Reklama

Jak moc velký je to rozdíl? 1 vs 2 děti a 2 vs 3 děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aluree
Kecalka 375 příspěvků 26.02.17 14:48
Jak moc velký je to rozdíl? 1 vs 2 děti a 2 vs 3 děti?

Mám dotaz na zkušené maminky. Vypadá to, že máme na cestě neplánovaně 3. dítě. Jak moc velký je to rozdíl oproti druhému dítěti? Přiznám se, že druhé dítě bylo pro mě opravdu náročné, uřvané a musela jsem si asi dva roky zvykat na ten masakr. Bude to u třetího taky takový rozdíl? :lol: :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

LadySi
Echt Kelišová 7872 příspěvků 26.02.17 14:52

@Aluree Ahojky, vše má své pro a proti, jen u třetího jsem měla pocit, že je mi spousta věcí fuk a neřešila jsem malichernosti:-D

alexsona
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 26.02.17 14:53

No taky by me to zajimalo :lol:

Aluree
Kecalka 375 příspěvků 26.02.17 14:53

@LadySi a oproti dvěma už to asi nebyl takový masakr, ne?

LadySi
Echt Kelišová 7872 příspěvků 26.02.17 14:56

@Aluree Ono záleží, jak dobré máš zázemí, organizační schopnosti a kvalitní nervy :-D, samozřejmě se to zvládnout dá, ono dost záleží i na povahách dětí. Třeba jsem ze začátku řešila režím, klidní spánek apod. to s třetím nejde dodržet úplně, kolikrát ho ti dva vzbudili, a spal třeba jen deset minut, dřív bych se ho pokoušela uspat, u třetího jsem to vzdala a čekala, kdy to vzdá i on:-D, a tak se to s více věcmi:-D

Aluree
Kecalka 375 příspěvků 26.02.17 14:59

@LadySi :lol: :lol: a jak je máš od sebe věkově?

LadySi
Echt Kelišová 7872 příspěvků 26.02.17 15:01

@Aluree Jsou od sebe přesně dva roky, všichni tři, rozdíl mezi sebou činní přesně 18 dní, na obě strany :-D

Uživatel je onlinepazitka
Kelišová 5863 příspěvků 26.02.17 15:01

@Aluree záleží na dítěti- naše třetí byla docela nenáročná holčička, takže to nebyla moc změna- nejvíc jsem byla vyčerpaná při prvním, který furt řval a řval.. hodně štěstí!

LadySi
Echt Kelišová 7872 příspěvků 26.02.17 15:02

@Aluree Jak to máš věkově ty?

tezi
Hvězda diskuse 49316 příspěvků 1 inzerát 26.02.17 15:04

Mě přišlo s odstupem času třetí dítě hodně náročné v porovnání s dalšími, které přišli a tak nějak do rodiny zapadly mnohem jednodušeji a přirozeněji :think:. Podvou holčičkách se narodil kluk coz už samo o sobě byla dost velká změna. Sice jsem spoustu věcí už neřešila, ale měla jsem taky pocit, že už všechno znam a vím a nic mě nedokáže překvapit, syn mě od narození velmi jasně vyvedl z omylu.
Jinak vždy 3 děti budou náročnější než 2, ale dá se to zvládnout.

nanoBETA
Kecalka 373 příspěvků 26.02.17 15:06

@Aluree Ono se to těžko obecně posuzuje, protože každá rodina je jiná, každé dítě je jiné,… Obecně lze říct, že je velký rozdíl 1 a 2 děti, dál už to věšinou až takový šok není. Možná je to tím, že rodiče tří a více dětí tak rezignují :mrgreen:. Já osobně to vnímám tak, že než přibylo druhé dítě, tak jsme byli nastaveni na ten systém s jedním. Měli jsme zajetý režim podle režimu syna a vše se točilo kolem něj. Nemyslím tím, že by byl rozmazlovaný, ale však nemusím psát, jaké je to s malým dítětem. Jo a navíc jsem hodně věcí řešila a snažila se mít vše pintlich. Potom se nám narodila dcera a najednou se musel celý systém předělat. Muselo se to nějak přizpůsobit oběma a čas se musel rozdělit mezi ty dvě děti. Také jsem musela přiznat sama sobě, že se prostě vše zvládnout nedá, a v některých věcech jednoduše povolit. U třetího už bylo fajn, že ty dvě starší jsou aspoň trošku samostatnější, dokážou si spolu hrát, a já nic tolik neřeším. Spíš si vše užívám. Nebudu lhát, že je to někdy na zbláznění, ale neměnila bych. ;)

sugrata
Stálice 69 příspěvků 26.02.17 15:36

Já mám první dvě děti po roce, to byl záhul a moc děkuji tchýni že mi pomohla, později jsme si pořídili třetí dítko na rozmazlení, pro mě nejkrásnější těhotenství, porod i mateřská, člověk už ví do čeho jde, jen tak ho něco nerozhodí, řeší jen opravdu to důležité. Takže za mě nevidím rozdíl 2 nebo 3 děti.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 26.02.17 15:38

První dítě;
Matka dítě krmí biostravou.
Druhé dítě;
Matka dítě krmí stravou co jí celá rodina.
Třetí dítě;
Potom co dítě sní venku písek z pískoviště, matka přemýšlí zda má cenu chystat večeři :lol:

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 26.02.17 15:41

Mám dvě a do třetího bych nešla, je to ale můj osobní postoj, vždycky jsem si přála mít páreček a mám splněno.
Znám spoustu rodin kde mají více než dvě děti a zvládají to v pohodě, nestěžují si :palec: Držím vám palečky, ať vám miminko dělá radost! :andel:

Capretta
Kecalka 364 příspěvků 26.02.17 15:41

@Borůvka1990 prvni dite, matka spadly dudlik vyvaruje a desinfikuje. Druhe dite, matka dudlik oblizne. Treti dite, matka da dudlik oliznout psovi

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama