Jak na daňové přiznání, když mám na sebe napsané sro?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alumina
Kecalka 131 příspěvků 25.01.18 19:33
Jak na daňové přiznání, když mám na sebe napsané sro?

Ahoj holky, pořebuji poradit protože se v tomhle vůbec neorientuji… Jsem na rodičovské dovolené. V loňském roce jsme s manželem zakoupili s. r.o. které je papírově psané na mě. Mám z této firmy zisk 10000,– za pronájem prostor v mém bytě. No a teď nevím co to pro mě znamená, dotěď jsem nedělala daňové přiznání, protože jsem měla jen rodičák. Co budu muset udělat letos. Vím že příjem 10000,– měsíčně se dříve danit nemusel ale nejsem si jistá jestli je to stále stejné a hlavně nevim co s tou firmou, mě se to jako fyzické osoby netýká? DP je pouze za firmu? :think:

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33259 příspěvků 25.01.18 19:50

@Alumina příjem 10 000 měsíčně se vždycky danit musel

histep
Závislačka 3657 příspěvků 25.01.18 20:17

Danove priznani se bude delat za firmu i za tebe. Pravidelny prijem z pronajmu je potreba zdanit u toho prijemce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 20:23

Dle mého pokud si z firmy nevyplácíš mzdu nebo odměnu jednatele, tak si Přiznání za Fo dělat nemusíš. Jen uděláš Přiznání za PO (sro), kde zdaníš nájem.

histep
Závislačka 3657 příspěvků 25.01.18 21:04
@Anonymní píše:
Dle mého pokud si z firmy nevyplácíš mzdu nebo odměnu jednatele, tak si Přiznání za Fo dělat nemusíš. Jen uděláš Přiznání za PO (sro), kde zdaníš nájem.

A co jako udela s temi 120 tis za najem, ktery od firmy dostava? To jako nikam neuvede?

Alumina
Kecalka 131 příspěvků 25.01.18 23:32

No tak nejsem z toho vůbec moudrá. Asi s tim zajdu za účetní, ať mi teda zpracuje daňové přiznání ona. A ještě mi poraďte, budu něco doplňovat v růžovém prohlášení? Mám ho tu na podepsání od zaměstnavatele, tak nevim jestli tam bude vše jako dřív.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33259 příspěvků 26.01.18 06:30

@Alumina pokud máš příjmy i mimo zaměstnání, podáváš si to fu sama. Požádej zaměstnavatele o potvrzení příjmu, to ti vystaví i vaše účetní z vaší firmy.

Gába27
Kelišová 7210 příspěvků 26.01.18 06:40
@Alumina píše:
No tak nejsem z toho vůbec moudrá. Asi s tim zajdu za účetní, ať mi teda zpracuje daňové přiznání ona. A ještě mi poraďte, budu něco doplňovat v růžovém prohlášení? Mám ho tu na podepsání od zaměstnavatele, tak nevim jestli tam bude vše jako dřív.

V růžovém prohlášení doplňuješ podpis na období 2018 pro uplatňování slev na dani (druhá stránka vlevo dole, pokud máš tiskopis na 3 roky). Vzhledem k tomu, že si budeš daňové přiznání podávat sama, nezaškrtáváš, že chceš provést roční zúčtování daně, které provádí zaměstnavatel (třetí stránka vpravo nahoře).

histep
Závislačka 3657 příspěvků 26.01.18 09:23
@Gába27 píše:
V růžovém prohlášení doplňuješ podpis na období 2018 pro uplatňování slev na dani (druhá stránka vlevo dole, pokud máš tiskopis na 3 roky). Vzhledem k tomu, že si budeš daňové přiznání podávat sama, nezaškrtáváš, že chceš provést roční zúčtování daně, které provádí zaměstnavatel (třetí stránka vpravo nahoře).

Od roku 2018 vypadá růžové prohlášení jinak a je jen na 1 rok.

Gába27
Kelišová 7210 příspěvků 26.01.18 09:28
@histep píše:
Od roku 2018 vypadá růžové prohlášení jinak a je jen na 1 rok.

Začátkem roku jsem si je vyzvedávala na FÚ. Jsou buď na 3 nebo 1 rok. Můžeš použít ten i ten, v platnosti jsou oba. Proto jsem psala, pokud má zakladatelka formulář na 3 roky, vyplní to tam a tam.

histep
Závislačka 3657 příspěvků 26.01.18 10:40
@Gába27 píše:
Začátkem roku jsem si je vyzvedávala na FÚ. Jsou buď na 3 nebo 1 rok. Můžeš použít ten i ten, v platnosti jsou oba. Proto jsem psala, pokud má zakladatelka formulář na 3 roky, vyplní to tam a tam.

Ne, tak to není, v platnosti jsou sice oba, ale každý pro jiné zdaňovací období.
Starý formulář se použije naposledy pro rok 2017, tam by si mohl zaměstnanec maximálně tak požádat o roční zúčtování daně za 2017. Což zakladatelka dělat nebude, když má příjmy z pronájmu.
Pro zdaňovací období 2018, pokud by si zaměstnanec chtěl v zaměstnání uplatnit slevu na poplatníka a další, již musí podepsat nový formulář, jednoroční. Což zakladatelka taky dělat nebude, když je na rodičáku.
Ale obecně je to tak jak píšu.

Gába27
Kelišová 7210 příspěvků 26.01.18 10:50
@histep píše:
Ne, tak to není, v platnosti jsou sice oba, ale každý pro jiné zdaňovací období.
Starý formulář se použije naposledy pro rok 2017, tam by si mohl zaměstnanec maximálně tak požádat o roční zúčtování daně za 2017. Což zakladatelka dělat nebude, když má příjmy z pronájmu.
Pro zdaňovací období 2018, pokud by si zaměstnanec chtěl v zaměstnání uplatnit slevu na poplatníka a další, již musí podepsat nový formulář, jednoroční. Což zakladatelka taky dělat nebude, když je na rodičáku.
Ale obecně je to tak jak píšu.

Jak myslíš. Ono to jde dohledat i na stránkách finanční správy, takže nechť si každý udělá dle svého uvážení. Jak jsem na FÚ nakoupila, prodávám. Docela by mě zarazilo, kdyby zrovna z těchto míst šly mylné informace. :think: Zakladatelka se ptala na vyplnění, já se tady nehodlám točit na detailech.

Hanula1212
Kelišová 5120 příspěvků 26.01.18 19:47

@histep staré typy prohlášení zůstávají nadále v platnosti. Kukni na stránky Finanční správy. @Gába27 má pravdu.

Alumina
Kecalka 131 příspěvků 26.01.18 22:42

Holky moc děkuji za rady, snad už v tom mám jasno  :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >