Jak mu sdělit, že chci vztah?

206
27.3.17 21:47

Jak mu sdělit, že chci vztah?

Nevím, jak mám „příteli“ sdělit, že chci vztah a na nic jiného nejsem stavěná.
Známe se už skoro půl roku, tři měsíce jsme měli „vztah“ na dálku, volali jsme si, svým způsobem na mě čekal, až se vrátím tam, kde bydlí, ale celé mi to přijde takové nijaké.
Z vlastí zkušenosti vím, že muž, který chce vztah, se chová jinak. On není moc vztahový typ, ale já se chci vyvarovat toho, že bych byla jen holka na sex a když se mu to hodí jeslti víte, co myslím.
Když chodíme ven, drží mě za ruku. Občas mi něco koupí, ale jinak je to takové…no prostě jiné, než vztahy, co jsem měla. Nemám pocit, že by o mě nějak extra stál, i když on je dost uzavřený, co se citů a emocí týče. Sice se mi dost brzo zeptal, jestli chci být jeho přítelkyní, ale nikde tak o mně nemluví.

Já mu chci nějak říct, že nejsem na nějaký „casual relationship“, ale nevím jak to říct, aby se necítil, že na něj tlačím. Zároveň si však chci vymezit hranice, protože jsou tu věci, které mě nesedí, a já se v pozici kamarádky s výhodami (pokud tedy v takové jsem), opravdu necítím dobře. Už jsem na tohle téma trochu načala a on řekl, že není potřeba se nějak pojmenovávat (typu „přítel, přítelkyně“, že nemá rád tyhle nálepky), ale že s nikým jiným chodit nechce.

No, máte nějaké tipy an to, jak tohle téma nastolit, abych nevypadala jak uháněčka, ale zároveň on pochopil, o co mi jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
27.3.17 21:50

Já jenom nechápu jedno… problém je snad to, že máš pocit, že o tebe nestojí, to asi nevyřešíš tím, že mu řekneš, že nejsi dávačka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
27.3.17 21:55
@radkka píše:
Já jenom nechápu jedno… problém je snad to, že máš pocit, že o tebe nestojí, to asi nevyřešíš tím, že mu řekneš, že nejsi dávačka :nevim:

Tady nejde o pocit, že o mě nestojí. On podle mě obecně nestojí o normální vztah, který graduje. Prostě má problém se závazky, mám takový pocit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
27.3.17 21:56

Prostě bych se to zeptala, jak to bere on a řekla mu, jak to beru já…Nevím, jak se to říká jinak, já se tenkrát teď už přítele zeptala na rovinu, jestli mě bere jako přítelkyni a vztah, však co je na tom špatného ;) A nepřipadala jsem si jako stíhačka, prostě chci vědět na čem jsem a případně vztah ukončit, když se vyvíjí u každého jiným směrem.
Jinak mi přijde ze spousty věcí, co píšeš, že tě jako přítelkyni bere celkem, ale nechápu, jak přesně jsi vydedukovala, že tě nechce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
27.3.17 21:57

@Serenna Jedna věc jsou tvoje domněnky, ale ptala ses ho na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
27.3.17 21:58
@Serenna píše:
Tady nejde o pocit, že o mě nestojí. On podle mě obecně nestojí o normální vztah, který graduje. Prostě má problém se závazky, mám takový pocit.

Aha… no, asi sama víš, jestli má nějaký problém (strach, zažil zradu apod.) a stojí ti za to, jít s ním na to pomalu nebo ne. Já jsem dost přímá, takže bych si s ním sedla a u vína si v klidu popovídala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 21:59

Ahoj, já nemám radu, jen svůj příběh, tak třeba ti v něčem pomůže :) taky jsem potkala muže, bylo mi s ním skvěle, poměrně brzo (po druhé schůzce) jsme se spolu vyspali. Od kamarádky jsem se dozvěděla, že bacha na něj, že nemá dořešený vztah s bývalou..tak jsem mu jen přátelsky oznámila, že jestli to nemá vyřešené, tak v pořádku, ale než si to vyřeší, tak my dva spolu nic. Že já nejsem povahou holka na sex, a že nechci taky skončit jako „převoznice“. Takto jsem to otevřela několikrát. Vždy ujišťoval, že všechno vyřešené, že já jsem jediná..dopadlo to tak, že to 4 měsíce táhl +- s oběma a teď se asi pomalu vrací k ní..a já z toho mám akorát srdce na tisíc kousků :zed: Tak hlavně mluvit, mluvit, ať máte mezi sebou opravdu jasno :) :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
27.3.17 22:01
@Patie píše:
Prostě bych se to zeptala, jak to bere on a řekla mu, jak to beru já…Nevím, jak se to říká jinak, já se tenkrát teď už přítele zeptala na rovinu, jestli mě bere jako přítelkyni a vztah, však co je na tom špatného ;) A nepřipadala jsem si jako stíhačka, prostě chci vědět na čem jsem a případně vztah ukončit, když se vyvíjí u každého jiným směrem.
Jinak mi přijde ze spousty věcí, co píšeš, že tě jako přítelkyni bere celkem, ale nechápu, jak přesně jsi vydedukovala, že tě nechce?

Asi bere, tím svým stylem. Vydedukovala jsem to z toho, že skoro nic neplánuje dělat společně. Jo, jdeme na jídlo, ven a tak, když se sejdeme, ale neplánuje. Pak ještě i to, že po sexu se v podstatě nemazlí, většinou vstane, jde si pro vodu, přinese mi vodu :mrgreen: a někdy si lehne vedle mě, někdy odejde. Já doteď měla extrémně přítulné (či jako to říct) typy chlapů, tkaže othle je pro mě novinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20220
27.3.17 22:02

Moc to řešís. Já jsem nevěděla, jestli je to vztah nebo co asi tak 2 roky, než mi nabídl společné bydlení. Nikdy jsme se o tom, kdo je a není přítelkyně nebavili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
27.3.17 22:03
@radkka píše:
Aha… no, asi sama víš, jestli má nějaký problém (strach, zažil zradu apod.) a stojí ti za to, jít s ním na to pomalu nebo ne. Já jsem dost přímá, takže bych si s ním sedla a u vína si v klidu popovídala :think:

Jo, to zažil…on si celkově moc nevěří, co se žen týče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
27.3.17 22:05
@Mango_Lassi píše:
Moc to řešís. Já jsem nevěděla, jestli je to vztah nebo co asi tak 2 roky, než mi nabídl společné bydlení. Nikdy jsme se o tom, kdo je a není přítelkyně nebavili

Ale jak to vaše chození probíhalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20220
27.3.17 22:07
@Serenna píše:
Ale jak to vaše chození probíhalo?

Normálně jsem za ním každých 14 dní jezdila 200 km. Brala jsem to jako víkendové zpestření :lol: a taky kvůli sexu, to jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
27.3.17 22:08
@Mango_Lassi píše:
Normálně jsem za ním každých 14 dní jezdila 200 km. Brala jsem to jako víkendové zpestření :lol: a taky kvůli sexu, to jo

Aha :mrgreen: a teď jste spolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20220
27.3.17 22:09
@Serenna píše:
Aha :mrgreen: a teď jste spolu?

Jj, víc, než 10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit