Reklama

Jak motivovat dceru, aby se utírala po čůrání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

granulka
Stálice 71 příspěvků 10.02.17 12:33
jak motivovat dceru, aby se utirala po curani

Mel by nekdo napad? Dceri je 5 a kasle na to po vetsinou. Rikala jsem ji xkrat, ze ji takhle pipinka vecer smrdi, kdyz jde vse do kalhotek a I ze si tam pestuje bubaky co ji muzou udelat bebi v pipence a ji je to jedno. Me to, ale vadi, ze ji klin vecer v pradle smrdi. Ucila jsem ji to od nocniku, videla me taky, ze papir pouzivam, ale bez valneho uspechu, aby ona sama to delala pokazde.

Reklama

Reakce:

Jančakecalka
Generální žvanilka 21932 příspěvků 10.02.17 12:39

@granulka Nevím,třeba by pomohlo jí říct, že když to nebude dělat, bude mít nemoc, např. zánět močáku nebo nevim a že půjde do nemocnice. Vím, že děti by se strašit neměly, ale někdy to zabere. Hodně štěstí.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 10.02.17 12:41

Zkusit ji postrašit, že když to nebude dělat půjde do nemocnice :) neměla by se to dělat strašit děti, ale třeba to pomůže

eviku-miluna
Kelišová 6811 příspěvků 46 inzerátů 10.02.17 12:49

@granulka co jí říct, že když se nebude utírat, že bude zapáchat a že by se jí mohli děti ve školce začít smát? Nebo slíbit nějakou odměnu za to, že se bude utírat? :think:

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 10.02.17 12:52

Strašení evidentně moc pomáhat nebude. Zkus koupit nějaký zajímavý toaletní papír, nebo vlhčené ubrousky s oblíbenou postavičkou. Nebo naprosto nevýchovně, za každé utření bonbonek :oops:

Markéta80
Hvězda diskuse 39315 příspěvků 10.02.17 12:57
@Maty80 píše:
Strašení evidentně moc pomáhat nebude. Zkus koupit nějaký zajímavý toaletní papír, nebo vlhčené ubrousky s oblíbenou postavičkou. Nebo naprosto nevýchovně, za každé utření bonbonek :oops:
:lol: :lol: to by na naší zafungovalo 100%, za bonbony cokoliv :mrgreen: @granulka zeptala bych se proč se neutírá ;) a večer at si čuchne ke kalhotkám a že se jí budou pak děti smát že smrdí. Dcera je strašně háklivá na sebemenší kapku na oblečení a jí jsme to vysvětlila že se utřít musí jinak bude smrdět a kalhotky budou pěkně naštvané :lol:.Dělá to automaticky, jedině že by jí vadil papír, jestli neni nějaký pevnější Ze začátu používala vlhčený toaleták ;)

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2083 příspěvků 10.02.17 12:59

Já bych pokud domluvy nezabírají a nezabírá ani dobrý příklad, prostě s ní šla a dodačně pipinku utřela, omyla atd. a převlíkla ji do čistého. pokaždé. je t na palici, ale mně takhle táta jako malou naučil umýt si ruce okamžitě po příchodu domů a neexistuje, abych to neudělala, je to první věc co udělám.

ona v tom teďka nevidí smysl, jen zdržování. buď skutečně nějakou breberku chytne a půjde do nemocnice a pak si to bude pamatovat, nebo bych to zkusila ještě raději za tvé asistence. ji to prostě samotnou nebaví, nudí, zdržuje, nevidí v tom smysl…

rozhodně bych nedávala odměnu. tohle není nic za co by zasloužla odměnu, je to normání ygiena. ale řekla bych jí v klidu, že takhle ale se smrdíkovými kalhotkami nepůjdeme na hřiště, protože není umytá. tečka.

donutkaP
Závislačka 3400 příspěvků 10.02.17 13:36

@granulka A dřív se utírala a teď někdy přestala, nebo jsi to začala řešit až teď v 5 letech? Myslím, že v pěti letech už by to každé dítě mělo umět :nevim: Kamarádky dcela je stará 2,5 roku a utírá se sama normálně, už když jí nebyli ani dva roky, tak věděla, že se má utřít a líbilo se jí splachovat záchod, takže když se utřela, tak mohla spláchnout, když se neutřela, nebyl papír v záchodě, tak nebylo co splachovat, takže tohle hezky fungovalo, ale je jasný že v pěti letech už na splachování dcera nezabere.. tohle se měla naučit už před pár lety a teď by s tím nebyl problém :oops: každopádně jak píše @Niemeyer když je neutřená a smradlavka, tak bych taky řekla, že nikam jít nemůže, dokud se nepřevleče a neumyje pulinu :nevim: třeba by si po čase uvědomila, že to utírání je jednodušší než se pořád převlékat a umývat :think: Ona se večer necítí, protože tohle by jí mohlo samotné vadit :nevim:

granulka
Stálice 71 příspěvků 10.02.17 15:45

Doma na ni dohlednu, ve skolce ne. Ale prijde mi, ze uz je velka, abych za ni byla v patach. Tak hledam jak ji namotivovat. :zed: Syn ve dvou letech si pindika utira toaletakem, protoze me samotnou videl :lol:

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2083 příspěvků 10.02.17 15:56

@granulka a ptala ses jí proč to nedělá? Nemají třeba ve školce nějaký ošklivý, starý šedivý drhnoucí toal. papír? To bych ji pak skoro chápala i já:) A přinést so školky vlastní toal. papír s obrázk třeba, nevidím jako problém.

možná ji tam stresuje prostředí, třeba se stydí utřít se tam, když si vedle hrají děti, tak se rychle zase oblékne.

zkus se jí zeptat. pokud to doma dělá, ale ve školce ne, a žádný extra důvod k tomu není, zkus holt poprosit o dohled paní učitelky…aby neměly pocit, že buzruješ, tak si třeba vymysli, že vám pediatrička hrozila zánětem močových cest, tak že si na to dáváte pozor.

Tamtama
Extra třída :D 11691 příspěvků 10.02.17 16:43
@granulka píše:
Doma na ni dohlednu, ve skolce ne. Ale prijde mi, ze uz je velka, abych za ni byla v patach. Tak hledam jak ji namotivovat. :zed: Syn ve dvou letech si pindika utira toaletakem, protoze me samotnou videl :lol:

jak u nás doma.. mladší chce pinďoura utřít, u mytí rukou mě napomíná, že jsem mu dala málo mýdla… starší (když už si výjimečně dojde na wc) nespláchne, ruce mu musím umýt násilím.. :zed:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 11.02.17 21:40

Mě to učili doma od mala, ale taky jsem na to pekla (je teda pravda, že mi prádlo nesmrdělo, asi jsem se uměla šikovně vyčůrat nebo oklepat).
Utírat jsem se začala až když mi v pubertě narostly chlupy, protože v těch se to drží.

granulka
Stálice 71 příspěvků 11.02.17 22:41

@Svistice @Tamtama diky za podporu. Ja prave myslim, ze je to jeji obcasne utirani neutirani jen z lenosti :?
Oduvodnit mi proc se neutrela mi moc nedokaze „jeee ja nevim… ja zapomnela atd“ :nevim:

Martin Kozelek
Nováček 1 příspěvek 11.02.17 22:57
@granulka píše:
Doma na ni dohlednu, ve skolce ne. Ale prijde mi, ze uz je velka, abych za ni byla v patach. Tak hledam jak ji namotivovat. :zed: Syn ve dvou letech si pindika utira toaletakem, protoze me samotnou videl :lol:

Sakra tak mate asi 2.děti jeden do děla i když do nemuši a ta 5.let to vubec neděla njn :D

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 12.02.17 07:46
@granulka píše:
@Svistice @Tamtama diky za podporu. Ja prave myslim, ze je to jeji obcasne utirani neutirani jen z lenosti :?
Oduvodnit mi proc se neutrela mi moc nedokaze „jeee ja nevim… ja zapomnela atd“ :nevim:

Já třeba jeko malá prostě nechápala, proč se mám utírat. Přišlo mi to zcela zbytečné, protože ten papír jsme měla vždycky suchý, bez kapky. :nevim: Smysl mi to opravdu začalo dávat až s ochlupením.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama