Jak na akutní fázi atop. ekzému u miminka ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Agnes9
Kecalka 156 příspěvků 19.12.18 09:57
Jak na akutní fázi atop. ekzému u miminka ?

Dobrý den dámy, jsem bezradná a zoufalá a proto si jdu pro radu. Syn (4m) má již cca od šestinedělí na tvářích ekzém. Za poslední týden se mu však již rozšířil na hrudníček a nožičky, má ho výrazně červený s krupičkou a hodně ho svědí. Od pediatričky máme Excipial a nyní nově Lipobase ale nevidím žádné zlepšení. Pláče syn a já s ním. Poraďte prosím. Na kožní jsem zatím nebyla, co vím tak stejně jen naordinují kostikosteroidy :zed: :,(

Přečtěte si článek: Atopický ekzém u kojenců: Kojení jako prevence

Reakce:
Celeste97
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 19.12.18 10:08

Zjistilo se z čeho ekzem má? Kojíte? Zkoušela jste nějakou dietu, vysadit nějaké potraviny a postupně zavádět, sledovat reakci? ;) Ono je to složitý, každým funguje něco, my jsme teď ve fázi že trochu pomáhá Excipial Kids ale už zas vidím že přestává působit :zed:
Jinak my na kožním byli, zjistili zlatého stafylokoka takže to bylo na antibiotika :zed:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2297 příspěvků 19.12.18 10:08

Kojíš nebo je na umělém? Máte už příkrmy? Se zimou se atopák vždycky zhoršuje, snaž se, ať se nezpotí - oblékej ho ven jako posledního, zbytečně nenabaluj.

A naprosto upřímně - kortikoidům bych se v určité fázi nebránila, než dítě nechat s ekzémem rozšiřujícím se do mokvajících ran, tak radši jednou za čas namažu kortikoidama.

Sanny84
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 19.12.18 10:25

@Agnes9
Ahoj, syn je, resp. byl na tom podobne. Ale jediný co pomohlo, byla kožní. Napsala nám zinkovy olej, ten mu zabral na ty nejhorsi ložiska, pak na promazavani kalciovou mast a na noc mi namichali v lekarne takovou mastnou vitaminovou masticku, tahy na předpis od kožní. Během tři dnů obrovské zlepšení. Taky predtim plakal, když jsrm mu ty ložiska mazala. Kortikoidy nám sice taky napsala, ale jen pro sichr, abych je měla doma, používat prý jen v nutném případě.
Malej se nesmí zpotit, takže nenavlikat, prat v jelenu, nosit jen čistou bavlnu a do koupele dávat olej Linola, ten střídám a koupu i v uvarenych vlockach. Na běžný promazavani je super Aderma.
Je to boj s ekzémem :(
Ps. Jsme spolu v uzavřené skupině :mavam:

fia80
Závislačka 3014 příspěvků 19.12.18 10:51

Ovesné koupele na sklidnění kůže.

https://www.dm.cz/…5410016.html

Tento krém používá na atopák můj muž a velmi si ho chválí. Funguje dlouhodobě a nemusí ho po nějaké době měnit, tak jako to dělal u jiných krémů. A je za hubičku.

Pokud je kůže podrážděná, tak to při mazání štípe, ale velmi rychle se ta pokožka uklidní a další aplikace už neštípou.

samaji
Nováček 7 příspěvků 3 inzeráty 19.12.18 10:55

doporučuji metodu Věry Zíkové, nám to pomohlo parádně, zkus ji kontaktovat, je důležité přijít na příčinu, v aviváži předpokládám nepereš, většinou je příčina v jídle, jestli kojíš, dej si na týden dietu bez mléčných výrobků, vajec, ryb, citrusů, kakaa, ořechů a prostě těch největších alergenů (alergizovat může třeba i kořenová zelenina včetně mrkve nebo luštěniny), pak je postupně zařazuj a sleduj, na co malý reaguje…, na mazání je nejlepší zinková mast na ráno a na noc sudocream, kortikoidy jen na akutní fázi, ale snažit se jim co nejvíce vyhnout…je to cesta do pekel…, jako ta dieta je těžká, ale opravdu to pomáhá ve většině případů…

bublinek
Kelišová 5289 příspěvků 19.12.18 10:56

Taky jsme řešili a nakoupili různé mazadla. Musí se vysledovat na co dítko dobře zareaguje. Doporučuje se modrá indulona, excipial, lipobase a další. Mi dcera dobře razeagovala na mast leniens. Je je to mazec, když se takový malý drobek drbe.

mi.anetka
Kecalka 348 příspěvků 1 inzerát 19.12.18 10:56

Přestala jsem kojit, na doporučení jsme koupili A dermu a vše v pořádku. A koupat v řepíku a ihned namazat, Aderma má i takový gel vyloženě proti svědění, který je na oplach. Držim pěsti, nám pomohlo vysadit ihned kojení a byl den ode dne lepší.

samaji
Nováček 7 příspěvků 3 inzeráty 19.12.18 11:26

jo a ještě je vhodné zařadit probiotika do stravy, ideálně hylak forte, a já třeba občas kápla v noci i fenistil kapky malému, když to bylo fakt nejhorší, aby se mu trochu ulevilo…

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2353 příspěvků 19.12.18 12:22

@Agnes9 ahoj ,dcera také od narození atopicky ekzem,vystřídala jsem spoustu masticek a doktorů a zakotvila,bohu­žel,u drahé Avene relipidacni balzam na tělo,byl opravdu skvělý,koupat jen v oleji,ne mýdlo a hlavně ekzem je průvodní projev alergií. Dcera měla na bílkovinu kravskeho mléka a vajecny bílek. Jakmile jsem nastavila dietu,ekzem se o 90% zlepšil. Ve 3 letech alergie vymizela. Promazavame ale stále,suchou kůži má a sem tam nějaká ložiska. Stačí ji ale už Mixa atopience. Držím pesti,je to beh na dlouhou trať.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Martin Kraus: Se Zounarem si penisy neporovnáváme, oba je máme malé

Dva nazí herci vedle sebe, to se v dnešních divadlech jen tak nevidí. Ale... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >