Jak na medové kornoutky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 13.12.16 19:15
Jak na medové kornoutky?

Dnes jsem se rozhodla zkusit medové kornoutky ale nedaří se mi je zatočit, i když je těsto horké. Zkoušela jsem to i přes vařečku, ale stále se lámou. Čím to je? Celou várku jsem zkazila :?

Reakce:

Janik101
Neúnavná pisatelka 16666 příspěvků 13.12.16 19:19

@PufinkaS nedělám kornoutky, ale trubičky. Musí se to dělat fakt ihned po vytažení z trouby a nesmí být moc přepečené - to se pak lámou.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1717 příspěvků 13.12.16 19:45

Tenke testo.

lennis2
Kecalka 195 příspěvků 13.12.16 19:52

A byl by recept? Název mě navnadil… Děkuji

Susanna
Generální žvanilka 21939 příspěvků 13.12.16 19:58

@PufinkaS Musíš těsto vyválet opravdu na velmi tenko.

Lilikaspi
Závislačka 2588 příspěvků 14.12.16 22:26

Nenavalovat prilis mouky, vzit si jen kousek testa a vyvalet na tenko, k okrojkum pridat kousek noveho testa a zase valet, pect po 3-4koleckach, jak naskoci tak hned vyndat musi byt svetle, svetlejsi nez pernicky. je to jen par minut a sundavat z plechu jedno kolecko a stocit a dalsi,

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 15.12.16 18:37

Moc díky za rady. Dnes jsem zkoušela znovu ze zbytku těsta a super. Musí se opravdu hodně vyválet a dát max 3 kusy na plech. Žádnou speciální podložku jsem nepoužila. Vymazala jsem nepřilnavý plech máslem a šlo to dobře sundat. Pekla jsem 3 minuty. Jsem moc ráda, že se mi to konečně podařilo a nejsem zase až tak levá. Na příští rok si pořídím trubičky a horká to budu točit na ně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >