Jak mu ukázat, že mateřská není dovolená?

Anonymní
23.8.11 07:58

Jak mu ukazat, ze materska neni dovolena

Jako asi spousta z nas se doma potykam s tim, ze partner nevidi, jak tezka je pece o dite, zvlast, kdyz k tomu ma clovek sam jeste domacnost. A uz me nebavi jeho kecy ohledne toho, jak on je chudacek unavenej z prace, ale ze ja makam 24/7 nic neni. Po spouste trpeliveho vysvetlovani, nastinovani skutecnosti, a neuspesnych proseb o to, aby si teda zkusil postarat se komplet o dite napr. pres vikend mi nezbyva nic jineho, nez pokusit se, aby zazil drsnou skutecnost (materskou) nucene. Tak si jeste overuju, ze to k necemu bude 8-)

Takze otazka: Daly jste nekdy manzelovi male ditko (treba pul roku) na delsi dobu (par dni) na hlidani (z duvodu nemoci nebo nutnosti nekam odjet)? Uvedomili si, ze to neni az takova sranda, jak si mysleli?

O co mi jde: chci se dal starat o moje dite, ale chci, aby, kdyz uz holt moc nepomaha, prinejmensim vedel a ocenil, co delam. Uz me nebavi stokrat mu vymlouvat jeho nazor, jak on to ma strasne tezky a ja strasne lehky. :zed:

Anonymne, protoze partner zna mou prezdivku, a nebylo by dobre, kdyby nasel, ze se chci hodit marod, aby se musel postarat o dite :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1096
23.8.11 08:01

mě osud postavil přesně před takový problém a záhy mi nahrál nemoc a nucenou hospitalizaci a ejhle…manžel usoudil, že dovolená to opravdu není a je to pěkná fuška. a to nemluvím o tom, že když jsem přišla domů, nedaly se otevřít ani dveře, jaký tady byl bordel, ale dítě bylo najedené, přebalené a spokojené…aspoň že tak, jinak bych ho ještě v těch dveřích zabila :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kofola3
23.8.11 08:05

U nás taky tak.
Svakrát během doby co máme děti jsem byla hospitalizovaná.
U prvního dítka to bylo cca měsíc u druhého ted nedávno jen 4 dny, ae stačilo. A to měl výhodu, že starší byl u babiček.

Ovšem on to uzná tak pár dnu a pak to nějak rychle zapomíná

• Nahlásit
  • Citovat
26100
23.8.11 08:13

jojo, mám podobnou zkušenost jako lokofa :-) chlap ví, že mít na starosti staršího prcka není žádnej med (u mladšího to ještě neřeším, to je fakt mrně…) a je to záhul :-D Ale když na věc přjde, taky schytám to, že jsem celej den doma, je tu bordel jak v tanku, neuvařila jsem nám pořádnej oběd… :think: :mrgreen: A on má přece po práci právo si odpočnout… :-)

Přitom normálně se snaží pomáhat, ráno třeba poskládá prádlo, nacpe věci do myčky/pračky… Ale z toho má dny, kdy on ráno nestíhá a štve ho, že já toho pak přes den stíhám málo a vypadá to tu „jak v chlívku u prasat“ :-D Mně přijde, že někteří chlapi to v sobě mají prostě zakodovaný a i kdyby měli děti na starosti měsíc v kuse, chvilku to, co dělá ženská na mateřské oceňovat budou, ale pak sjedou zpátky do toho svýho stereotypu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.8.11 08:20

tak ja jsem nastetsi nemocna nebyla, mela jsem jen jednou virozu, ale on ji mel v te dobe taky 8-)

jeste premyslim, kam bych musela tak narychlo urgentne odjet. kdyby to bylo planovany, tak by si pozval maminku/kamaradku/chuvu, a bylo by to nanic. a jen tak mu v patek rict, cau, jedu ke svoji mamince, to by pak bylo doma dusno.

lokofa píše:
Ovšem on to uzná tak pár dnu a pak to nějak rychle zapomíná
no kurna, to budu muset vymyslet nejakou nemoc, ktera recidivuje :twisted:
  • Nahlásit
  • Citovat
25486
23.8.11 08:26

No můj muž má taky občas tyhle kecy, ale on vyloženě provokuje .....on je starej provokatér a vim moc dobře že to tak nemyslí, jen mě chce namíchnout :lol: párkrát hlídal oba a ví, že sranda to fakt neni a ono stačí jen když má staršího a za celej den nic pořádně neudělá :lol:

anonymní bych mu na férovku dala děti pohlídat a šla třeba za kamarádkou, zacvičit si, k rodičům, na pivo atd.....s tim, že ty mnáš taky právo si trochu odfrknout a když je to takový leháro, tak at´se ukáže frajer :-? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
23.8.11 08:26

zakladatelko, já mám doma to samé, naštěstí jdu za pár dní do práce po mateřské…
a co takhle prostě jen o víkendu hodit nožky nahoru a dát mu vědět, že prostě nic dělat nebudeš?
jak říkám, mám doma to samé, a ještě ke všemu manžela bordeláře a už ted vím jak by to dopadlo, dítě by sice bylo najezené atd ale doma šílenej bordel a ne-li ještě větší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15577
23.8.11 08:27

Jéé, jak já se těšila, že se bude muset postarat pár dní o kluka, až já budu v porodnici a ona se nám sem vnutila jeho maminka :roll: I když jsem si jí vzala bokem a vysvětlila, že bych ráda, aby to chlap zvládl sám, tak ona by tak strašně ráda byla u toho, že mi bylo líto jí to zakázat. No, bydlíme 200km od sebe, takže tu bude těch pár dní i přespávat, takže chlap z toho opět vyjde jako největší vítěz, protože maminka je uklízecí robot a věřím, že ani k plotně ho nepustí :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
23.8.11 08:28

Já myslím že to chlapi nepochopí nikdy asi jaký to je,a nemá asi moc cenu jim to dokazovat.Já nechala mýmu už kolikrát děti na hlídání,máme 4 roky a 9 měsíců děti.A vždycky řekl,že to bylo úplně v pohodě :-) Neuznal že je to záhul,že byl všude bordel jak v tanku.Myslím že ten můj si nemá nač stěžovat,jsem zvyklá mít uklizeno,každý den má oběd,který mu nesem do práce až pod nos a asi mu to je stejně málo pořád :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20662
23.8.11 08:32

Myslím,že to pomůže jen na chvíli :nevim: Asi tak 70% chlapů-otců z mého okolí nejsou schopni ani dítko přebalit.Když šel můj manža vozit,tak všichni čuměli,jakto že jde sám :zed: Uklidit pomůžou jen pod výhroužkou,že večer nic nebude :cert: .Znám ale i pár tatínku,kteří se starají víc než jejich manželky.Třeba sousedka spí se špuntama v uších a ráno se zeptá manžela,kolikrát byl malý za noc vzhůru 8-o .Jeji chlap maká v průměru 14 h denně,je dělník,takže si dovedete představit jak vypada.Já si teda doma umím udělat pořádek :mrgreen: Budto bude pomahát nebo bude doma peklo.Nejsem z těch,které v tichu mlčí,nebo sem tam udělají dusno a stejně to je k ničemu.Jsou to naše děcka a hošánek se bude otáčet.Samozřejmě,že nedře jak otrok,ráno ho nechám vyspat,ale když potřebuju,tak maká.Přebalí,uklidí klidně i wc s koupelnou.Sice si pak stěžuje,že on jediný z práce musí tohle dělat :roll: ale to mě absolutně nezajímá :-P V tomhle směru jsem rázná.Samozřejmě má často :cert: momenty,kdy já nevím co dřív a jeho veličenstvo sedí u tv,jedem na výlet,já obstarám dvě děcka,nabalím,naložím a on jde „nachystat“ auto.To bych zabíjela.Myslím ale ,že to prostě těm chlapům samo nedojde a je jim třeba pěkně nakopnout prdélku,at se taky činí.Však oni to taky nemají s náma lehké :-P :-P :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
23.8.11 08:32

můj se staral o 3letou týden co jsem byla v porodce s mladší a to měl eště k ruce dědulu a když přišel na návštěvu-byl každý den bledší a bledší :mrgreen:

od té doby zase zapomněl a vůbec netuší co to je 24/7 s 2!dětmi= takže zítra jsem si domluvila shopování s kámoškou a po obědě se ztratím a příjdu až budou holky spát :dance:
ten bude nešťASTNÝÝÝÝÝÝÝ :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19493
23.8.11 08:33
Liduš88 píše:
Já myslím že to chlapi nepochopí nikdy asi jaký to je,a nemá asi moc cenu jim to dokazovat.Já nechala mýmu už kolikrát děti na hlídání,máme 4 roky a 9 měsíců děti.A vždycky řekl,že to bylo úplně v pohodě :-) Neuznal že je to záhul,že byl všude bordel jak v tanku.Myslím že ten můj si nemá nač stěžovat,jsem zvyklá mít uklizeno,každý den má oběd,který mu nesem do práce až pod nos a asi mu to je stejně málo pořád :roll:

tak mu obedy nenos :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lys
6155
23.8.11 08:40

tedy vymýšlet si nemoc 8-o to je docela rouhání :-( a věř tomu, že 90% chlapů povolá maminku ze zálohy cca do hodiny, jakmile zjistí, že to není záležitost na jedno odpoledne. A stejně to nepochopí :nevim:
Buďte rádi, že jste všichni zdraví, na jeho pindy bych se vybodla. Ať si to zkusí, ale dobrovolně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24618
23.8.11 08:41

hm nevím ejslti to k něčemu bude taky občas slyším tuhle poznámku že jsem celý den doma a nic nedělám.No jo tomoje nicnedělání vypadá tak že ráno uklidím uvařím pak jdem pro staršího do školky na nákup pak jsou oba většinou ted z toho tepla protivnítakže se snažím oba uspávat,když spí většinou opět poklízím nebo žehlím peču nebo něco…pak jsme venku on si přijede jak kdy někdy třeba v 9 večer když jsou vykoupaní a spí kdžy přijde brzo tka je koupe ale udělá mi všude bordel smrad a já musím uklízet znova :lol: on když je má chvilku pohlídat tak bud jeden z nich má úraz nebo řvou a k tomu tu sithnou udělat takový bordel…nemám to srdce mu tu enchat děti teda spíš mladšího to je maminák ale jednou se k tmu taky dopracuju :mrgreen:
Když jsem byla v porodce tka starší chudák pendloval mezi tchýní a mou maminkou chlap to prostě nezvládal a ještě ho moje mamka nachytala že nechal Sebíka hladového jako to schytal jak mohl :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
23.8.11 08:43

tady si počtěte holky :mrgreen:

Otec se vracel z práce a viděl, jak jeho tři děti sedí před domem, stále jsou v pyžamech a hrají si v blátě mezi prázdnými krabičkami od Číňana, které jsou rozházené po celé zahradě. Dveře od manželčina auta byly otevřené, stejně jako dveře do domu, a nikde ani stopa po psovi. Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek. Lampa byla převrácená, běhoun skrčený pod zdí. Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize na kanálu s kreslenými pohádkami a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku. V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, zbytky snídaně rozházené po stole, lednice otevřená, psí žrádlo vysypané na podlaze, rozbitá sklenička ležela pod stolem a u zadních dveří byla uplácaná hromádka písku. Muž rychle vyběhl schody, stoupaje na další hračky a šlapaje po oblečení. Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná nebo se jí něco vážného stalo. Viděl, jak dveřmi od koupelny prosakuje voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo a další rozházené hračky. Kilometry toaletního papíru se mezi tím vším vinuly a zrcadlo i stěny byly pomalovány zubní pastou. Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku ležící v posteli a čtoucí knihu. Podívala se na něj, usmála se a zeptala, jak se celý den měl. Nedůvěřivě se na ni podíval a zeptal se
Co se tu dnes stalo?

Usmála se znovu a odpověděla
  • Pamatuješ si, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mě, co jsem do prdele celý den dělala?
  • Ano, odpověděl muž nejistě.
  • Tak dnes… jsem nedělala nic!
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama