Reklama

Jak na medové kornoutky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 13.12.16 19:15
Jak na medové kornoutky?

Dnes jsem se rozhodla zkusit medové kornoutky ale nedaří se mi je zatočit, i když je těsto horké. Zkoušela jsem to i přes vařečku, ale stále se lámou. Čím to je? Celou várku jsem zkazila :?

Reklama

Reakce:

Janik101
Neúnavná pisatelka 16591 příspěvků 13.12.16 19:19

@PufinkaS nedělám kornoutky, ale trubičky. Musí se to dělat fakt ihned po vytažení z trouby a nesmí být moc přepečené - to se pak lámou.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 13.12.16 19:45

Tenke testo.

lennis2
Kecalka 194 příspěvků 13.12.16 19:52

A byl by recept? Název mě navnadil… Děkuji

Susanna
Generální žvanilka 21817 příspěvků 13.12.16 19:58

@PufinkaS Musíš těsto vyválet opravdu na velmi tenko.

Lilikaspi
Závislačka 2567 příspěvků 14.12.16 22:26

Nenavalovat prilis mouky, vzit si jen kousek testa a vyvalet na tenko, k okrojkum pridat kousek noveho testa a zase valet, pect po 3-4koleckach, jak naskoci tak hned vyndat musi byt svetle, svetlejsi nez pernicky. je to jen par minut a sundavat z plechu jedno kolecko a stocit a dalsi,

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 15.12.16 18:37

Moc díky za rady. Dnes jsem zkoušela znovu ze zbytku těsta a super. Musí se opravdu hodně vyválet a dát max 3 kusy na plech. Žádnou speciální podložku jsem nepoužila. Vymazala jsem nepřilnavý plech máslem a šlo to dobře sundat. Pekla jsem 3 minuty. Jsem moc ráda, že se mi to konečně podařilo a nejsem zase až tak levá. Na příští rok si pořídím trubičky a horká to budu točit na ně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama