Jak motivovat k soustředění se při domácí přípravě?

Anonymní
12.12.18 08:48

Jak motivovat k soustředění se při domácí přípravě

Můžete mi někdo poradit, jak to udělat? Potomek je v 1. třídě, je ADHD, takže pochopitelně i poruchy pozornosti. Výrazný nadprůměr ve většině složek, s výjimkou oblasti grafomotoriky a čtení. V psaní pokročil k lepšímu, čtení průměr.
Nevydrží se doma v kuse dlouho učit číst, musím mu dávat velké přestávky, dělá u toho děsný seky. (Když ho něco baví, naopak vydrží, co se týče pozornosti, hodně dlouho). Děsně mi to zasahuje do rozvrhu dne-myslím časově a upřímně, někdy se fakt musím ovládat, abych mu jednu nestřelila. Napadly mě, nevíte různý vychytávky, který by šlo koupit, vyrobit, software na počítači? Napadly mě i odměny, ale netuším jaký, sladký je blbost, peníze blbost, tablet blbost…,tak co tedy?
Jinak tedy chudáci děti, velký, malý, psací, tiskací…se jim to musí pěkně plést.
Prosím z pochopitelných důvodů o anonym. Díky. Podepíšu se třeba jako Linda

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3692
12.12.18 11:15

K cteni, znam aplikaci vcelka, nejlepsi je cist, co dite zajima, co si samo vybralo. Fraus ma hezkou radu Cti+ se 16strankovymi knizkami. Obecne budovat hezky vztah ke knizkam a ke cteni. Porad diteti cist.

U psani, resit pricinu problemu. (Casto neuvolnene rameno, spatny uchop, …)

Matematika je vsude kolem nas. Neni nutno si ji osklivit nucenym sezenim u stolu. Kolikrat se vyspim a budou Vanoce. O kolik golu vyhral oblibeny tim. Jak dlouho muzeme byt jeste v bazenu. Cteni popisnych cisel domu a cisel na dopravnich znackach. Hledani stranky v knizce. O kolik jsem starsi nez … Stavby z lega, z magformers. Mame 20bonbonu jak si je spravedlive rozdelime. …je toho hodne.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10797
15.12.18 00:12

Ahoj,
my si s dcerou (není ADHD, ale v první třídě taky u ničeho nevydržela) čteme v posteli před spaním… vždycky jednu větu (nebo odstavec) já, jednu větu (nebo odstavec) ona. Máme tak obě spojeno čtení s příjemným ležením :)
Ad odměny - děti v tomhle věku často zabírají na samolepky. Může si je někam vylepovat, až zaplní všechna políčka, může třeba dostat nějakou větší odměnu.
A jinak soucítím, i s běžným dítětem je domácí příprava obvykle pruda, a není nad to, když se dítě konečně naučí se připravovat samo. Přeji ať se to zlepší.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama