Reklama

Jak moc velká jsou rizika IVF a jaká ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 20:08
Jak moc velká jsou rizika IVF a jaká ?

Prosím o informace před IVF jaká jsou rizika? Myslím tím hormon. léčby ap. dočetla jsem se že hrozí rakovina, nárust hmotnosti a další problémy…ale já právě si přeji IVF podstoupit jiná možnost není, ale aspon zjištuji informace, at kdyžtak vím co se riskuje a na co se připravit, prosím zkušené maminky s těma procedurama, co to udělalo špatného u Vás nebo bylo vše úplně v pořádku? Děkuji

Reklama

Reakce:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 210 příspěvků 28.09.18 20:17

Chtěli jsme miminko, takže jsem nad tím takto nepřemýšlela. Přemýšlela jsem nad tím, co nám to dá, nikoliv co vezme (kus zdraví). Reálně mi hrozil hyperstimulační syndrom, který se nakonec naštěstí nekonal.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 2 inzeráty 28.09.18 20:18

Clovek, kdyz opravdu touží po diteti, tak riskne i ty vsechny hruzy z pribalovych letaku.. Me se nestalo vubec nic. Nepribrala jsem ani gram. Jestli jsem si zadelala na rakovinu nevim, snad ne.
A tehotenstvi a porod je daleko riskantnejsi podnik..

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 28.09.18 20:32

rizika má i přirozeně otěhotnět. Takhle to rozhodování nemůžeš postavit. Buď to chceš nebo ne. Na tvou otázku ti nikdo korektně neodpoví.. neznáme tě, co se týče zdraví, nejsme doktoři. To jak tady nedávno tady byla diskuze, kolik stojí IVF? To ti taky nikdo přesně neřekne.

Jana206
Nadpozemská drbna 26374 příspěvků 28.09.18 20:54

A rizika těhotenství,sa­motného porodu a sestinedeli znas? Chces to presto podstoupit?

vbu
Stálice 91 příspěvků 28.09.18 21:55

Rizika je treba znat, osobne ja bych si udelala genetiku na BRCA, abych mela jistotu, ze tim netrpim. Kdyby ano, tak bych do IVF nesla. Chapu, ze chce zena dite, ale ne za nejvyssi cenu, uz kvuli tomu detatku…

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5679 příspěvků 9 inzerátů 28.09.18 23:17

Pokud se bojíš přibírání, tak nějak nechápu, že chceš jít do toho rizika s těhotenstvím ;) . Hormony bereš jeden cyklus a to by jsi fakt musela jíst jak čuník na výkrmu, aby jsi tak moc přibrala. Něco jiného je riziko karcinomu vaječníků a prsu. To skutečně stoupá v souvislosti s množstvím hormonů, co do sebe nacpeš. Ale onemocnět můžeš i bez ivf. Já jsem kvůli vysokému riziku už do další stimulace nešla. Byla jsem ráda, že se jedno dítě zadařilo a nechtěla jsem ho kvůli honbě za druhým připravit o matku. Nakonec to druhé přišlo přirozeně. Neznám ale žádnou ženu, která by ivf právě kvůli riziku rakoviny odmítla už v začátku. Stejně tak ti riziko rakoviny zvyšuje milion věcí, které děláš každý den a vůbec se nad tím nepozastavuješ.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >