Jak mám pomoct příteli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 09:29
Jak mu mám pomoct??

Hezký den,
s přítelem jsme od srpna loňského roku. Všechno klapalo jak mělo, bavili jsme se do budoucna i o dětech, měli společné plány, ale od 1.3.2019 přítel změnil práci a šlo to z kopce, už tolik nepsal, nevídali jsme se tolik. Od rána do večera pracuje, já vždy jeho práci tolerovala a toleruji to i nyní. V úterý jsem se ho zeptala, jestli se něco děje, že je to mezi námi jiný a on mi řekl, že má starosti s koupí bytu, musí na něj vydělat peníze a chce být asi sám, nechce se vázat, ať sám v sobě ví, že je volný a nemusí se stresovat. Že se to v něm strašně pere, ale nechce, abych odnášela jeho blbé nálady kvůli jeho problémům.
Já jsem ochotná mu jakkoliv pomoct, ale on pomoc odmítá od všech. Má ten dojem, že vše musí zvládnout sám. Prosím, co si o tom myslíte?? Myslíte si, že má šanci o vztah bojovat? Jak bych mu mohla pomoci?? Bojím se, že když pojede tímto tempem, neskončí dobře a opravdu se o něj bojím.
Moc děkuji

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9051 příspěvků 08.04.19 09:34

Dospělému člověku můžeš pomoc nabídnout, ale nemůžeš ho nutit, aby ji využil. Asi bych mu i sama sobě dala nějaké datum, aby měl čas to zpracovat. A pokud řekne, že ne, pak bych ho nechala jít.

LaPaloma
Závislačka 2758 příspěvků 08.04.19 09:34

Chce se s tebou rozejít. Nechce se vázat. Nech ho být a nepomáhej mu.

brisco
Závislačka 3440 příspěvků 08.04.19 09:36

Už Tě prostě nechce a snaží se to dát najevo.

arinecka
Kelišová 6157 příspěvků 08.04.19 09:37

A s čím mu chceš pomáhat? Jasně ti řekl že se nechce vázat, chce mít svobodu :nevim: Takže jediná pomoc je asi ta, že ho prostě necháš být a budeš si žít svůj život.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20843 příspěvků 08.04.19 09:43

A jsi si jistá, že pracuje? Já bych to tipla na nějakou kolegyni…

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26297 příspěvků 08.04.19 09:48

Nemá zájem, nedělej ze sebe blbku a nech ho jít.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66060 příspěvků 08.04.19 09:50
@pikola píše:
A jsi si jistá, že pracuje? Já bych to tipla na nějakou kolegyni…

A neni to jedno? Proste de zakladatelkou uz byt nechce a duvod neni podstatný.

Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků 08.04.19 10:18

Obávám se, že v tom bude jiná žena… proto nyní méně píše a méně se vidate… je blbe říct, že nemá čas, protože má rande tak raději řekne, že je déle v práci.. preji hodně sil!

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 08.04.19 10:35
@Anonymní píše:
Hezký den,
s přítelem jsme od srpna loňského roku. Všechno klapalo jak mělo, bavili jsme se do budoucna i o dětech, měli společné plány, ale od 1.3.2019 přítel změnil práci a šlo to z kopce, už tolik nepsal, nevídali jsme se tolik. Od rána do večera pracuje, já vždy jeho práci tolerovala a toleruji to i nyní. V úterý jsem se ho zeptala, jestli se něco děje, že je to mezi námi jiný a on mi řekl, že má starosti s koupí bytu, musí na něj vydělat peníze a chce být asi sám, nechce se vázat, ať sám v sobě ví, že je volný a nemusí se stresovat. Že se to v něm strašně pere, ale nechce, abych odnášela jeho blbé nálady kvůli jeho problémům.
Já jsem ochotná mu jakkoliv pomoct, ale on pomoc odmítá od všech. Má ten dojem, že vše musí zvládnout sám. Prosím, co si o tom myslíte?? Myslíte si, že má šanci o vztah bojovat? Jak bych mu mohla pomoci?? Bojím se, že když pojede tímto tempem, neskončí dobře a opravdu se o něj bojím.
Moc děkuji

Kolik mu je?

Tomkins
Kecalka 482 příspěvků 08.04.19 12:49

Muž: „Chci být sám, nechci se vázat. Promiň. Žena: "Jak mu můžu pomoci?“

Wtf? To ti má říct, že jsi hnusná, abys pochopila, že o tebe nemá zájem?

Pro muže je tak strašně těžký říct ženě, že se s ní rozchazí… Protože jí samozřejmě hned zajímá důvod. A on jí nechce zbytečně vydeptat a říct pravdu: „Protože jsi strašně ztloustla, už mě nebavíš a nepřitahuješ, v sexu seš jak prkno, nikdy mi neuvaříš a jsi hloupá, tak jsem si našel někoho jinýho.“ Takže aby ji neranil, raději jí jemně naznačí, že má hodně starostí a ať se nezlobí, ale bude radši sám, bez závazků. A svede to galantně na sebe a svoje problémy. Hm, a zase je to špatně. Tak já už nevím, co chcete.

Veronika1990
Kecalka 324 příspěvků 08.04.19 16:47

Chce mít svobodu, s čím mu chceš pomáhat?

Markéta80
Hvězda diskuse 43950 příspěvků 08.04.19 16:52

vždyt Tě to řekl jasně- chce být sám tak jedině jak mu můžeš pomoc je se rozejít.

petulka23
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 09.04.19 20:43
@Tomkins píše:
Muž: „Chci být sám, nechci se vázat. Promiň. Žena: "Jak mu můžu pomoci?“

Wtf? To ti má říct, že jsi hnusná, abys pochopila, že o tebe nemá zájem?

Pro muže je tak strašně těžký říct ženě, že se s ní rozchazí… Protože jí samozřejmě hned zajímá důvod. A on jí nechce zbytečně vydeptat a říct pravdu: „Protože jsi strašně ztloustla, už mě nebavíš a nepřitahuješ, v sexu seš jak prkno, nikdy mi neuvaříš a jsi hloupá, tak jsem si našel někoho jinýho.“ Takže aby ji neranil, raději jí jemně naznačí, že má hodně starostí a ať se nezlobí, ale bude radši sám, bez závazků. A svede to galantně na sebe a svoje problémy. Hm, a zase je to špatně. Tak já už nevím, co chcete.

A co ja bych tehdy dala za jasnou formulaci… :D
Exmanzel onehdy vymyslel teorie jak prepracovani, starosti s mamou, deprese a ja nevim co vsechno jak musi jezdit pryc od deti kde je moc rozruch…
Ja pipka jeste hledala mozny a nemozny jak mu jeho trapeni a deprese ulehcit nez jsem zjistila ze se jezdi rekreovat ke kamaradce.
Boha jeho radsi at jste uprimny a reknete to narovinu nez nejaky pohadky. Jsme zensky, od prirody mame nejakej ochranitelskej pud a radsi budu nastvana za nehezkou pravdu nez promarnit pul roku nejakyma pohadkama v kterych se ma prase vyznat :wink:

Váš příspěvek
Reklama