Jak na kompot z hrušek?

9868
14.8.07 13:03

Jak na kompot z hrušek?

Ahoj :)

Babička dělávala kompot z hrušek, jako malá jsem ho měla moc ráda… Jenže moje mamka sladké fakt nemusí, takže jsem se doma nenaučila vařit sladká jídla :( a ani dělat kompoty - bohužel. Slaná zvládám naprosto v pohodě :D

No a právě jsem dostala nabídku na hrušky - a mě začala honit mlsná na kompot - pamatuji si jen, že tam snad byl hřebíček - ale taky se mohu plést… Myslím, že Dračice by kompot v zimě uvítaly (A já s nima :D)

Takže jak na to? Co do toho a jak to zavařit - budu mít sklenice na šroubovaná víčka… Jo a dá se dělat hrušková marmeláda?

Předem díky za rychlé rady - odpoledne bych se do toho měla pustit :)

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

216
14.8.07 13:36

Ahoj,

taky jsem minulý týden zavařovala hruškový kompot. Hrušky jsem oškrábala, rozkrojila na čtvrtky a vykrojila jadřinec, naskládala jsem do umytých sklenic a zalila převařenou vodou, kde bylo na 1 litr - 20dkg cukru. Pak jen zavíčkovala a zavařila 20 minut.

Marmeládu jsem ještě nedělala, ale vím, že se dělají takové ty hruškové povidla, které se pak dávají na koláče- frgály, ale to už musí s výrobou poradit někdo jiný.

Ať se práce daří!!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
14.8.07 13:41

Díky :) A skořici a hřebíček jsi nedávala? A kyselinu citrónovou? My se dohadujem s chlopkem po ICQ co tam naše babičky dávaly - a oběma nám skoro kapou sliny na klávesnice :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
14.8.07 13:52

Lesino, já dávám květinku badiánu.
A prý se do hrušek má dát trošinku soli, právě aby vynikla jejich chuť. Badián mám vyzkoušený a je to mnam, sůl ne.
Skořice mi spíš sedí do jablek.M.

tedy sůl ne, jakože nemám vyzkoušenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
14.8.07 13:53

Kyselinu citr. ani hřebíček jsem nedávala. Tu kyselinu doporučují dát do vody, kde " počkají " hrušky, než se dostanou do sklenic, aby netmavly, ale já jsem to vypustila a hrušky mám pěkně žluté. Pokud máte rádi hřebíček, tak asi můžeš dát. Nám tam vůbec nechybí, já ho dávám jen do jablkového kompotu, když vařím na plotně přímo ke konzumaci. Pokud by jste ty hrušky neměli sladké, tak můžeš dát i 30dkg cukru na 1 l vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
14.8.07 14:01

Badyán mám a zkusím - našla jsem i recept se zázvorem… každý tip se hodí - zkusíme toho víc.

Holky moc díky :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.8.07 14:58

Ahojky!

Tak my dáváme do kompotu hřebíček,kousek celý skořice a kolečko citronu a cukr samozřejmě. Na tu velkou sklenici.

Jsem se zapoměla přihlásit :? Pa Helča

• Nahlásit
  • Citovat
1177
14.8.07 19:05

Tchýně dává jen cukr a kolečko citrónu a pro mě je to naprostá delikatesa. Ve čtvrtek za ní jedem - bydlí daleko. Tak doufám, že nám při odjezdu mezi zavařeninama přibalí i nějaké hruštičky. :D :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
14.8.07 20:28

Lesino, máš můj hluboký obdiv, zvládat dvě děti, novorozeně, emimino a ještě zavářet 8O :D http://www.sirmi.ic.cz/smajl/26.gif Já jsem nezvládala se ani najíst :lol: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
14.8.07 20:30

Dračice jsou u babičky ;)

A když už jsme u toho… Sakra, vynechala jsem oběd :D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20467
15.8.07 13:54

Jojo, naše babička dává do hrušek taky kolečko citrónu, mňam. A hrušek je prý letos dost, tak doufám, že nějaký kompot taky vyfasujeme, až tam budem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
15.8.07 13:59

My je doma dělávali i se slupkou a jen s vodou a cukrem a taky mňamka. Hned bych si dala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
15.8.07 14:01

Ela měla včera dlouhé usínání a tak jsem se do toho pustila až dnes - právě vařím povidla… Tak uvidíme.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama