Jak na květináče na parapetu

1339
14.5.21 11:31

Jak na květináče na parapetu

Ahoj,
už pár let chci založit na parapetech minizahrádky. Jak nám zateplily barák, tak máme venkovní parapety asi 30 cm široké, takže dost místa na cokoliv. Nějakou dobu jsem musel přemlouvat ženu, protože nechtěla přijít o výhled, ale nakonec uznala, že když se doprostřed dají nižší věci a na kraj třeba nějaká ta mini rajčátka, tak to přežije.
Ale mám problém s tím, že zaprvé do fasády se nesmí 20 let udělat díra, jinak celý dům příjde o záruku na zateplení :nevim: + taky to, že ve výsledku nemám do čeho vrtat, protože do boku je prostě poliš a ten nic neudrží a my jsme na místě, kde jsou čas od času pořádný poryvy větru.
Takže jediné řešení co mě napadá je nějak to přilepit na ten parapet (a doufat, že ten je připevněný pořádně a nebo nějak k oknu. Jak máte řešené květináče za oknem vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
14.5.21 11:33

@gabrriel normálně položené.. A to bydlíme fakt na větrné hurce. Nikdy nic nespadlo, pokud se extra bojíš, dej do nich 2 větší kameny.. Jako pokud bydlíš v paneláku, dá se dát provaz kolem květináče a ten provleknout oknem a privazat doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10622
14.5.21 11:36

Přesně, vždy položené jen a nikdy nic nespadlo, ještě mě max napadá přivrtat 2 elka do parapetu a do nich přivrtat desku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
14.5.21 11:41

Mám tam rozpěrnou tyč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
14.5.21 11:47

Taky jsem to řešila, ale bohužel nevyřešila, tak tam nemáme nic… Bydlíme v 6. patře nad chodníkem, takže kdyby to nedejbože spadlo, tak to někoho zabije. Rozpěrnou tyč by bylo potřeba aspoň třímetrovou, máme široká, paneláková okna.
Tak až na něco geniálního přijdete, ráda se taky poučím. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22453
14.5.21 11:54

Taky mám jen položeno a to mám celkem lehké plastové truhlíky a nikdy nic neuletelo. Max bych koupila nějaké těžší a ještě do nich na dno dala kamen, aby to zatezkal. Prilepit to neprilepis, dyt to musí mít zespoda prostor, aby odtekala voda, kdyby se to prelilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1339
14.5.21 12:13

No já bych se taky bál hlavně o to, že přímo pod oknem u kuchyně je východ z baráku a prostě shoda opravdu blbých náhod… no ale nějaký ten provázek je docela zajímavý nápad, případně rozpěrná tyč by taky mohla být zajímavá, ne že by to asi drželo na sílu, ale jenom to tak jistilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
14.5.21 12:15

Jako nápady dávat Třeba v 6. patře nezajištěné těžké květináče a ještě kameny :D jistota aby to někoho zabilo. A vrtání do parapetu je taky dobrej nápad, vůbec tam nebude zatikat. Navrtejte si držáky do oken. A proč tam vůbec něco cpat, když vidím, že to tam nemám jak zabezpečit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
14.5.21 12:16

@Cenarius No šak píšu, že jsem tam právě proto nic nedala, protože mi žádný způsob nepřišel 100 % bezpečný. Kdyby to nebylo nad chodníkem/vchodem, jdu do toho, ale takhle. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9937
14.5.21 12:19

Hlavně pozor na pana Fišera :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
14.5.21 12:43

Ve stavebninách existuje spousta lepidel, která jsou opravdu spolehlivá a bez problémů by měly bezpečně udržet na fasádě nějakou dřevěnou laťku. Takže bych asi vyrobila vyšší dřevěné bednění a přidělala to tím, případně ho přilepila pro jistotu i k parapetu. Nic jiného asi nevymyslíš. A teda klobouk dolů, že jako chlap chceš květináče za oknem - u nás je to naopak. Můj muž skřípá zubama, protože nám z nich čas od času teče po fasádě bordel. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
14.5.21 13:02

V panelaku bych se asi bala dat cokoliv na parapet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
14.5.21 13:02

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1339
14.5.21 13:10
@modravlocka píše:
Ve stavebninách existuje spousta lepidel, která jsou opravdu spolehlivá a bez problémů by měly bezpečně udržet na fasádě nějakou dřevěnou laťku. Takže bych asi vyrobila vyšší dřevěné bednění a přidělala to tím, případně ho přilepila pro jistotu i k parapetu. Nic jiného asi nevymyslíš. A teda klobouk dolů, že jako chlap chceš květináče za oknem - u nás je to naopak. Můj muž skřípá zubama, protože nám z nich čas od času teče po fasádě bordel. :mrgreen:

Jsem kluk z vesnice, jsem zvyklej na zelený a barevný kolem sebe :D a taky mě i vaření baví, takže čerstvé bylinky po ruce (a mimo dosah koček) jsou fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
14.5.21 13:31
@gabrriel píše:
Jsem kluk z vesnice, jsem zvyklej na zelený a barevný kolem sebe :D a taky mě i vaření baví, takže čerstvé bylinky po ruce (a mimo dosah koček) jsou fajn.

Můj muž taky, ale zelený a barevný by stejně nejraději jen v záhonech. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat