Jak mu říct, že bych chtěla vztah

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28.12.21 12:25

Jak mu říct, že bych chtěla vztah

Ahoj holky, ráda bych slyšela váš názor a možná i požádala o radu jak se mám zachovat dál.
Scházím se s jedním klukem. Sympatie jsou si myslím na obou stranách. Když se setkáme vše klape jak má (i po intimní stránce). Když jsem u něj byla posledně, tak mi udělal večeři, chtěl abych u něj přespala (jela jsem domu), ptal se kdy se k němu přestěhuju a je moc pozorný. Problém mám v tom, že přes Whatsapp moc nekomunikuje a já vnitřně nevím o co jde. Přes týden přijíždí později z práce takže je často unavený. Vím o jeho těžké minulosti s partnerkami a je velmi opatrný, aby nebyl opět zklamaný. Už jednou mi napsal, že je člověk, který potřebuje dýchat a mít svůj prostor (to respektuji). Myslím, že už stačí hrozně málo, abychom vytvořili pár. A moje otátka zní- jak bych se teď měla zachovat já? Mám teď udělat mrtvého brouha a čekat až se ozve sám? Nebo mám projevit svou aktivitu? Mám dělat nedostupnou nebu mu to říct/napsat na rovinu? Zase abych netlačila moc na pilu.
Asi před mesícem se zmínil o oslavě Silvestra, jestli přijedu. Mám se teď připomenout, když mi to sám znovu nenavrhne? (Silvestr má být u našich společných přátel). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6547
28.12.21 12:37
@Míša199527 píše:
Ahoj holky, ráda bych slyšela váš názor a možná i požádala o radu jak se mám zachovat dál.
Scházím se s jedním klukem. Sympatie jsou si myslím na obou stranách. Když se setkáme vše klape jak má (i po intimní stránce). Když jsem u něj byla posledně, tak mi udělal večeři, chtěl abych u něj přespala (jela jsem domu), ptal se kdy se k němu přestěhuju a je moc pozorný. Problém mám v tom, že přes Whatsapp moc nekomunikuje a já vnitřně nevím o co jde. Přes týden přijíždí později z práce takže je často unavený. Vím o jeho těžké minulosti s partnerkami a je velmi opatrný, aby nebyl opět zklamaný. Už jednou mi napsal, že je člověk, který potřebuje dýchat a mít svůj prostor (to respektuji). Myslím, že už stačí hrozně málo, abychom vytvořili pár. A moje otátka zní- jak bych se teď měla zachovat já? Mám teď udělat mrtvého brouha a čekat až se ozve sám? Nebo mám projevit svou aktivitu? Mám dělat nedostupnou nebu mu to říct/napsat na rovinu? Zase abych netlačila moc na pilu.
Asi před mesícem se zmínil o oslavě Silvestra, jestli přijedu. Mám se teď připomenout, když mi to sám znovu nenavrhne? (Silvestr má být u našich společných přátel). :nevim:

Nechala bych to na nem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33980
28.12.21 12:42

Podle mě vztah nechce. Buď to ber, jak to je, nebo jdi od toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.21 12:46
@Mango_Lassi píše:
Podle mě vztah nechce. Buď to ber, jak to je, nebo jdi od toho.

To se mi taky úplně nezdá :think: protože jsem si všimla, že krapet žárlil. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33980
28.12.21 12:48
@Míša199527 píše:
To se mi taky úplně nezdá :think: protože jsem si všimla, že krapet žárlil. :think:

Promiň, ale myslím, že si namlouváš něco, co tam není. Cituju tebe

Problém mám v tom, že přes Whatsapp moc nekomunikuje a já vnitřně nevím o co jde. Přes týden přijíždí později z práce takže je často unavený. Vím o jeho těžké minulosti s partnerkami a je velmi opatrný, aby nebyl opět zklamaný. Už jednou mi napsal, že je člověk, který potřebuje dýchat a mít svůj prostor (to respektuji).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
28.12.21 12:54

Když respektuješ, že chce dýchat, tak ho nestíhej a nech to na něm, až se sám ozve. Myslím si, že nejhorší, co bys mohla udělat je, že ho budeš kontaktovat a připomínat se mu. Ono se to nějak vyvrbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.21 12:56

Normálně se ho zeptej, jak to mezi Vámi vidí dál. Že by jsi chtěla normální vztah. A hned budeš vědět, na čem jsi.

Můžeš čekat, jak se to vyvrbí, ale zbytečně budeš ztrácet čas.

Jestli máš zájem o vztah, tak příště žádný kamarád s výhodami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.21 12:59
@Dlouhá punčoška píše:
Normálně se ho zeptej, jak to mezi Vámi vidí dál. Že by jsi chtěla normální vztah. A hned budeš vědět, na čem jsi.

Můžeš čekat, jak se to vyvrbí, ale zbytečně budeš ztrácet čas.

Jestli máš zájem o vztah, tak příště žádný kamarád s výhodami.

A to nejlépe osobně, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.21 13:02
@Míša199527 píše:
A to nejlépe osobně, že?

Jasně, že osobně. Po telefonu a po sms se dobře lže.
Tváří v tvář to tak dobře nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2446
28.12.21 13:09

A proc si myslis ze nemate vztah? Spite spolu, prespavas u nej, ptal se na prestehovani. Co jako dela vztah vztahem? Chces to pisemne nebo co? Nejak se to normalne vyviji. Ze nevypisuje jak vzteklej snad neznamena ze nemate vztah ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.12.21 13:11
@tini píše:
A proc si myslis ze nemate vztah? Spite spolu, prespavas u nej, ptal se na prestehovani. Co jako dela vztah vztahem? Chces to pisemne nebo co? Nejak se to normalne vyviji. Ze nevypisuje jak vzteklej snad neznamena ze nemate vztah ne?

Asi bych čekala větší aktivitu, ale chápu, že každý má jiný temperament.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4120
28.12.21 13:12
@Míša199527 píše:
Asi před mesícem se zmínil o oslavě Silvestra, jestli přijedu. Mám se teď připomenout, když mi to sám znovu nenavrhne? (Silvestr má být u našich společných přátel). :nevim:

Spíte spolu, dělá ti večeři, ptá se, kdy se k němu přestěhuješ, tak to teď máte spolu přesně co? A co je to něco navíc, co bys chtěla přidat, aby to podle tebe byl „vztah“? Nějak se v tom moc nevyznám :D :think: :andel: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8757
28.12.21 13:15

Dle mého mezi vámi vztah je. Nebo to vidím jinak?
Jste spolu, navštěvujete se, ptá se, kdy se k němu přestěhuješ… V tom vidím vztah.
Přijde mě, že se bojíš komunikace. Cokoli nevíš, ptej se. Silvestr - ber to jako automatické, že spolu jdete. Jen se zeptej na podrobnosti. V kolik, co máš dovézt. Řekla bych, že chlapi nejsou jako my, že pořád něco řešíme. Silvestr nejspíš bere tak, že je to domluvený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
@Kutil Tom píše:
Spíte spolu, dělá ti večeři, ptá se, kdy se k němu přestěhuješ, tak to teď máte spolu přesně co? A co je to něco navíc, co bys chtěla přidat, aby to podle tebe byl „vztah“? Nějak se v tom moc nevyznám :D :think: :andel: :dance:

No já to vidím takhle, ale asi to potřebuju slyšet, vědět jak to má on, zda mě netahá za nos :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8697

Obávám se, že pokud je to jen o tom, že každý v tom vztahu potřebujete jinou formu blízkosti, že to stejně bude časem problém.

Dále se nabízí otázka, proč například přes ten týden, kdy se nevidíte, nekomunikuje. Nechci hned malovat čerta na zeď, ale tohle taky může signalizovat, že nejsi jediná, případně, že Tě až tak nežere, nota bene je-li takové chování kombinováno s neurčitými sděleními o potřebě svobody, prostoru, eventuálně i údajné špatné zkušenosti s předchozími partnerkami.

Jsou v zásadě dvě cesty… buď to nechat na něm (= přizpůsobit se jeho tempu, jakým budete v tomto „vztahu“ pokračovat), anebo otevřeně říct, že by sis představovala něco „bližšího“ (vídat se častěji, víc plánovat dopředu, víc se sobě ozývat).

Já bych osobně šla druhou cestou. Samozřejmě asi ne hned po první druhé schůzce, ale po pár měsících takového nijakého scházení se, neurčitého plánování budoucích aktivit a nepsaní, bych odkryla karty a dala najevo, co chci já. Samozřejmě s rizikem, že to druhá strana nemusí akceptovat. Ale osobně mi přijde riskantnější si něco „vyčekávat“. Myslím si (= moje zkušenost), že pokud někdo vede takové řeči, často je to jen o nedostatku zájmu o vztah (ať už jakýkoli s kýmkoli, nebo konkrétně se mnou) a z pohledu toho, kdo hledá víc, je to pak zbytečná ztráta času a ztracená emoční investice. Tím spíš, pokud jsi ve věku, kdy bys měla pomýšlet na zakládání rodiny.

Příspěvek upraven 28.12.21 v 13:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat