Jak motivovat k samostatnému oblékání?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
381
21.9.09 14:50

Jak motivovat k samostatnému oblékání?

Ahoj, starší dceři je už skoro rok a půl a přitom vůbec nemá zájem o to, aby se zkoušela sama oblíkat (když pominu čepici a rukavice, které si bere v největším hicu s odůvodněním, že si hraje na zimu). Měla bych ještě čekat, až k tomu dojde sama, nebo ji zkusit nějak „učit“? Teď mi prostě řekne, že to neumí, a v lepším případě je ochotná pomáhat tak, že zvedne nohu, nebo strčí ruku do rukávu. Přitom v jiných věcech (třeba běhání, mluvení) je hodně šikovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1010
21.9.09 15:09

Nemělo to být 2,5r?????
Jinak neporadím - sama nevím, Vítek si teprve teďka začak sám vysvlíkat boty, ponožky tepláky a slipy. O oblékání mně zatím nenapadlo ani uvažovat 8O :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6597
21.9.09 15:27

Myslím, že v roce a půl je to naprosto v pořádku, jak se zatím snaží ( strčit ruku do rukávu apod. ), Sára se sama oblíkla až tuším kolem dvou a čtvrt roku, něco, ve dvou a půl kromě ponožek všechno a teď už umí všechno, jen tkaničky ne, ale na ty je ještě čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
21.9.09 15:59

Ahoj!

Tak podle data narození je jí 2,5, takže to byl asi překlep… :wink:

Zkus začít třeba u jedné věci a každý den ukazovat…
Třeba kalhotky (pokud je už bez plíny) nachystat, vysvětlit a nechat ji…
Ocenit snahu velkým chválením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18645
21.9.09 18:14

Bojujem jako lvy takz, Tomík je lenošek a nijak zvlášť se nesnaží..no abych ho jen nepomlouvala tak už si obuje boty a někd yoblíkne slipz a tepláky, ale jak šafránu…ani jíst mi sám nechce, protě nechce dělat sám nic!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
21.9.09 19:59

Myslím, že je ještě prostě malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
21.9.09 21:30

Omlouvám se, fakt tam mám překlep ve věku, je jí 2 a půl :oops: . Psala jsem s Markétkou na ruce a nějak jsem to po sobě nečetla.
Ona není ochotná (schopná?) si ani stáhnout katě, když chce na nočník, proto to začínám víc řešit. Zá:,–(ně si totiž vzpomene, když kojím :? .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3398
21.9.09 22:52

Co takhle zkusit „soutěžit“ kdo se dřív oblíkne do kalhot, trička atd?

A ještě poradím. Zkuste odbourat slovíčko „neumím“ na „zkusím“. Já dávám pozor, aby slovo neumím u nás vůbec nezaznělo a celkem to funguje.

A s těma kalhotama co si vyčíhne když kojíš. Myslím, že tě zkouší :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat