Jak na medové kornoutky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 13.12.16 19:15
Jak na medové kornoutky?

Dnes jsem se rozhodla zkusit medové kornoutky ale nedaří se mi je zatočit, i když je těsto horké. Zkoušela jsem to i přes vařečku, ale stále se lámou. Čím to je? Celou várku jsem zkazila :?

Reakce:
Janik101
Neúnavná pisatelka 16728 příspěvků 13.12.16 19:19

@PufinkaS nedělám kornoutky, ale trubičky. Musí se to dělat fakt ihned po vytažení z trouby a nesmí být moc přepečené - to se pak lámou.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 13.12.16 19:45

Tenke testo.

lennis2
Kecalka 196 příspěvků 13.12.16 19:52

A byl by recept? Název mě navnadil… Děkuji

Uživatel je onlineSusanna
Generální žvanilka 22059 příspěvků 13.12.16 19:58

@PufinkaS Musíš těsto vyválet opravdu na velmi tenko.

Lilikaspi
Závislačka 2610 příspěvků 14.12.16 22:26

Nenavalovat prilis mouky, vzit si jen kousek testa a vyvalet na tenko, k okrojkum pridat kousek noveho testa a zase valet, pect po 3-4koleckach, jak naskoci tak hned vyndat musi byt svetle, svetlejsi nez pernicky. je to jen par minut a sundavat z plechu jedno kolecko a stocit a dalsi,

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 15.12.16 18:37

Moc díky za rady. Dnes jsem zkoušela znovu ze zbytku těsta a super. Musí se opravdu hodně vyválet a dát max 3 kusy na plech. Žádnou speciální podložku jsem nepoužila. Vymazala jsem nepřilnavý plech máslem a šlo to dobře sundat. Pekla jsem 3 minuty. Jsem moc ráda, že se mi to konečně podařilo a nejsem zase až tak levá. Na příští rok si pořídím trubičky a horká to budu točit na ně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Gábi, už se nevracej! 5 důvodů, proč comeback biatlonové hvězdy Koukalové nedává smysl

Bývalá biatlonová superstar Gabriela Koukalová (29) zvažuje návrat k... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >