necim hybou.
Spise abys nemela nekde pobliz/nad sebou deti, to pak klid mit nebudes

Annnit
Kecalka 264 příspěvků 02.08.19 11:45

Ahoj, ja zila v panelaku rok a stacilo. Slysela jsem uplne, ale uplne vsechno. Ted bydlime v cihlovem cinzaku a slysim jen kdyz deti nad nama skacou z postele, jinak nic. Ja uz bych do panelaku nesla, bylo to priserny. Ale kamoska je v nem spokojena a slysi pry jen hlasite hadky, pripadne kdyz ma nejaky soused parbu, jinak bezny ruch ne. Je to panelak od panelaku. Mozna bych se tam zkusila poptat sousedu a i bych se zeptala, kdo bydli vedle a nad bytem, ty jsou zasadni.

Pov
Kecalka 224 příspěvků 02.08.19 11:47

A to my bydlime sice teda v Olomouci, v 50let starym panelaku a musim rict, ze o sousedech nevime.sem tam slysime smich, ale jen ten hlasitej, nebo hadku, ale bezne pustenou televizi nebo radio vubec, ani normalni hovor.

Kriss Tina
Extra třída :D 11684 příspěvků 02.08.19 11:48

Hele to je o náhodě, záleží na jaké sousedy narazíš. Já bydlela ve 3 různých panelacich a nikdy sem neslyšela skoro nic (snad s výjimkou když kluk nad nama hrál na klavír, ale to mi nevadilo), žádné že bych slyšela od sousedů TV nebo jak spolu mluví. Ale pak stačí narazit na souseda blbce co si pouští hudbu na plný pecky, nebo mají nevychovane děti co celý den dupou a jeci, nebo manžele co se po večerech rádi hádají a nepříjemnost je na světě. Ale pokud to není panelák a papírovými zdmi a sousedi jsou slušní, tak problém nebude. Co jsem tak slyšela tak si lidi spíš stezujou treba v těch novostavbach, že tam je slyšet každé slovo :think:

Elishka1
Závislačka 3325 příspěvků 02.08.19 11:50

Kolem nás bydlí vesměs vdovy teď, slyším jen když je na návštěvě vnouce a večer nad námi do pozdních hodin tv, ale je mi to jedno, rychle odpadnu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 11:50
@Annnit píše:
Ahoj, ja zila v panelaku rok a stacilo. Slysela jsem uplne, ale uplne vsechno. Ted bydlime v cihlovem cinzaku a slysim jen kdyz deti nad nama skacou z postele, jinak nic. Ja uz bych do panelaku nesla, bylo to priserny. Ale kamoska je v nem spokojena a slysi pry jen hlasite hadky, pripadne kdyz ma nejaky soused parbu, jinak bezny ruch ne. Je to panelak od panelaku. Mozna bych se tam zkusila poptat sousedu a i bych se zeptala, kdo bydli vedle a nad bytem, ty jsou zasadni.

Všem děkuji za dosavadní příspěvky!
Je to poslední patro a z každé strany je rodina s dětmi (menšími, ale nevím, kolik let) a v 1 z těchto rodin mají někdy rádi hlasitější hudbu.
Také bych raději volila cihláč, ale v 1 člověku je fakt ve velkém městě kumšt něco slušně vypadajícího najít ://
Nejsem s to rozlousknout, zda se na ty „běžné“ hluky dá zvyknout anebo to člověka bude rozčilovat :nevim:
Kdysi jsem bydlela v paneláku, kde šlo slyšet opravdu vše, a to mě vytáčelo hrozně, ALE..byl to panelák hned vedle dálnice a proto se tam absolutně nedalo spát - tak nevím, jestli největší podíl na té hrůze neměl právě ten hluk z dálnice.
Hádám, že to musí člověk otestovat na vlastní kůži : (

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 02.08.19 11:55

Pokud je to klasický panelák postavený někdy v letech 1980 - 1990, tak je to na pohodu. Pokud tedy soused nad Vámi nemá „oblíbenou“ deb*lní plouvoučku. Používal se v té době kvalitní beton, silnější panely a některé domy měly dokonce sendvičové panely nebo se používala nějaká výplň jako keramzit apod. tyhlo domy jsou na tom výrazně lépe, než drtivá většina staveb postavených po roce 1995 - 2000, kdy se začaly stavět šílené developy.

zudina
Závislačka 2589 příspěvků 1 inzerát 02.08.19 11:57

Ja jsem bydlela v panelaku a bylo to v pohode. Ted bydlim v cihlovem a je to katastrofa, slysim tv od sousedu do noci jakoby byla v mistnosti. A budu muset resit odhlucneni.. takze to si nevyberes

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 11:57
@Zumpa píše:
Pokud je to klasický panelák postavený někdy v letech 1980 - 1990, tak je to na pohodu. Pokud tedy soused nad Vámi nemá „oblíbenou“ deb*lní plouvoučku. Používal se v té době kvalitní beton, silnější panely a některé domy měly dokonce sendvičové panely nebo se používala nějaká výplň jako keramzit apod. tyhlo domy jsou na tom výrazně lépe, než drtivá většina staveb postavených po roce 1995 - 2000, kdy se začaly stavět šílené developy.

Já bych řekla, že bude ještě starší než 1980

blumen
Hvězda diskuse 53544 příspěvků 02.08.19 11:57
@Anonymní píše:
Všem děkuji za dosavadní příspěvky!
Je to poslední patro a z každé strany je rodina s dětmi (menšími, ale nevím, kolik let) a v 1 z těchto rodin mají někdy rádi hlasitější hudbu.
Také bych raději volila cihláč, ale v 1 člověku je fakt ve velkém městě kumšt něco slušně vypadajícího najít ://
Nejsem s to rozlousknout, zda se na ty „běžné“ hluky dá zvyknout anebo to člověka bude rozčilovat :nevim:
Kdysi jsem bydlela v paneláku, kde šlo slyšet opravdu vše, a to mě vytáčelo hrozně, ALE..byl to panelák hned vedle dálnice a proto se tam absolutně nedalo spát - tak nevím, jestli největší podíl na té hrůze neměl právě ten hluk z dálnice.
Hádám, že to musí člověk otestovat na vlastní kůži : (

Pokud chces mit klid, nebrala bych to. Jak jsou pobliz deti a mensi, klid nebude. Navic, kdyz uz Te nekdo upozornil na hlasitejsi hudbnu. A posledni patro pod strechou uz vubec ne kvuli vedru.

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 26048 příspěvků 02.08.19 11:58

Já jsem v paneláku v Brně nikdy nic neslyšela, kromě toho když nad námi litaly deti (naštěstí jen vnoučata, takže to nebylo pořad). A to teda byly rány. Jinak bezne hovory, TV, sprcha ne. Takže podle mne je zásadní aby v bytě nad nebydlely malé deti. ;)

Caboverde
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 02.08.19 11:59

Nešla bych do paneláku už nikdy. Vyrůstala jsem v RD, teď bydlíme v novostavbě a jsem relativně spokojená.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama