Jak motivovat kamarádku k hubnutí

Anonymní
21.4.17 14:55

Jak motivovat kamarádku k hubnutí

Ahoj holky, ani nevím jestli mi s tímto poradíte ale já už si vážně nevím rady. Mám kamarádku, kterou znám skoro 3 roky. Vždycky byla dost silná ale poslední dobou mi přijde že stále tloustne a momentálně váží 149kg.Je malá a já se bojím že za 10 let nebo i dříve to s ní bude hodně špatné :( Já nejsem žádná modelka, mám postavu ženskou. Makám na sobě, jím dobře a ona to nechápe. Několikrát se mi svěřila že by chtěla zhubnout, momentálně nemůže otěhotnět, neustále má problémy s menstruací. A já už nevím jak jí motivovat. Navrhla jsem společné cvičení, to jsme byli spolu dvakrát pak se neustále vymlouvala, jídlo taky neřeší…Přitom by zhubnout chtěla. Neustále tloustne a stává se z ní závistivá a žárlivá ženská. Má přítele a když k nám v létě přijede a já jsem v plavkách tak na mě hází vražedné pohledy které mi jsou velmi nepříjemné. Už nevím co s ní, chtěla bych aby neměla důvod být žárlivá, aby byla sebevědomá a zdravá. Bojím se že za pár let se vyžere na 200kg :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21.4.17 14:59

Hele, ona musí chtít sama. Mi příjde, že ty jí chceš řešit a chceš, aby se změnila, aby šla běhat, držela dietu, ale s ní to ani nehne.
Musí chtít ona, a né ty. Ty jí nezměníš. Chodila jsi s ní cvičit, přestala. Dala jsi jí beztak spoustu prima receptů a co z toho? Když jídlo přestala řešit.
Neřeš kamarádku a pokud přijede přítel a chcete jet k vodě, jeďte sami, přeci nebudeš brát s sebou kamarádku, která na tebe akorát vrhá divné pohled… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 15:02
@hudečice píše:
Hele, ona musí chtít sama. Mi příjde, že ty jí chceš řešit a chceš, aby se změnila, aby šla běhat, držela dietu, ale s ní to ani nehne.
Musí chtít ona, a né ty. Ty jí nezměníš. Chodila jsi s ní cvičit, přestala. Dala jsi jí beztak spoustu prima receptů a co z toho? Když jídlo přestala řešit.
Neřeš kamarádku a pokud přijede přítel a chcete jet k vodě, jeďte sami, přeci nebudeš brát s sebou kamarádku, která na tebe akorát vrhá divné pohled… :zed:

My bydlíme v RD, jezdí většinou za námi. Já se děsim toho že bude pořád tloustnout a bude to s ní ještě víc špatné. Je jinak fajn, mám jí ráda. Přijde mi že by chtěla zhubnout ale neví jak na to. Pořád o tom mluví a já nevím jak jí pomoci nebo se na to vyprdnout

• Nahlásit
  • Citovat
5693
21.4.17 15:05

Mně velmi blízká osoba zemřela před 2 měsíci ve svých 24 letech, protože byla morbidně obézní. Chtěla zhubnout, ale neměla pevnou vůli a hlavně podporu a oporu u svých nejbližších, a proto veškerá snaha z mé (+ další kamarádka) strany přišla vniveč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 15:06
@Anonymní píše:
My bydlíme v RD, jezdí většinou za námi. Já se děsim toho že bude pořád tloustnout a bude to s ní ještě víc špatné. Je jinak fajn, mám jí ráda. Přijde mi že by chtěla zhubnout ale neví jak na to. Pořád o tom mluví a já nevím jak jí pomoci nebo se na to vyprdnout

Dle popisu ses snažila dost. Ona musí přijít nato, že se něco děje a je něco špatně. Nelze někoho předělat jen tak.
Jezdí za vámi nějak pravidelně? Mě napadlo, že vždycky když přijede, tak řekni, že si jdeš zaběhat a musí jít s tebou, že jí doma samou nenecháš. To by byla motivace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
21.4.17 15:07

Kamarádka musí zažít ten „click moment“ jak se říká, do té doby nic nezmuzes a naopak by ještě mohla na tebe být naštvaná. Což se možná už teď stupňuje a časem se to projeví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 15:09

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud ona sama nebude chtít, tak bude mít porad jen výmluvy :) jsem totiž jako ona :D Teda byla.. Díky bohu. Tlustá jsem pořád, ale pracuji na tom a jde to skvělé!! :) možná by pomohlo hezky si popovídat, zeptat se jí proč si ubližuje, jaký má důvod, jestli ji můžeš pomoct, že budeš tady pro ni. Snad to pochopí :) všechno je jen v hlavě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 15:09
@Tableta píše:
Mně velmi blízká osoba zemřela před 2 měsíci ve svých 24 letech, protože byla morbidně obézní. Chtěla zhubnout, ale neměla pevnou vůli a hlavně podporu a oporu u svých nejbližších, a proto veškerá snaha z mé (+ další kamarádka) strany přišla vniveč.

Já se právě taky hrozně bojím že může umřít :( :( přijde mi že je vážně čím dál víc silnější. Je mladá, je jí 28let, děcka mít nemůže a já nevím jestli jí mohu nějak pomoct nebo jí nechat osudu :( hrozně mě mrzí že si to neuvědomuje

• Nahlásit
  • Citovat
42
21.4.17 15:15

Pokud nebude chtít ona sama, tak pro to nic nezačne dělat :) Já mám také známou která má 22 let, a váží 139kg 8o také by chtěla zhubnout, ale nic pro to nedělá a jídlo také neřeši :) musí opravdu chtít a pak to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 15:18

Já jsem se teda vyžrala „jenom“ na 90 kg, ale právě ta touha otěhotnět a srovnat si cyklus byla obrouvskou motivací do hubnutí, teď mám 77 :-) Tak třeba s ní zkusit promluvit o tomto…ale ono je asi blbý, abys o tom začala mluvit ty…spíš když si sama postěžuje, tak nějak obloukem naznačit, že při velké obezitě (nebo i podváze) to může být problém, že pár kilo dolů by to vyřešilo… a nebo třeba kdybys sdílela na facebooku fotky těch různých proměn - kdyby to tam vidělo, mohlo by jí to taktéž motivovat…
A proč je tak silná, co zajídá? Vždyť já byla koule s těma 90kg, nedokážu si představit mít 150 :-(

• Nahlásit
  • Citovat
25767
21.4.17 15:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky, ani nevím jestli mi s tímto poradíte ale já už si vážně nevím rady. Mám kamarádku, kterou znám skoro 3 roky. Vždycky byla dost silná ale poslední dobou mi přijde že stále tloustne a momentálně váží 149kg.Je malá a já se bojím že za 10 let nebo i dříve to s ní bude hodně špatné :( Já nejsem žádná modelka, mám postavu ženskou. Makám na sobě, jím dobře a ona to nechápe. Několikrát se mi svěřila že by chtěla zhubnout, momentálně nemůže otěhotnět, neustále má problémy s menstruací. A já už nevím jak jí motivovat. Navrhla jsem společné cvičení, to jsme byli spolu dvakrát pak se neustále vymlouvala, jídlo taky neřeší…Přitom by zhubnout chtěla. Neustále tloustne a stává se z ní závistivá a žárlivá ženská. Má přítele a když k nám v létě přijede a já jsem v plavkách tak na mě hází vražedné pohledy které mi jsou velmi nepříjemné. Už nevím co s ní, chtěla bych aby neměla důvod být žárlivá, aby byla sebevědomá a zdravá. Bojím se že za pár let se vyžere na 200kg :(

S touhle váhou už to bez doktora nedá.
A vzhledem k její vůli a stavu by možná měla přemýšlet o nějakém zákroku na žaludku. Sice se zmrzačí doživotně, ale život jí to zachrání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17689
21.4.17 15:20

Ono jestli jí taky neodrazuješ tím jak jí do toho hubnutí a cvičení " nutíš" jinak má v pořádku štítnou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 15:24
@Anonymní píše:
Já jsem se teda vyžrala „jenom“ na 90 kg, ale právě ta touha otěhotnět a srovnat si cyklus byla obrouvskou motivací do hubnutí, teď mám 77 :-) Tak třeba s ní zkusit promluvit o tomto…ale ono je asi blbý, abys o tom začala mluvit ty…spíš když si sama postěžuje, tak nějak obloukem naznačit, že při velké obezitě (nebo i podváze) to může být problém, že pár kilo dolů by to vyřešilo… a nebo třeba kdybys sdílela na facebooku fotky těch různých proměn - kdyby to tam vidělo, mohlo by jí to taktéž motivovat…
A proč je tak silná, co zajídá? Vždyť já byla koule s těma 90kg, nedokážu si představit mít 150 :-(

Já právě taky nevím co zajídá :( Práci má dobře placenou, má přítele když se s ní bavím tak žádné starosti nemá. Akorát se teda hádají že je extrémě žárlivá. Leze mu do telefonu, kouká na historii do pc, každou chvíly mu volá…Nevím jestli je to tím. On je v pohodě, je na ní hodnej a zdá se že vše klape tak nevím jakej může mít psychický blok nebo jestli to není stravovací návyk z domova. Rodinu má taky silnou ale nejsou tak silný jako ona

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.4.17 15:27
@ka2ka píše:
Ono jestli jí taky neodrazuješ tím jak jí do toho hubnutí a cvičení " nutíš" jinak má v pořádku štítnou?

Nenutím, začne vždy sama že by chtěla zhubnout a tak jí navrhnu že bysme mohli začít spolu cvičit. Neříkám jí do očí že je obézní a nehustim do ní aby zhubla ze zdr. hlediska. Štítnou žlázu nevím, o tom mi nic neříkala. Zkusim nějak nenápadně o tom mluvit třeba to bude tím

• Nahlásit
  • Citovat
21.4.17 15:30

Myslím že by ji pomohlo trochu se zamyslet a pracovat na sebevědomí, které určitě nema vubec. Jestli slyší od každého t co jsem a slyším pořád, že jsem taková a Maková, jaká bych byla kdybych zhubla.. Že se mi může něco stát.. Říct ji ze ji máte rádi takovou jaká je. Ať si uvědomí své silné stránky a ne jen ty slabé. Ať přemýšlí pozitivně, dá t zabrat, ale jde to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama