Jak myslíte, že je to s dioptrickými brýlemi?

127
19.5.16 06:53

Jak myslíte, ž je to s dioptrickými brýlemi?

Jednou mi prakticy lekar rikal, ze kdyz nebudu nosit dioptricke bryle na dalku, kdyz dioptrie mam, bude se mi to zhorsovat a dioptrii budu mit stale vic a vic. Narozdil od toho, kdyz bych bryle pravidelne nosila. Co je na tom pravdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13880
19.5.16 07:09

@L-ucie brýle mám na dálku od puberty. Když byla vada menší, nosila jsem je jen občas. Postupem času se zhoršila a nosím je stále. Upřímně, nedovedu si představit být bez nich…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2055
19.5.16 07:14

Ja vidim spatne na dalku jen na jednom oku- v puberte jsem na to dostala bryle, ale temer nenosila. Po 10ti letech jsem zasla k jine ocarce, vysetrila me a rekla, ze kdyz mi to to druhy oko vykompenzuje a vidim s obema dobre, tak mit bryle nemusim. Nic se nezhorsilo, tak je nenosim… :nevim: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43648
19.5.16 07:16

@L-ucie bryle mám už od základky, nosila jsem je poctivě a zhoršování se zastavilo až zhruba v 18.
Na rodičáku jsem doma většinou fungovala bez brýlí, teď už je i víkendech a na zhoršení dioptrií to vliv nemá.
Takže bych to dělala tak, jak to vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62811
19.5.16 07:19

@L-ucie bude se ti to zhorsovat tak nebo tak, bryle nosim uz 15 let a mam porad silnejsi a silnejsi dioptrie. Zalezi, jakou mas presne vadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
19.5.16 07:30

Mam bryle pres dvacet let a vada se mi zhorsila jen o dioptrii a neco, ted asi posledni tri roky se zase zmensuje. Cekam, ze za par let budu bez bryli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
19.5.16 07:38

@L-ucie Asi něco na tom je, v pubertě jsem měla nosit čtvrtky, nenosila jsem a skončila jsem na dvojkách-to už fakt musím, neobešla bych se bez nich. A od té doby, co je nosím už pořád, se mi to zastavilo, tak nevím. V pubertě se to asi ale pořád vyvíjí, ať je nosíš nebo nenosíš, každopádně bych je na tvém místě určitě už nosila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59332
19.5.16 07:42

@L-ucie dokud jsem brýle nenosila (na dálku), zhoršilo se mi to o celkem dost - ze čtvrtek na 1,25.. co nosim brýle, tak došlo k prvnímu a jedinému zhoršení po porodu na 1,5.. ale to je za posledních 6 let jediný posun.. takže asi na tom cos bude.. předtim to bylo za cca stejnou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
19.5.16 07:43

Pokud ještě rostěš tak se ti to bude zhoršovat, ať už budeš brýle nosit nebo ne. Dioptrie se ti ustálí až v dospělosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9832
19.5.16 07:47
@Zorbas píše:
Ja vidim spatne na dalku jen na jednom oku- v puberte jsem na to dostala bryle, ale temer nenosila. Po 10ti letech jsem zasla k jine ocarce, vysetrila me a rekla, ze kdyz mi to to druhy oko vykompenzuje a vidim s obema dobre, tak mit bryle nemusim. Nic se nezhorsilo, tak je nenosim… :nevim: :)

Přesně tohle mi řekla očařka, když 13ti leté dceři předepisovala brýle. Má se prostě řídit svým pocitem, takže do školy je nosí každý den ale na sport, výlety prakticky nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
19.5.16 07:56

Má pravdu, oči se budou víc namáhat a dioptrie narůstat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
970
19.5.16 08:05

@ivašot. mozek, ne oči, vybere ten lepší příjem :) Ale může to taky způsobit dlouhodobé bolesti hlavy. Ne hned, ale časem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.16 08:22

Zalezi kolik mas dioptrii, pokud malo, bryle bych nenosila. Oko si na to zvykne a zacne se zhorsovat. Bohuzel ja jako pubertak tuto chybu udelala.mela sem 0,25 a brejle mi desne slusely :pocitac: behem par let se to zhorsilo a mam jeden a pul. Toto cislo ale mam uz asi 15let:) od te doby nic. Ale kazdy clovek to ma jinak a jinak se mu oci zhorsuji.

• Nahlásit
  • Citovat
9832
19.5.16 08:24
@ivvet píše:
@ivašot. mozek, ne oči, vybere ten lepší příjem :) Ale může to taky způsobit dlouhodobé bolesti hlavy. Ne hned, ale časem

Já mám stejno vadu jako dcera a zatím s tím žiju 20 let bez potíží a bez brýlí :nevim:. Samozřejmě, že pokud kvůli vadě bolí hlava, tak je nutné to řešit brýlemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50432
19.5.16 08:33

V 18 se mi zhoršil zrak, dostala jsem brýle, nosila je velmi občasně. Ve 24 už mě to přestalo bavit a začala jsem brýle nosit pořád. Dioptrie se mi nehnuly ani během těch 6 let, kdy jsem brýle téměř nenosila, ani během těc mnoha dalších, kdy pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama