Jak moc vyhovět chlapovi, aby se mohl vídat s dcerou?

Anonymní
29.4.17 07:31

Jak moc vyhovět chlapovi, aby se mohl vídat s dcerou?

Chlap - bohém, co nechtěl děti, občas se rád napije, někdy i víc, s tím spojená nezodpovědnost (není typický alkoholik, že by pil denně, ale když už začne, neumí většinou včas přestat a nikdy si to nepřipustí jako problém). Já - pravý opak a nesnáším opilé lidi, což on pořád nějak nemůže pochopit. Otěhotněla jsem neplánovaně v nezávazném problémovém vztahu. Asi do roka a půl dcery jsme žili společně, ale pak jsem to vzdala a pořídila vlastní byt. Chlap za námi jezdí (bydlíme na cestě do jeho práce, kde dělá krátký dlouhý týden a má ji asi 40km od domova), občas přespí, nakoupí jídlo, uvaří, vezme dceru ven, vyveze nás na bazén, alimenty platí pravidelně, dcera ho má ráda, ani nepocítila nějakou změnu, průměrně tu stráví tak dva dny v týdnu. Takto to funguje už přes půl roku a vyhovuje nám to oběma. Občas jedeme my za ním (bydlí v domě se svou matkou, mají zahradu, kde si můžu něco vypěstovat). Ale teď se mi OPĚT stalo, že jsem tam přijela na domluvenou návštěvu a on byl v 9 h ráno ještě opilej!!! A to mi večer ještě psal, jestli přijedeme, a byli jsme domluveni, že kdyby náhodou začal pít, že mi dá vědět, ať ráno nejezdím (už si to raději takto pojišťuju). Zase se mi tak zhnusil a tolik mě naštval, že jsem mu řekla, že sice může kdykoliv přijet, ale ten komfort, aby u mě mohl přespávat, už mu dál poskytovat nebudu. Na to on mi řekl, že holt dcera bude bez táty. Že se to tím tak zkomplikuje, že nebude moct tak často jezdit. Že nebude jezdit 20 km tam a zase zpátky kvůli hodinové procházce atd. Samozřejmě, že kdyby měl opravdu zájem, může jezdit klidně každý týden a být tu jak dlouho chce. Ale ono je to tak, že jemu to, že tady mohl přespat, celkově vyhovovalo, že nemusel přespávat v práci nebo jezdit až domů. Ale že by měl přijet jen tak, to už by byl problém. Když jsem mu řekla, že to tady měl jen jako noclehárnu, tak se urazil. K sobě si dceru zatím brát nechce, prý až bude větší (jsou jí 2 roky a ani já bych z toho nebyla moc nadšená, protože si ho neumím představit, že by se jí zvládl třeba celý den věnovat).
Teď jsem zase trochu vychladla a říkám si, jestli jsem to nepřehnala. Je mi to kvůli ní líto. A i mně to pomůže, když si ji občas vezme ven.
Ale když si zase vzpomenu, jak naštval on mě (chápu, že se člověk občas opije, ale tady je problém ten, že podobná věc děje pořád dokola), tak si pak připadám, že ze mě dělá akorát krávu, nebo ji spíš dělám já sama ze sebe.
Takže otázka zní.. Mám ho tu nechat zase dál přespávat a nechávat žít dceru v iluzi, že má milujícího tatínka?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

29.4.17 07:41

Podle mě z Tebe mluví pomstychtivost. Chápu, že Tě naštval, chápu, že je to nezodpovědné, ale na druhou stranu - jinak funguje…

Já za sebe bych nespojovala dvě věci, které jsou různé: pokud bude DOMA u matky opilý, tak prostě dceru zase odvezeš, nebo řekneš, že tam prostě jezdit nebudeš a babička má utrum, že na to nemáš, aby sis naplánovala program atd., a pak kvůli jeho ožralosti bylo vše jinak. A třeba si hro srovná i jeho matka, aby dceru někdy viděla.

Ale pokud u Tebe funguje v pořádku, nechlastá, dceři se věnuje atd., tak to bych mu nezakazovala.

Protože to, jak Ty to řešíš, je „zlobivej kluk, tytyty, neposloucháš, tak Ti seberu oblíbenou hračku“ - místo toho, abys prostě odmítla tu konkrétní situaci, kde se chová špatně.

Iluze milujícího tatánka je pro dítě moc důležitá, a on ji podle toho co jsi psala opravdu miluje - jen je prostě trochu nezodpovědnej (ale jsou i mnohem horší - neplatí atd.). Opravdu bych považovala za podstatný, abys vydržela - je to pro dobro dcery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
29.4.17 07:55

Neupínej se na něj.. pokud pije, je to jeho problém, jak píšeš, jako otec funguje, tak proč to ničit :think: už s ním nežiješ, nemusíš o něj pečovat.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
29.4.17 08:00

No já to vidím trochu jinak, pokud nechce přijet kvůli dceři a zas pak domů, tak mu o malou asi moc nejde, stejně tak, jako že jí nechce na delší dobu nebo kvůli ní neumí přestat pít. Je to otec a měl by se starat a podílet se na všem stejně jako matka. Vůbec bych se na něj neupínala. Našla bych si jinýho chlapa co se snaží!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21351
29.4.17 08:14

On je něco jako kvartální alkoholik. Jestli nedokáže nepít den před vaší návštěvou, má velký problém. A že je mu zatěžko jet 20?! km za dcerou? Vždyť mu snad není šedesát, aby to nezvládl i na kole, aby teda neplýtval benzín. Buď dceru vidět chce nebo ne. Ale asi je na to moc pohodlný. Nebránila bych mu vidět dceru, ale střízlivému. Teď u tebe mohl přespat, ale co když ty si někoho najdeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56997
29.4.17 09:04

Hele, tak do ted to fungovalo. Iluze dokonalého tatínka.. tak ona dcera časem moc dobře pozná, že to tak ideální není, ale proč jí brát alespon to- tatínka na zábavu, hezký vztah, byt ne někdo, o koho se bude moct v budoucností¨i opřít a spolehnout se. Asi je lepší varianta, že bude jezdit on opilého ho vyhodíš a nemusíš litovat, že jsi se trmácela za ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4866
29.4.17 09:34

Já bych to zatím nechala, tak jak to je. Ono to stejně takhle nevydrží dlouho, max do doby, než si nekdo z vás nekoho najde, tak ať má dcera jakž-takž pospolitou rodinu, jak nejdýl to jde. On byl bohém a chlastomil už pred tím, žádný kandidát na otce roku. Vlastne vyměkl a polepšil se, když o deti nestál a teď za dcerou jezdí. Tak bych žádné podmínky nekladla, ať se to mezi nim a dcerou nepo…, Jenom bych ho teda u sebe nenechávala ozralyho, to by se mi zajídalo, ale to nejspíš nehrozi, kdyz musi k vám dojet. A když bude ožralý doma, tak si ho s dcerou nevšímejte, věnujte se zahrádce, pokecejte u kafe s babkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
29.4.17 09:46

Co znamená „občas“ přespí?
Věřím, že mu to vyhovuje a ve výjimečných případech (1-2× měsíčně) bych na to přistoupila, máte-li dobré vztahy.
Jinak ne-působí to dojmem, že vztah pokračuje. Může si to myslet taky. Tím, že jezdí a přespává, se jen tak od něj neodpoutáš a má Tě pod kontrolou.
Pokud vše necháš, jak je a pak si najdeš přítele, může Ti začít dělat ze života slušné peklo. Špatně se mění zajetá pravidla.

Zdá se mi, že už teď jde o vydírání přes dceru: „pokud nebudu přespávát, nemám zájem o dceru“.
Bývalý manžel na mě kdysi totéž, synovi byly taky 2. Nechala jsem to být, malého mu nevnucovala. Po měsíci si to rozmyslel a teď je s ním 3-4× týdně na odpoledne. Už se nikdy nestalo, že by si syna nevzal, když to slíbil. Dříve to dělával.
Malý mu tehdy jeho nezájmem dával dost sežrat, tvrdil mu, že ho (tatínek) nemá rád a chvíli otce odmítal. Byla to tvrdá lekce, ale otec se poučil a syn se brzy srovnal.
Kdybych tehdy dělala psí kusy, aby byli spolu, mohlo by se to z obou stran otočit proti mně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
29.4.17 10:02
@Slečna Ferka píše:
Podle mě z Tebe mluví pomstychtivost. Chápu, že Tě naštval, chápu, že je to nezodpovědné, ale na druhou stranu - jinak funguje…

Já za sebe bych nespojovala dvě věci, které jsou různé: pokud bude DOMA u matky opilý, tak prostě dceru zase odvezeš, nebo řekneš, že tam prostě jezdit nebudeš a babička má utrum, že na to nemáš, aby sis naplánovala program atd., a pak kvůli jeho ožralosti bylo vše jinak. A třeba si hro srovná i jeho matka, aby dceru někdy viděla.

Ale pokud u Tebe funguje v pořádku, nechlastá, dceři se věnuje atd., tak to bych mu nezakazovala.

Protože to, jak Ty to řešíš, je „zlobivej kluk, tytyty, neposloucháš, tak Ti seberu oblíbenou hračku“ - místo toho, abys prostě odmítla tu konkrétní situaci, kde se chová špatně.

Iluze milujícího tatánka je pro dítě moc důležitá, a on ji podle toho co jsi psala opravdu miluje - jen je prostě trochu nezodpovědnej (ale jsou i mnohem horší - neplatí atd.). Opravdu bych považovala za podstatný, abys vydržela - je to pro dobro dcery.

Spíš ji má při cestě do a z práce. Jinak by za ní nechodil. :zed: A nebo málo. Chlast je mu přednější, než dítě.

že sice může kdykoliv přijet, ale ten komfort, aby u mě mohl přespávat, už mu dál poskytovat nebudu. Na to on mi řekl, že holt dcera bude bez táty.

Milující tatínek jak noha. A z ní mluví podle tebe pomstychtivost. :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56997
29.4.17 10:23
@Kobliha51 píše:
Spíš ji má při cestě do a z práce. Jinak by za ní nechodil. :zed: A nebo málo. Chlast je mu přednější, než dítě.

že sice může kdykoliv přijet, ale ten komfort, aby u mě mohl přespávat, už mu dál poskytovat nebudu. Na to on mi řekl, že holt dcera bude bez táty.

Milující tatínek jak noha. A z ní mluví podle tebe pomstychtivost. :mrgreen: :mrgreen:

Zas bohéma jí za tatínka vybrala. :nevim: Mě přijde fajn, že se s tím snaží dál nějak popasovat tak, aby dcera nějak toho tátu alespon měla. :think:
Jako já chápu, ž :think: jí ta nezodpovědnost sere. Ale takový byl, takový bude.
Mě taky táta mých dětí sere, že je v práci od nevidim do nevidim. Ale prostě jsem si s takovym chlapem děti pořídila. Má na ně čas ráno do osmi, večer po sedmé. Aspirovat s tím na otce roku nebude, ale zas se zaštiťovat tím, že kdyby je měl fakt rád, tak si času udělá víc… Když ne, má smůlu… Tak je s nima ráno va večer no. Pro mě kolikrát vopruz, ale mám co jsem chtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
29.4.17 10:30
@Lama Lama píše:
Zas bohéma jí za tatínka vybrala. :nevim: Mě přijde fajn, že se s tím snaží dál nějak popasovat tak, aby dcera nějak toho tátu alespon měla. :think:
Jako já chápu, ž :think: jí ta nezodpovědnost sere. Ale takový byl, takový bude.
Mě taky táta mých dětí sere, že je v práci od nevidim do nevidim. Ale prostě jsem si s takovym chlapem děti pořídila. Má na ně čas ráno do osmi, večer po sedmé. Aspirovat s tím na otce roku nebude, ale zas se zaštiťovat tím, že kdyby je měl fakt rád, tak si času udělá víc… Když ne, má smůlu… Tak je s nima ráno va večer no. Pro mě kolikrát vopruz, ale mám co jsem chtěla.

Jsi sebekritická :kytka:, ale… Ani ženská sama neví, jak se zachová, až ty děti povije. Natož aby věděla, jak se zachová ten chlap - potencionální otec, až se děti narodí. Taky chválím snahu matek, vyjít otcům vstříc i když jim v podstatě ustupují (což chlap bere jako že vyhrál a opět měl pravdu), ale vocuď pocuď. Naštěstí je to na pár let a ty utečou rychle. Pak děti dospějí a už se domluví samy. :D :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56997
29.4.17 10:41
@Kobliha51 píše:
Jsi sebekritická :kytka:, ale… Ani ženská sama neví, jak se zachová, až ty děti povije. Natož aby věděla, jak se zachová ten chlap - potencionální otec, až se děti narodí. Taky chválím snahu matek, vyjít otcům vstříc i když jim v podstatě ustupují (což chlap bere jako že vyhrál a opět měl pravdu), ale vocuď pocuď. Naštěstí je to na pár let a ty utečou rychle. Pak děti dospějí a už se domluví samy. :D :mavam:

No, tak sama zakladatelka píše, že bohém byl. U mě to bylo taky hraničící s jistotou.
s tou výhrou nevim, u nás nebojujem, takže mi nepřijde, že by to bral jako výhru. Já jsem s jeho péčí o děti problém nikdy nijak zásadní neměla, staral se vždycky tak jak se dalo očekávat a pokračuje to tak dál. Když není v práci, tak se stará. Když párkrát do měsíce řeknu, že fakt nutně potřebuju, aby děti pořešil už odpo tak to nějak zařídí. Ale očekávat že to bude dělat pravidelně, to je fakt nereálný a škoda mrhat energii na to, toho dosáhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6682
29.4.17 11:00

No, já bych to asi nechala tak jak to je.
Zakladatelku chápu, že je na něj naštvaná, to rozhodně, na druhou stranu už jste někdo viděl někoho opitého aby napsal SMSku, že to přehnal a druhý den bude mimo-ten člověk si v takovým stavu neuvědomuje, že to přehnal a rozhodně netuší v jakým stavu bude v 9ráno. třeba si řekl, že skočí na dvě a vymklo se to, tím ho nijak neomlouvám, je to blbý, ale zase nápad zakladatelky aby ji vždy napsal, že má „nakoupeno“ je podle mého nereálný.
Asi bych to nehrotila, pořádný vztah to asi nikdy nebyl a nebude, tak alespoň dítě ať má z toho maximum a to když se rozhádají určitě mít nebude. :nevim:
By se mohlo stát že ten „supe“ otec přestane dítko navštěvovat a vyprdne se na alíky-nikdo mu nic neudělá(jak to tady v čr je) a jen to odnese prcek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
29.4.17 11:16

Ŕekla bych mu, že vztah a návštěvy i s přespáním, pokud ty nikoho nemáš a vyhovuje ti to, může být, pokud a jedině když nebude pod vlivem. A to ted, ale i kdykoli v budoucnu. Že nesvěříš dcerku někomu opilému. To by měl rozumně pochopit. A je to rozumný a oprávněný požadavek bez nějaké uraženosti, pomstychtivosti nebo tak něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 12:32

Šmarja však 20 km je slabá půlhodina busem. Jako když ho necháš přespat a tím pádem funguje je to fajn, ale co až si třeba někoho najdeš? To budete vegetit ve čtyřech? Nebo se prestěhuješ k novému příteli a on bude jezdit spát k němu? A co jeho mamka? Ta by nezvládla se přes den a noc o vnučku postarat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama