Jak motivovat k soustředění se při domácí přípravě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 08:48
Jak motivovat k soustředění se při domácí přípravě

Můžete mi někdo poradit, jak to udělat? Potomek je v 1. třídě, je ADHD, takže pochopitelně i poruchy pozornosti. Výrazný nadprůměr ve většině složek, s výjimkou oblasti grafomotoriky a čtení. V psaní pokročil k lepšímu, čtení průměr.
Nevydrží se doma v kuse dlouho učit číst, musím mu dávat velké přestávky, dělá u toho děsný seky. (Když ho něco baví, naopak vydrží, co se týče pozornosti, hodně dlouho). Děsně mi to zasahuje do rozvrhu dne-myslím časově a upřímně, někdy se fakt musím ovládat, abych mu jednu nestřelila. Napadly mě, nevíte různý vychytávky, který by šlo koupit, vyrobit, software na počítači? Napadly mě i odměny, ale netuším jaký, sladký je blbost, peníze blbost, tablet blbost…,tak co tedy?
Jinak tedy chudáci děti, velký, malý, psací, tiskací…se jim to musí pěkně plést.
Prosím z pochopitelných důvodů o anonym. Díky. Podepíšu se třeba jako Linda

Reakce:
hemera
Závislačka 3684 příspěvků 12.12.18 11:15

K cteni, znam aplikaci vcelka, nejlepsi je cist, co dite zajima, co si samo vybralo. Fraus ma hezkou radu Cti+ se 16strankovymi knizkami. Obecne budovat hezky vztah ke knizkam a ke cteni. Porad diteti cist.

U psani, resit pricinu problemu. (Casto neuvolnene rameno, spatny uchop, …)

Matematika je vsude kolem nas. Neni nutno si ji osklivit nucenym sezenim u stolu. Kolikrat se vyspim a budou Vanoce. O kolik golu vyhral oblibeny tim. Jak dlouho muzeme byt jeste v bazenu. Cteni popisnych cisel domu a cisel na dopravnich znackach. Hledani stranky v knizce. O kolik jsem starsi nez … Stavby z lega, z magformers. Mame 20bonbonu jak si je spravedlive rozdelime. …je toho hodne.

Elik
Extra třída :D 10796 příspěvků 15.12.18 00:12

Ahoj,
my si s dcerou (není ADHD, ale v první třídě taky u ničeho nevydržela) čteme v posteli před spaním… vždycky jednu větu (nebo odstavec) já, jednu větu (nebo odstavec) ona. Máme tak obě spojeno čtení s příjemným ležením :)
Ad odměny - děti v tomhle věku často zabírají na samolepky. Může si je někam vylepovat, až zaplní všechna políčka, může třeba dostat nějakou větší odměnu.
A jinak soucítím, i s běžným dítětem je domácí příprava obvykle pruda, a není nad to, když se dítě konečně naučí se připravovat samo. Přeji ať se to zlepší.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >