Jak motivovat 2 leté batole k čištění zubů

1014
15.1.21 16:12

Jak motivovat 2 leté batole k čištění zubů

Ahoj, potrebuji napady a rady, jak přimět nebo spíš motivovat 2 leté dítě k čištění zubů. Ještě před dvěma týdny to bylo v naprostém pořádku, zuby si čistil krásně a nechal si je vyčistit. Pak z ničeho nic je děsný problém, aby otevřel pusu a nechal si zuby vyčistit. Nepomáhá nic, necháváme chvíli, aby si zuby „vyčistil“ sám, pohádky, básničky y „strašení policajtem“ apod. Nezabírá nic. Máte nějaké rady? Kartáček máme klasický, už jsem přemýšlela i o elektrickém… Prosím rady, že mám dítě zalehnout mi nepište, tomu se chci vyhnout (i když občas k tomu bohužel dojde i u nás, ale tohle není cesta kudy chci jít) děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1334
15.1.21 16:18

Cesta za pokladem? Po kazdem cisteni si nalepi samolepky, po splneni urciteho poctu bude odmena.

Pisnicka na youtube THIS IS THE WAY YOU BRUSH YOUR TEETH.

Aplikace do mobilu pro deti na cisteni zubu. Videla jsem neco na tabletu, bude jiste existovat i do mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
15.1.21 16:26

@dana.dv moc díky. Nevíš název té aplikace? Nálepky nevím jestli by pochopil, zkoušíme říkat, že když si vyčistí zuby dostane druhý den něco dobrého, ale bez úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1883
15.1.21 16:26

On cisti vam a vy cistite jemu. Pisnicka kdyz jde maly bobr spat. Dobra zubni pasta s hezkou barvou nebo co chutna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
15.1.21 16:28
@Oriseka píše:
On cisti vam a vy cistite jemu. Pisnicka kdyz jde maly bobr spat. Dobra zubni pasta s hezkou barvou nebo co chutna.

Pastu máme elmex pro děti, bobra vyzkoušíme čištění zubů vzájemně ok, zkusíme. Díky. Snad se to povede. Mám hrůzu, jak by pak probíhalo případné vrtání :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3215
15.1.21 16:52

U nás si vybral pastu s krtkem, třeba kartáček s patrolou, dat mu na nej samolepku. My začali občas i se zalehnztim s prvním zubem v 10m a teď v 2r8m vstává ráno sám s tím, ze musíme nejdřív zuby, on teda vše sám včetně nándani pasty a když má hotovo tak se necha docistit. Nepolevit, i když nechce tak se proste musí. Nebude pohádka, nebude mliko nebo oblíbená hra. Mám v okolí dvě děti s plombami pod 3 roky a tohle me fakt desilo a donutilo vytrvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
15.1.21 16:58

U nas fungovalo vzajemne cisteni, nebo dva kartacky- jeden ja, jeden syn, nebo zpivani vokalu a cisteni u toho, nebo hra na honeni cerviku (a tady vzadu je jeden tlusty schovany, uz ho chytim, uz ho chytim- u toho se navic smal, coz pomahalo). Preference se vzdy menily a fungovalo jen neco.

Ted jezisek prinesl sonicky elektricky kartacek propojeny s aplikaci, kterou muzes nahrat na tablet i mobil (pouzit muzes i bez kartacku). Staras se tam o potvurku, se kterou si mimo jine cistis zuby, a to ho celkem bavi a muze to pod dohledem delat skoro sam. Nechci delat reklamu, ale kdyz do play store zadas sonicky kartacek, tak najdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
15.1.21 17:32

@Capretta pro jak staré dítě jste kupovali ten sonický kartáček? Přemýšlela jsem o něm. Jenže nechce se mi moc dávat za něj 1500,– plus hlavice, když nevím jestli mi to vezme nebo jestli to nerozflaka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
15.1.21 18:20

My jsme měli blikaci kartáček Hello kitty a dceru to hrozně bavilo :D Už je teda pro větší děti ale určitě bude nejaka podobná blbost i pro prťata ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
15.1.21 18:54

@roba18 Na Googleplay staci zadat cisteni zubu nebo brushing teeth a najde se tam toho spousta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
15.1.21 21:40

@roba18 pro trileteho. Podle me se to pozna, kdyz se koupi nejaky levny treba na baterku, stahne se aplikace a pri uspechu se muze uvazovat nad tim, ktery se s aplikaci da propojit pres Bluetooth

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2688
15.1.21 22:11

Čistili jsme u youtube, někdy taky tak, že manžel držel a dcera řvala - jsem nekompromisní, zuby budou důkladně vyčištěný a přes to nejede vlak. Navíc když řve, tak dobře otvírá pusu :mrgreen: to řvaní trvalo asi týden nebo dva, pak zjistila že nepovolím a zábavnější to bude dobrovolně. Teď si nechá vyčistit v pohodě, většinou u toho zpívám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
16.1.21 00:45

@Lily Evans jo kdyby řval tak ok. Jenže u nás v lepším případě zkousne kartáček mezi zuby a nepohne se a nebo v horším případě ani pusu neotevře :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4u
227
16.1.21 01:18
@roba18 píše:
@Capretta pro jak staré dítě jste kupovali ten sonický kartáček? Přemýšlela jsem o něm. Jenže nechce se mi moc dávat za něj 1500,– plus hlavice, když nevím jestli mi to vezme nebo jestli to nerozflaka…

U nasi 2.5 lete uspel, dostala ho na vanoce. Mame k tomu aplikaci na tabletu, moc se ji libi starat se o sveho Sparkyho, dostavat darky za kazde cisteni, sledovat kalendar kolikrat uz si zuby cistila a tak. Kdyz si cistla zuby predtim s obycejnym kartackem sama, tak jen snedla pastu a kdyz sem je cistila ja, tak moc nespolupracovala a furt zkousavala kartacek, abych s nim nemohla hybat. Za me teda spokojenost :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
16.1.21 09:55
@4u píše:
U nasi 2.5 lete uspel, dostala ho na vanoce. Mame k tomu aplikaci na tabletu, moc se ji libi starat se o sveho Sparkyho, dostavat darky za kazde cisteni, sledovat kalendar kolikrat uz si zuby cistila a tak. Kdyz si cistla zuby predtim s obycejnym kartackem sama, tak jen snedla pastu a kdyz sem je cistila ja, tak moc nespolupracovala a furt zkousavala kartacek, abych s nim nemohla hybat. Za me teda spokojenost :-)

Díky za info. Už jsem tak zoufalá, že to zkusím. Sice nevím jestli pochopí apku a to starání se o někoho, ale přinejhorším mu kartáček zůstane až bude starší. S obyč kartáčkem dělá přesně to co píšeš zkousavani a sní jen pastu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat