Jak na 3letého raubíře

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.10.21 13:09

Jak na 3letého raubíře

Dobrý den.
Asi klasicka otázka. Mám doma 3letého klučinu a už si nevím rady. Někdy má nálady, že je k nezastavení, běhá, křičí. A já už nevím. Normálně říct nestačí. Už ani zvýšení hlasu. Občasné plácnutí také ne.
Co používáte vy, aby jste zklidnili svá dítka? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6292
22.10.21 13:21

Chytnout, zastavit. Uklidnit. A pak být ve všem důsledná. Co řeknu to platí!!! Neustupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
22.10.21 13:21

@Šmoulinka1578 Sveraci kazajku a retezem k topeni. Nic jineho nefunguje :mrgreen:. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26141
22.10.21 13:25

Zastavím ho silou, prostě chytnu aby nemohl pokračovat v pohybu. Křičení a plácání u nás nemá žádný efekt. Musím ale zabavit něčím zajímavějším než je běhání, takže nalakam k nějaké hře nebo zapojím do toho co zrovna dělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
22.10.21 13:27

Když potřebuji, aby opravdu nedělal čurbes (úřad, čekárna apod.), jednak se snažím to zkrátit na co nejmenší dobu a beru něco na zabavení - jídlo, hračku, knížku, nebo zaujímat tím, co vidíme. A jinak ať si dělá co chce. Že dítě běhá a divočí, na tom mi nepřijde nic k řešení. :nevim: Samozřejmě denně minimálně 2× ven, dostatek podnětů, to je asi takový základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
22.10.21 13:37

@Šmoulinka1578 A to ho jako chceš zklidnit celkově? Nebo ti jde o to, jak reagovat v určitých okamžicích, kdy už je to nebezpečné?
Pokud ti jde o to první, tak to podle mého názoru nemá cenu řešit a snažit se s tím něco dělat. Je to prostě „testosteronový chlapeček“. Všechno pochopí - přestane být divoký, agresivní, uječený, přestane mlátit do nábytku a do topení atd. atd. ale pochopí to a dozraje ČASEM. Než ten čas nastane, nezbývá, než se obrnit trpělivostí. Vymezovat hranice jasně, pevně, laskavě. Uvědomovat si, že jdeš vzorem. Snažit se, ať je „zazdrojovaný“ (jídlo, pití, spánek, fyzický kontakt, pozornost apod.)
Můžeš zkusit mrknout na stránky Vlaďky Bartákové, ta má 4 syny a její názory na výchovu kluků mi přijdou velmi rozumné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
22.10.21 13:39
@prejeta_zaba píše:
Když potřebuji, aby opravdu nedělal čurbes (úřad, čekárna apod.), jednak se snažím to zkrátit na co nejmenší dobu a beru něco na zabavení - jídlo, hračku, knížku, nebo zaujímat tím, co vidíme. A jinak ať si dělá co chce. Že dítě běhá a divočí, na tom mi nepřijde nic k řešení. :nevim: Samozřejmě denně minimálně 2× ven, dostatek podnětů, to je asi takový základ.

Sdilim tvuj nazor. Ale to by nesmelo vadit sousedum. Pristi rok se prestehujeme do baracku, tak si sousedi snad konecne uziji klidu a my budeme moct nechat deti behat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19304
22.10.21 13:42
@Hobitka píše:
@Šmoulinka1578 Sveraci kazajku a retezem k topeni. Nic jineho nefunguje :mrgreen:. :hug: :hug: :hug:

A co když ten řetěz překouše? :think: :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
22.10.21 16:04
@Margery píše:
A co když ten řetěz překouše? :think: :think: :think:

Tak asi rovnou preventivne i roubik, bude krom klidu i ticho :mrgreen:;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19304
22.10.21 17:16
@Hobitka píše:
Tak asi rovnou preventivne i roubik, bude krom klidu i ticho :mrgreen:. ;)
:srdce: jak je ticho, tak jsem dost nervózní :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
22.10.21 20:46
@Janča6 píše:
Sdilim tvuj nazor. Ale to by nesmelo vadit sousedum. Pristi rok se prestehujeme do baracku, tak si sousedi snad konecne uziji klidu a my budeme moct nechat deti behat.

Tak samozřejmě, mlátit do topení prostě nesmí, i kdyby byl na samotě u lesa. Takovým nesmyslným akcím pak jedině fyzicky zamezit, jasné NE a přesměrovat jinam - podej mi prosímtě balón, budeme si radši házet. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
22.10.21 21:00
@prejeta_zaba píše:
Tak samozřejmě, mlátit do topení prostě nesmí, i kdyby byl na samotě u lesa. Takovým nesmyslným akcím pak jedině fyzicky zamezit, jasné NE a přesměrovat jinam - podej mi prosímtě balón, budeme si radši házet. :nevim:

Jo, jasne, to taky takhle resime. Nastesti je to malokdy napadne. Ale nase deti se nesmi ani probehnout po obyvaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
22.10.21 22:16

@Janča6 V panelaku s detma jedine prizemi :pankac:. @pet p Kdy by to tak melo prestat :think:? Moje deti 9,7 a 4r a u vsech mam neustale pocit, ze co chvili exploduji. :mrgreen: Jedina snesitelna varianta je, ze jsou tak tech 15 hodin venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
22.10.21 22:30
@Hobitka píše:
@Janča6 V panelaku s detma jedine prizemi :pankac:. @pet p Kdy by to tak melo prestat :think:? Moje deti 9,7 a 4r a u vsech mam neustale pocit, ze co chvili exploduji. :mrgreen: Jedina snesitelna varianta je, ze jsou tak tech 15 hodin venku.

Pod nami nikdo nebydli. Vadi to sousedum vedle nas :mrgreen: Ale my se do panelaku stehovali s tim, ze jsem neplodna. Nakonec mame 4 deti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
23.10.21 08:19

@Hobitka 15 hod venku je super!!! :-) Přejít by to mohlo počítám tak přibližně v dospělosti :-) Ale neříkej, že dítě v 9 letech se chová stejně a nechápe stejně jako dítě ve 4 letech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat