Jak vznikl člověk?

38
29.10.19 09:52

Jak myslíte že vznikl?

Ahoj všichni

V poslední době, co jsem větší a vyspělejší se začínám zajímat o různá fakta a zajímavé věci. Přesněji řečeno mluvím o člověku, jak myslíte, že vznikl? Myslíte že opravdu z primátů?
Ale pokud ne tak jak jinak byste si vysvětlili stavbu člověka a celkově i orgánů, že prostě někdo kdo člověka stvořil musel vědět co k čemu bude sloužit a na jakým principu. Docela jsme se posunuli v technice a vědě a tak nějak bych chtěl tomu napomoci a udělat si o tom vlastní obrázek, a třeba na něco i přijít ????
Napište mi svůj názor o vzniku člověka a uvidíme kolik lidí by se dokázalo zamyslet nad naším vznikem, rozvojem a vývojem????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32802
29.10.19 10:01

Clovek se vyvinul z opice a Buh mu dal duši. Tak kombinujeme viru s ve skolach oficialne prezentovanou Darwinovou teorii :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15426
29.10.19 10:06

Než začneš diskutovat, tak studuj. V tomto případě biologii.

Ten kdo proti sobě staví teologii a biologii, tak nerozumí ani jednomu.

A když už pámbů dal člověku rozum, tak by ho měl používat a studovat.

@PaníKadrnožková píše:
Clovek se vyvinul z opice a Buh mu dal duši. Tak kombinujeme viru s ve skolach oficialne prezentovanou Darwinovou teorii :mavam:

No, jde to výrazně elegantněji.

https://ct24.ceskatelevize.cz/…k-orko-vacha

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23981
29.10.19 10:14

Myslím si, že jsme prostě výsledkem evoluce ;) Nic víc nic míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
29.10.19 10:18

Tak Darwinova evoluční teorie již byla slušně vyvrácena a to genetikou. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32802
29.10.19 10:31
@Ou píše:
Než začneš diskutovat, tak studuj. V tomto případě biologii.

Ten kdo proti sobě staví teologii a biologii, tak nerozumí ani jednomu.

A když už pámbů dal člověku rozum, tak by ho měl používat a studovat.

No, jde to výrazně elegantněji.

https://ct24.ceskatelevize.cz/…k-orko-vacha

Promin, ze jsem přispěla, pravda zjednodusujicim prispevkem :roll: priste zkus ty zformulovat neco za sebe aniz by sis vypomahala dlouhymi odkazy :mavam: taky doporucuji provest osvetu ve skolach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
29.10.19 10:36

@zuzikka já teda nevím, když se občas kouknu na dokumenty o opicích, tak v nich vidím a poznávám člověka dost zřetelně.. a naopak, když se občas koukám na lidi, tak se divím, čím vším je zvířata převyšujou.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
29.10.19 10:40

@Yves6511 neznamená, že když jsme si podobní, tak že jsme se vyvinuli z opic. Daman je taky příbuzný slonovi a neznamená to, že se jeden vyvinul z druhého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
29.10.19 10:53

Člověka beru jako jiný, samostatně se vyvíjející druh podobný lidoopům, tedy Hominidům. Nic víc si nemyslím a nezkoumám to. Vědec nejsem a je mi to v podstatě jedno… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
30.10.19 08:06

Děkuji všem za odpovědi, mým největším zájmem je spíš stavba člověka a orgánů.
Když si vezmete, jak člověk má tak dokonalou a fungující soustavu a všechno co vlastně člověka obsahuje.
Mám několik variant na to jak mohl člověk vzniknout a kým popřípadě mohl byt vytvořen.
Snad nejznámější je ta, že můžeme pocházet z vesmíru, jakožto nějaká buňka jenž se díky dopadu na zemi začala vyvíjet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
30.10.19 09:18

:mrgreen:
To se nam takhle jednou vesmirnej dedek nekde na oblacku zamyslel, zlomyslne se uchechtl a rekl si, ze stvori cloveka.
A protoze byl prave trochu priopilej, dal cloveku podivnej vzhled : holou kuzi se srsti na hlave, pod packami a na pohlavnich organech 8o. A dal cloveku podivnej pach, takovej, ze kdyz se nebude mit, i kytky kolem budou vadnout zapachem.
Na hlavu cloveku umistil trochu srsti, dve oci, dve usi, nos a usta… a aby mohl clovek jist, dal mu zuby, elegatni, jemne ocni zuby, zadne masozrave tesaky, presto clovek obzira mrtvoly zvirat, ktere zabiji.

Dedek dal cloveku taky schopnost premyslet - dal mu rozum a schopnost soucitit - dal mu srdce. Ale protoze to byl dedek zlomyslnej, dal cloveku svobodnou vuli je pouzivat… a proto jen nekteri lide pouzivaji rozum a jen nekteri srdce.
:mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25863
30.10.19 09:29
@Ondryys píše:
Když si vezmete, jak člověk má tak dokonalou a fungující soustavu a všechno co vlastně člověka obsahuje.
Mám několik variant na to jak mohl člověk vzniknout a kým popřípadě mohl byt vytvořen.
Snad nejznámější je ta, že můžeme pocházet z vesmíru, jakožto nějaká buňka jenž se díky dopadu na zemi začala vyvíjet

Evoluce, říká ti něco tento pojem? Stavba orgánů je dlouhý proces, člověk se adaptoval a vyvíjel se s ohledem na prostředí.

A existují teorie, které říkají, že voda pochází z ocasu komet, které proletěly kolem Země.

Na netu je hromada materiálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5724
30.10.19 09:58

V boha nevěřím. Vidím nás jako výsledek evoluce. Na to, aby nás stvořil stvořil nějaký bůh, máme v těle příliš chyb (kdybychom byli dokonalí, proč bychom potom měli genetická onemocnění, rakovinu, defekty apod.).
V současné době je hlavní teorii evoluce Neodarwinismus, ne Darwinismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
30.10.19 12:41
@Ondryys píše:

Clovek ma dokonalou soustavu a organy… co je vlastne na svete dokonale a co nedokonale, v cem tvi dokonalost?…V prirode existuji organizmy, ktere muzou zit v mraze, ve vrouci vode, zijou v tlaku v hlubinach mori a taky takove, ktere dokazou zvlastni veci, treba parazit toxoplazmozy muze menit nase chovani a manipulovat svym hostitelem… existuje meduza, ktera se umi ze stadia dospelosti vratit do puberty, rika se ji nesmrtelna meduza… a co teprv design, podmorske zivocichy neuveritelnych, fantastickych tvaru a barev? Kam se hrabe homo sapiens s celym modnim prumyslem? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19462
30.10.19 12:45

@My Melody přesně tak, navíc člověk je hrozně křehký, při větším nárazu se rozpadá, někdy neopravitelně - hned je mu zima, hned horko, všechno mu hned poškodí obal-kůži, a to nechutné vyměšování - no vůbec se mi člověk nezdá dokonalý, každou chvíli musí spát, bolí ho nožičky a má hlad @Ondryys co se ti na tom zdá dokonalého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat