Jak na dětskou oslavu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milovnicejablek
Povídálka 20 příspěvků 27.08.18 20:39
Jak na detskou oslavu?

Preji hezky vecer,
planuji dceri oslavu k sestym narozeninam. Moc si prala i jednu oslavu s kamarady, takze prichystame poprve u nas na zahrade prave i pro ne.
Prijde cca devet deti, s nasimi jich tedy bude 11. Nemam s timhle typem oslav (rozumej detske party) zadnou zkusenost, zatim jsem se tomu vcelku vyhybala, ale s postupnym privalem kamaradu ze skolky a krouzku uz jsem ji to chtela letos doprat (byt to bude asi o nervy :D)
Vyhodou je to, ze vsechny rodice jsou bud blizci pratele nebo je minimalne znam uz par let a jsou to dejme tomu sousedi, znami (zijeme na venkove, kazdy se tu zna)
Ovsem k dotazu, jak decka zabavit? Mam je vubec bavit? Mam strach jim to moc organizovat, zase bych ale nerada, aby se to zmenilo v nejake bezuzde pleneni zahrady a tyranii zvirat :D mam pro ne prichystany obrovsky podlepeny karton s hromadou velkych papiru, zasobu fixu, pastelek, barvicek, skrabosky na vymalovani a mam tady z nedavne detske bojovky skakaci pytel, tak me napadl zavod ve skakani. Pro kazdeho mam taky bublifuk, ale to je vse. Na zahrade mame domecek, houpacky, piskoviste a skluzavku, tak se snad zabavi? Nebo jak to delate vy?
Dalsi problem co resim je obcerstveni. Bude dort, to je jasny, pak udelam minirizecky v cornflakes lupincich, nakrajim dost zeleniny a ovoce, nejake krupky v rozumnem mnozstvi a vaham jestli jeste neco, hlavne aby se to dobre jedlo a ditko s tim jakz takz mohlo behat :mrgreen:

Dekuju predem za rady a tipy co se Vam osvedcilo ci ne :kytka: :kytka: :kytka:

Reakce:

kacakaca
Závislačka 2584 příspěvků 27.08.18 20:53

Na posledni oslave vedly sminky, namalovali se kluci i holky navzajem (bez snahy o prirozeny vzhled ;) ). Potesi cokoliv pro kazdeho: bubliguk, frkacka, vetrnik, zmrzlina apod. Rizecky miluje kazdy, navic snad minipizzy nebo tycinky - pripravit predem a pect az je prvni varka jidla pryc. Kdyz se bojim, ze by jidlo mohlo dojit, mam plan B objednat par pizz, ale jeste se mi to nestalo.

milovnicejablek
Povídálka 20 příspěvků 27.08.18 20:54

@kacakaca dobry tip :D diky :palec: btw minipizzy myslis normalni testo nebo z listoveho, napadly me i sneci (sunka syr) :think:

kacakaca
Závislačka 2584 příspěvků 27.08.18 20:59
@milovnicejablek píše:
@kacakaca dobry tip :D diky :palec: btw minipizzy myslis normalni testo nebo z listoveho, napadly me i sneci (sunka syr) :think:

Jak chces. Z listoveho je to lehci, muzes koupit rozvalene. Sneky u nas basti jen dospeli, slane i sladke. Ja z listoveho testa zvracim, co jsem tehotna, takze ja bych delala klasiku kynute.

milovnicejablek
Povídálka 20 příspěvků 27.08.18 21:10

delam pizzu pomerne často, klasicky kynutou, ale z listoveho by to zase byla uspora casu :mrgreen: stejne myslim, ze na jidlo moc casu mit nebudou,myslim ze se nadlabnou dortu a rizku a budou litat :think: :mrgreen:

solip
Kecalka 454 příspěvků 27.08.18 21:14

Mne se na jedne oslave, kam jsem doprovazela tenkrat petiletou neter, moc libilo, ze hostitelka mela pripravene stanoviste jako maji na pohadkovych lesich a u kazdeho stal nejaky rodic a deti tak plnily ukoly - noseni vejce na lzicce v puse, skakani v pytli, hazeni holinou, noseni knihy na hlave… Vsechny to moc bavilo, vzdycky dostaly razitko na pripravene karticky a za to pak odmeny.. Pak si chvili hraly samy a po chvili je zase svolala a hrali jsme cukr kava limonada, krvave koleno, ovecky… Ony deti maji rady volnou zabavu, ale prijde mi, ze se po chvili nudi a s dospelym si pak dokazou uzit mnohem vic zabavy. Jidlo mas vymyslene dobre, taky bych pridala jeste minipizzy a mozna ovocne spizy, ja jsem delala jeste cokoladove tucnaky (piskota, banan, piskota a namocit do cokolady) a taky mel uspech. A pro dospele ted a oblibou pripravuji tortilly s ruznymi pomazankami (tortillu koupim v Tescu, namazu tunakovou, cesnekovou, vajickovou nebo treba bylinkovou pomazankou, zatocim do rulicky a necham v lednici v alobalu do druheho dne. Druhy den nakrajim a vzniknou takove snecci jednohubky), je to rychle, levne a vyborne ;)

bibie
Kecalka 347 příspěvků 27.08.18 21:14

Asi zalezi jestli vas ty deti navstevuji pravidelne, nebo je neznas… ja oslavy pro dcery planuji na minuty presne, veskere aktivity(mame byt a nudici se deti by mi udelali kulnicku na drivi). Kamaradka nezorganizovala pro deti na oslave nikdy zadnou aktivitu a oboje akce jsou vzdy povedene… trvani mivame vzdy od 15-do pozdnich vecernich hodin… jidlo: rizky, suche rohliky, zelenina, ovoce, dort(toho moc nesnedi), zmrzlina, pizza. Kdyz byly deti mensi dostaly vzdy veceri-svickova, rajska, spagety. Aktivity mam vzdy na nejakou temu(prenikova chaloupka, princezny, motyly, kouzleni) k tomu vyrobime dekorace. Asi 4 oslavy nejvic frceli balonky v houpaci siti povesene pod hlavami deti-kdo do ni bouchl balonky vysypal. Tancovani a hra na sochy. Aktivity. Hadani co hrac zmenil na sobe za dvermi. Poznavani veci se zavazanyma ocima v klobouku. Kazdy ma papir a kdyz zapnu hudbu kresli na nej, kdyz vypnu musi rychle najit jiny a kreslit u nekoho jineho-cil je co nejvtipnejsi kresba. Naposledy jsme meli velky tac plny minci a hrac je vyhodil do vzduchu a co chytil bylo jeho. Hry s balonky-ujit vzdalenost se dvemi balonky porad ve vzduchu, tanec s balonky, nesmi se dotknout balonku rukou a drzet ho ve vzduchu. Malovani na oblicej, zdobeni perniku, vyroba figurek z marcipanu. Tetovacky. Deti rady hraji divadlo nebo na divadlo koukaji. Obvykle stridam klidovou a rozdovadenou hru.
Taky si vzdy nejak zdobi nebo znaci sklenicky(mivaji sklenene na sampanske-nikdy nic nerozbili) hmmkaji pisnicku a ostatni hadaji ktera to je. Bublifuk zkus sehnat litrovy, vetsinou se stane, ze si ho nekdo vyleje, tak musim dolevat. Prijemnou zabavu…

Bábrdl
Generální žvanilka 21425 příspěvků 27.08.18 21:18

@milovnicejablek Já najímám „profesionála“. Přivydělávají si tím studentky, různé vedoucí kroužků atd. ta my dá seznam, co chce a já vt o nakoupím.

milovnicejablek
Povídálka 20 příspěvků 27.08.18 21:23

@solip ty jo to je super, to noseni vejce v puse na lzici jsem dělala na horach, ted se mi to vybavilo :D dekuju moc za tipy :)
@bibie uzasne tipy, moc dekuji, urcite něco z toho spacham :potlesk: :potlesk: :kytka: @Bábrdl to bych taky nejradši udelala,jenze za A) mam malo casu na to nekoho splasit za B) ja rozena v Praze, pristehovana na ves v detstvi nemam malomestacke smysleni o nekom kdo tohle udela, ovšem verim tomu, ze sedmdesat procent pritomnych rodicu by me později za zady sjelo ve smyslu, ze si hraju na nobl akci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

solip
Kecalka 454 příspěvků 27.08.18 21:43
@milovnicejablek píše:
@solip ty jo to je super, to noseni vejce v puse na lzici jsem dělala na horach, ted se mi to vybavilo :D dekuju moc za tipy :)
@bibie uzasne tipy, moc dekuji, urcite něco z toho spacham :potlesk: :potlesk: :kytka: @Bábrdl to bych taky nejradši udelala,jenze za A) mam malo casu na to nekoho splasit za B) ja rozena v Praze, pristehovana na ves v detstvi nemam malomestacke smysleni o nekom kdo tohle udela, ovšem verim tomu, ze sedmdesat procent pritomnych rodicu by me později za zady sjelo ve smyslu, ze si hraju na nobl akci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Popravde, tem detem staci vetsinou jen jeden rodic, co jim zrovna organizuje zabavu a hraje si s nimi, takze pokud jsou ti rodice tvi znami, tak bych se proste s nimi dohodla na tom, ze si kazdy vezme na starost jednu hru, co si s detmi zahraje a ostatni muzou sedet a klabosit. Akorat bych teda radsi mela ty hry pripravene predem, at se nemusi nic vymyslet na miste.

solip
Kecalka 454 příspěvků 27.08.18 21:46

@milovnicejablek jeste me napadla jedna hra, u ktere jsme se strasne nasmali i jako uz dospeli.. Na provazek se privazaly rohliky a ucastnici je museli snist, aniz by pouzili ruce. Nevim, jestli to dobre vysvetluju, ale byla to fakt sranda, ten rohlik se samozrejme na provazku hybe a vubec do nej nejde kousat.

milovnicejablek
Povídálka 20 příspěvků 27.08.18 21:56

@solip super,pisu si :mrgreen: :palec:

Limi123
Závislačka 3519 příspěvků 27.08.18 22:15

Prenaseni lentilek brckem - kdo si vic prenese, muze si vic snist :-)

Nebo totez s napichovanim cokolady vidlickou .

Emma2
Stálice 77 příspěvků 27.08.18 22:40

Pokud je vhodný prostor, tak třeba hledání pokladu. Udělat několik stanovišť a za splnění kousek mapy s pokladem, nebo šípkovana a na konci poklad. Určitě jim část programu naplánovat, aby moc nezdivočeli. Jídlo je OK, já beru do zásoby ještě třeba popcorn nebo peču mufiny.

milovnicejablek
Povídálka 20 příspěvků 27.08.18 22:47

@Limi123 @Emma2 diky moc za další tipy :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >