Reklama

Jak na měsíční jahody v truhlíků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evculka
Kecalka 101 příspěvků 08.02.18 23:08
Jak na měsíční jahody v truhlíků?

Zdravím děvčata určitě se tady nejde někdo kdo mi pomůže. Mám semena měsíční jahody Rujana na netu jsou ale protichůdné informace. Někde se píše že začít teď v únoru a to dát na trochu substrátu na to noviny a mikroten počkat dokud nevylezou listy první listy a prepichnout dokud nebudou další listy atd než bude sazenicka kterou můžu dát do truhlíků. Jinde se píše že semene v dubnu dát rovnou do truhlíků stačí posypat povrch jakoby zeminy :nevim: :nevim:. Víte některá jak to teda udělat? Máte rady nápady? Potřebuji krok po kroku jsem jelito :oops: :D děkuji za pomoc

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6741 příspěvků 08.02.18 23:20

Moje poznatky (sázela jsem v bytě na okno v půlce února): šíleně dlouho trvá, než se vůbec něco stane (fakt to byly skoro 3 týdny, než začala semínka klíčit); roste to pekelně pomalu (než se objevily pravé listy, taky to byla věčnost); jakmile jsem dala do skleníku ven, tak to začalo růst naopak hodně rychle a první jahody jsme zobali začátkem července; jsou opravdu celoroční, část v květináčích jsem dala do skleníku a v podstatě díky mírné zimě pořád frčí, v prosinci jsme sklízeli a už zase kvetou - to ale asi pomrzne; v zemi se přes léto hodně rozrostly, dávala jsem zbytečně blízko sebe; nejlíp se dařilo těm, které jsem měla zavěšené a hnojila jsem (jak nebyl kontakt se zemí, tak neplesnivěly ani je nesežrali slimáci a plody byly podstatně větší, než u těch v zemi

Evculka
Kecalka 101 příspěvků 08.02.18 23:30

@zrcadlo nemám možnost dát do skleníku ani na později na záhon. Měla bych to pouze v truhlicich jenže opravdu nevím jak docílit aby vyklicili na sazenice :nevim: :?

Evculka
Kecalka 101 příspěvků 08.02.18 23:31

@zrcadlo budu opravdu potřebovat Substrát a hnojivo na jahody?

zrcadlo
Kelišová 6741 příspěvků 08.02.18 23:36
@Evculka píše:
@zrcadlo nemám možnost dát do skleníku ani na později na záhon. Měla bych to pouze v truhlicich jenže opravdu nevím jak docílit aby vyklicili na sazenice :nevim: :?

No nejlíp to dát do nějaké mělké misky, až to vyklíčí a trošičku povyroste, tak to vypíchnout špejlí a rozesadit do menších kelímků a do truhlíku bych pak dala už jen ty nejsilnější sazeničky. Ale určitě by to šlo i dát rovnou do truhlíku, ale počítej s tím, že ta semínka jsou tak prťavá, že to vůbec neodhadneš, já rozhodila pár semínek na nízkou misku se zeminou a výsledkem pak bylo asi 70 sazenic (obdarovala jsem hodně lidí).

zrcadlo
Kelišová 6741 příspěvků 08.02.18 23:38
@Evculka píše:
@zrcadlo budu opravdu potřebovat Substrát a hnojivo na jahody?

Já mám většinu v zemi na chalupě a flákám to, ale švagrová má jahody na balkóně a má roky vyzkoušené, že s tím hnojením plodí mnohem víc (jedna ta krabička hnojiva asi za padesát korun vystačí na celou sezónu).

Evculka
Kecalka 101 příspěvků 08.02.18 23:43
@zrcadlo píše:
No nejlíp to dát do nějaké mělké misky, až to vyklíčí a trošičku povyroste, tak to vypíchnout špejlí a rozesadit do menších kelímků a do truhlíku bych pak dala už jen ty nejsilnější sazeničky. Ale určitě by to šlo i dát rovnou do truhlíku, ale počítej s tím, že ta semínka jsou tak prťavá, že to vůbec neodhadneš, já rozhodila pár semínek na nízkou misku se zeminou a výsledkem pak bylo asi 70 sazenic (obdarovala jsem hodně lidí).

Takže miska se zeminou dát semena poprasit vodou a prekryt třeba potravin folii? Pak dat do kelímku a pak do truhlíků? Omlouvám se za, pro vás, hloupé otázky, ale nemám žádné vůbec žádné zkušenosti. :oops:

zrcadlo
Kelišová 6741 příspěvků 08.02.18 23:53

Jo, důležité je udržet ten substrát vlhký, aby semena mohla klíčit, a vydržet. A ty noviny někdo doporučuje proto, že jsou semínka malinká a lehká, takže když to pak třeba postříkáš vodou z postřikovače, můžou se odfouknout nebo při zalévání odplavit. Já je teda nedávám.

Jo a zkus mrknout do diskuze Pojďme se těšit na jaro (nebo tak nějak), tam jsou kované zahradnice, já tomu taky prd rozumím.

Evculka
Kecalka 101 příspěvků 08.02.18 23:59

@zrcadlo děkuji bude to buď a nebo. Svět se nezbori. Popřípadě koupím někde Sazenicky a dám do truhlíků. Děkuji za rady :palec: :kytka:

kristyn.g
Závislačka 2775 příspěvků 09.02.18 01:37

Držím palce já vloni měla zadělaná okna všim možným a nakonec mi vše chcíplo :cert: koupila jsem za pár kč na trhu pěkné vzrostlé sazeničky a celé léto až do zimy mi plodily

Kelsey
Hvězda diskuse 44415 příspěvků 09.02.18 08:21

V truhliku se mi nikdy nepodarilo udrzet.
V zahradce mame zasazenych 100ks staleplodicich jahod a nejake mesicni, tak tam se jim dari.
Ale v truhliku nee.

Kelsey
Hvězda diskuse 44415 příspěvků 09.02.18 08:23
@Evculka píše:
@zrcadlo nemám možnost dát do skleníku ani na později na záhon. Měla bych to pouze v truhlicich jenže opravdu nevím jak docílit aby vyklicili na sazenice :nevim: :?

Sazenice muzes koupit. Mi se nepodarilo nekolik let po sobe vypestovat ze seminek. Takze jsem nastvana koupila v zahradnictvi a chytlo se vsechno, ale mam to teda v zahradce. Takze bych zkusila do truhliku, ale koupit sazenice, jestli ti vydrzi.

Evculka
Kecalka 101 příspěvků 09.02.18 09:04
@kristyn.g píše:
Držím palce já vloni měla zadělaná okna všim možným a nakonec mi vše chcíplo :cert: koupila jsem za pár kč na trhu pěkné vzrostlé sazeničky a celé léto až do zimy mi plodily

Děkuji. No samo že se mi může stát že z toho nic nebude, ale za zkoušku nic nedám. Uvidím jak to půjde. Na netu jsem četla, že většina kupovanych sazenic je něčím napadena a je lepší si vypěstovat od semínka :? :nevim:

Evculka
Kecalka 101 příspěvků 09.02.18 09:09

@Kelsey v zahradnictví mají více odrůd? já bych právě chtěla ty měsíční, seženu je, kdyby se mi nepodařilo vypěstovat ze semínek? A kdybych chtěla z těch sazenic kdy je dát do truhlíků?

kristyn.g
Závislačka 2775 příspěvků 09.02.18 09:15

@Evculka myslím že dnes měsíční seženeš skoro všude :-) ja je ničím napadené neměla ale chtějí dost prostor docela se rozrostly.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >