Jak motivovat lezoucí dítě, aby se přetočilo na záda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.10.10 19:26
Jak motivovat lezoucí dítě, aby se přetočilo na záda?

Ahoj.

Moje téměř 8 měsíční dcera už začala lézt (plazí se, občas se odrazí kolínkem, občas zvedne bříško, ale dostane se prakticky kam potřebuje), ale nepřetáčí se z bříška na záda. Nemůžu říct, že by to neuměla, protože ona to prostě nedělá a já jsem přesvědčená, že je to hlavně proto, že k tomu nemá motivaci. Celý den (kromě jídla, spaní a procházek v kočárku) je spokojená na bříšku, jakmile ji přetočím na záda, nelíbí se jí to. Na bříšku si i hraje.

Nemáte někdo nějaký nápad, typ, zkušenost, jak ji motivovat k přetáčení se na záda? Párkrát se jí to povedlo, ale nejsem si jistá, jestli to byl úmysl :nevim: .

Moc děkuji za nápady.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.10 19:45

A proč chceš by byla na zádech?? Syn v 8 měsících už lezl po 4 a od 7 měsíce na zádech nikdy nevydržel ani minutu hned byl na bříšku. nevidím důvod, aby se přetáčela sama od sebe na záda. Už je velká potřebuje objevovat svět :-)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.10.10 19:47

Rada nad zlato :think: .

Potřebuju to proto, abych věděla, že to umí.

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.10 19:49
hkac píše:
Rada nad zlato :think: .Potřebuju to proto, abych věděla, že to umí.

Jo aha, to víš, že to umí :-) Syn to taky vůbec nedělá :D a pro děti je to podle mne těžké, jelikož mají těžkou hlavu a neudrží jí a praští s ní o zem..

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.10.10 19:50

Staršího snya jsem vozila v kočáru tak, že prostě byl na břiše a koukal přes hrany kočáru ven. Ještě v roce, prootže na zádech odmítal ležet a protože ještě neseděl, bála jsem se ho posadit do sporťáku. Mladší syn si celkem v klidu vegetí na tý straně, kam ho polžím. Nemá potřebu to měnit. Takže když leží na zádech, hraje si na zádech. Když na bříšku, leze, plazí se, dovádí - na bříšku. Pak si prostě dá hlavu dolů a poamlu začne fňukat, že je unavený. Chodím na Vojtovku, prootže se to dr. zdá být „nenormální“. Ještě že neměla v péči i staršího syna, neb když jsem jí řekla, že nejdřív běhal a teprve potom si sedl, koukala jak puk! Takže pokud dra nezjistí nějaký vážný zdravotní důvod, tak bych to nechala být …

TehotnaTerezka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.10 19:51

ja jsem Rozarku taky nikdy nevidela se pretocit z briska na zada, v 6,5 mesich si sedla, plazit a lezt se zacala taky pomerne brzy, takze to proste nepotrebovala a ja to ani nijak neresila
mozna se parkrat otocila ve spanku, ale nijak jsem to nesledovala
ja bych to nehrotila :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.10.10 19:51

Nikdy neválela sudy. Přetočit jsem ji viděla párkrát a už je to několik týdnů, co to bylo naposledy.

Obávám se, že mi to znovu ukáže až v době, kdy mi bude rozumět a já ji o to budu moct požádat :D .

Mch doktorka se mě na to při každé poradně ptá - jestli válí sudy..

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.10 19:54

Samuel taky nikdy neválel sudy…

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.10.10 19:55
Emilie píše:
Staršího snya jsem vozila v kočáru tak, že prostě byl na břiše a koukal přes hrany kočáru ven. Ještě v roce, prootže na zádech odmítal ležet a protože ještě neseděl, bála jsem se ho posadit do sporťáku. Mladší syn si celkem v klidu vegetí na tý straně, kam ho polžím. Nemá potřebu to měnit. Takže když leží na zádech, hraje si na zádech. Když na bříšku, leze, plazí se, dovádí - na bříšku. Pak si prostě dá hlavu dolů a poamlu začne fňukat, že je unavený. Chodím na Vojtovku, prootže se to dr. zdá být „nenormální“. Ještě že neměla v péči i staršího syna, neb když jsem jí řekla, že nejdřív běhal a teprve potom si sedl, koukala jak puk! Takže pokud dra nezjistí nějaký vážný zdravotní důvod, tak bych to nechala být …

No a to jeden z důvodů, proč bych ji ráda namotivovala - nechce se mi běhat po neurologiích jen proto, že nemá motivaci. Naše doktorka je rozumná, ale ani mně tohle nepřijde úplně normální. Starší dcera byla taky „nestandardní“ - ta se nejdřív přetáčela z bříška na záda a naopak až právě kolem 8 měsíců. To jsme ale chodily k jiné doktorce a neurologii jsme skončily - protože si v 10 měsících nestoupala a nelezla po 4. Neuroložka jen po měsíci napsala do zprávy, že za měsíc dohnala 3 měsíční zpoždění a byl klid. No a teď bych ráda se vyhnula té neurologii úplně. Teda samozřejmě pokud nebude fakt problém.

Aliik
Echt Kelišová 8277 příspěvků 08.10.10 20:19

Hmm, tak jsi mi nasadila brouka do hlavy, Zuzi taky nevali sudy, nejak nema potrebu. Teda pohybove je na tom hodne dobre a vyviji se temer predpisove - nejdriv perovala na kolinkach, pak si sedla (fakt jak z prirucky :wink: ), pak zacala lezt po 4 (fakt krasne symetricky) a ted si stoupa. Ale tu fazi sudu jsme nemeli :nevim:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.10.10 20:21
Aliik píše:
Hmm, tak jsi mi nasadila brouka do hlavy, Zuzi taky nevali sudy, nejak nema potrebu. Teda pohybove je na tom hodne dobre a vyviji se temer predpisove - nejdriv perovala na kolinkach, pak si sedla (fakt jak z prirucky :wink: ), pak zacala lezt po 4 (fakt krasne symetricky) a ted si stoupa. Ale tu fazi sudu jsme nemeli :nevim:

Mně ani tak nejde o to válení sudů jako samotné přetočení z bříška na záda. :wink:

Aliik
Echt Kelišová 8277 příspěvků 08.10.10 20:28

No ze zad na brisko se otacela od 3 a pul mesice, a obracene z briska na zada tak od 4-5 mesicu, ale stylem, ze sebou tak jakoby zuchla. Tak pak asi uznala, ze to neni pohyb, ktery bude nadale delat :mrgreen: Jinak ted se na zada dostane normalne se sedu nebo z boku, ale klasickou otocku jsem vazne od pul roku nevidela :nevim:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.10.10 20:29

Tak já ji viděla celkem asi pětkrát, ale jak už jsem psala, nejsem si jistá, že to bylo záměrně.

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 08.10.10 20:47

Syn taky sudy neválel - teda na zemi, komu by se chtělo válet se po parketách, že? :mrgreen: Sice máme kusový koberec v obýváku, ale byl spíš vždycky takový průzkumník, že by se jen tak koulel to ne, jen se furt někam plazil na výzvědy:-)
Pak jsem byli na dovolené, kde jsme se i přes den s ním a s manželem váleli na letišti a tam těch sudů naválel ažaž:-) Prostě z toho měl hroznou srandu, že se může takhle koulet po posteli…Bylo to ale v době, kdy ještě nelezl, jen se plazil jak jsem psala, což v posteli nešlo :wink:
Tak to můžete zkusit se s ní koulet v posteli :-)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.10.10 20:48
Oskárek píše:
Syn taky sudy neválel - teda na zemi, komu by se chtělo válet se po parketách, že? :mrgreen: Sice máme kusový koberec v obýváku, ale byl spíš vždycky takový průzkumník, že by se jen tak koulel to ne, jen se furt někam plazil na výzvědy:-)
Pak jsem byli na dovolené, kde jsme se i přes den s ním a s manželem váleli na letišti a tam těch sudů naválel ažaž:-) Prostě z toho měl hroznou srandu, že se může takhle koulet po posteli…Bylo to ale v době, kdy ještě nelezl, jen se plazil jak jsem psala, což v posteli nešlo :wink:
Tak to můžete zkusit se s ní koulet v posteli :-)

Díky, konečně nějaký typ na motivaci :hug: .

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Prahu zahltily zelené koloběžky: Rozpadají se a ohrožují všechny kolem!

Ulice Prahy v posledních týdnech zaplavil světový fenomén – zelené... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >