Jak myjete okna?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janiiska
Závislačka 3921 příspěvků 04.10.14 08:35
Jak myjete skleněná okna?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak umýváte, nebo jste umývaly skleněná okna? Dřív jsem je umývala švédskou utěrkou, potom v práci mi ukázali, ale na plastových oknech, do kýblíku vodu s octem a okna přetřít mokrou hadrou a setřít stěrkou.
Ale já bych je chtěla umýt ještě i okenou, clinem, přípravkem na okna,
ale nevím jak na to.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 04.10.14 08:38

??? Skleněnou výplň mají všechby, ne?
Já to dělám taky stěrkou. Prvně je pořádně umyju jarovou vodou - skla 2× a rámy. Pak je potříkám přípravkem na leštění, ten rozetřu vlhkým hadrem a setřu stěrkou.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 04.10.14 08:38

Však všechna okna jsou skleněná, ne? :think: Jinak já sklo umývám pouze vodou - mám super hadru od tchýně, která stačí namočit, umýt okno, vymýt hadru, pořádně vyždímat a setřít okno. Samozřejmě rámy umývám ještě nějakým přípravkem, většinou Cifem.

Janiiska
Závislačka 3921 příspěvků 04.10.14 08:40

Myslela jsem, že plastové okna jsem plastové.
Děkuji.
@lovesmile jaká je to hadra?

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 04.10.14 08:51

@Janiiska To ne, to jsou myšleny rámy. Co si pak myslíš, když se řekne dřevěná okna :think:
Na tu hadru si taky počkám, já na to mám švédskou utěrku. Měla jsem pocit, jak mám krásně čistý okna, ale některý byly hodně šmouhatý, tak už jsem ji znova nepoužila.

Verun83
Echt Kelišová 9332 příspěvků 33 inzerátů 04.10.14 08:53

Myju octovou vodou a perlanem, pak jen vylestim papirovou uterkou

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 04.10.14 08:56

@Janiiska To kdybych věděla co je to za hadru… :roll: :nevim: Ale zkusím zjistit, protože je fakt super a už nemusím leštit a okna vypadají dobře. Tchýně je objednává od nějaké známé.

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 04.10.14 08:59

Rámy myju zvlášť - nejčastěji savo krém s levandulí. Sklo umyju vodou se saponátem 2×, na to mokré sklo nastříkam leštič a látkovou plenou (dědíme je v rodině ještě po mě a několik mám po dceři - jsou na to nejlepší) vyleštím. Používala jsem na leštění clin, byl skvělý. Ale máme hodně oken a dlouho nevydržel. Stejnou službu (no, přiznávám, u jednoho okna mě to zdrží cca o 1-2 minuty déle) mi dělá leštič na skla W5 z Lidlu a stojí pár kaček obrovská flaška.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19583 příspěvků 04.10.14 09:05

Voda (někdy s jarem), stěrka, clin, hadr

Janiiska
Závislačka 3921 příspěvků 04.10.14 09:06
@avm3 píše:
@Janiiska To ne, to jsou myšleny rámy. Co si pak myslíš, když se řekne dřevěná okna :think:
Na tu hadru si taky počkám, já na to mám švédskou utěrku. Měla jsem pocit, jak mám krásně čistý okna, ale některý byly hodně šmouhatý, tak už jsem ji znova nepoužila.

no, dřevěné jsou rámy. :) mě se taky moc ta švédská utěrka nezamlouvá.

Janiiska
Závislačka 3921 příspěvků 04.10.14 09:07
@lovesmile píše:
@Janiiska To kdybych věděla co je to za hadru… :roll: :nevim: Ale zkusím zjistit, protože je fakt super a už nemusím leštit a okna vypadají dobře. Tchýně je objednává od nějaké známé.

jo, děkuji, pak napiš. :)

Janiiska
Závislačka 3921 příspěvků 04.10.14 09:08

@Apaji @neumisa taky děkuji za radu :)
myslím, že zvolím to mokré umytí a pak vlhkou hadrou clinem a setřu stěrkou.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19583 příspěvků 04.10.14 09:10

@Janiiska

stěrkou stírám špinavou vodu, při leštění mi to dělalo šmouhy. leštím hadrem, ideální je stará látková plína.

Ivan PPZ
Kelišová 5777 příspěvků 04.10.14 09:12

Voda se saponátem (trochu), lehce napěnit, umýt rámy a skla. Rámy otřít, skla vzít stěrkou.
Do té vody přidat ocet, na kýbl tak 1 dcl. Tohle používají i profi myči oken. Ocet dobře odmašťuje a nezůstávají šmouhy.
Kdyby něco trochu na sklech zůstalo, pak šmouhy vzít třeba švédskou utěrkou (nepouští chloupky).

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 04.10.14 09:17

Nejdriv voda s jarem a pak nejakym pripravkem na okna a stiram sterkou, ti je to nejlepsi nesnasim lesteni to se sterkou odpada :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >