Jak na mírně křivé zuby bez rovnátek

6.4.21 18:50

Jak na mírně křivé zuby bez rovnátek

Dobrý den, mám tři přední zuby středně křivé - žádná katastrofa, ale nerada se usmívám se zuby. Rovnátka nechci, protože nevydržím mít nic v puse, mám fakt blbej žaludek. Zároveň kvůli třem zubům mi to přijde zbytečne, dávat to na celé patro.
Existuje něco, čím by to šlo vyřešit bez rovnátek? Mate někde zkušenosti s fazetami?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.4.21 19:10

Řekla bych, že to může zhodnotit jen zubař jestli to jde nebo ne. Záleží na tom, jak moc křivé zuby jsou a na jiných okolnostech. Zeptala bych se na tuto možnost zubaře. Klidně i třeba jinde než u toho svého.
Za mě raději narovnat. U mě, když jsem byla malá rozhodli, že raději nechat trochu křivé a nemučit mě, že jsem malá a slabá atd… No teď toho lituji. Zuby se křiví víc a víc a jsou s tím jen problémy…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 19:31

Pracuji na ortodoncii a s největší upřímností mohu napsat, že nic takového neexistuje. Maximálně vytrhat zuby a dát implantáty :lol: Což je samozrejmě vtip. Existují různé typy rovnátek. Fixní, foliové, ale v dospělosti prostě zuby jinak než rovnátky srovnat nelze. Fazety se použít dají jen v omezených případech, ale indikace jsou omezené..spíš jen velmi drobné vady jako jsou mezery mezi zuby apod. a to ještě v omezených případech. Zuby se musí nabrousit, může být pro zub celkem trauma. Navíc je tu otázka životnosti fazet a taky sehnat někoho, kdo to umí fakt dobře, to chce šťastnou ruku.

• Citovat
  • Nahlásit
6.4.21 20:27
@Anonymní píše:
Pracuji na ortodoncii a s největší upřímností mohu napsat, že nic takového neexistuje. Maximálně vytrhat zuby a dát implantáty :lol: Což je samozrejmě vtip. Existují různé typy rovnátek. Fixní, foliové, ale v dospělosti prostě zuby jinak než rovnátky srovnat nelze. Fazety se použít dají jen v omezených případech, ale indikace jsou omezené..spíš jen velmi drobné vady jako jsou mezery mezi zuby apod. a to ještě v omezených případech. Zuby se musí nabrousit, může být pro zub celkem trauma. Navíc je tu otázka životnosti fazet a taky sehnat někoho, kdo to umí fakt dobře, to chce šťastnou ruku.

Chystáme se příští týden do magicsmilu, jsem objednána k majiteli kliniky, tak doufám, že mi dobře poradí. Je mi jasné, že nejlepší by byla rovnátka, ale nesnesu nic v puse, dokážu si představit leda tak nějake vyndavaci. Mohla byste mi doporučit nějakou dobrou ortodoncii, jestli znáte? Asi taky zkusím konzultaci i tam. Ty fazety by u mě stejně asi nebyly indikovaný, mám i přes šílenou snahu, hroznou kazivost zubu… Ale na implantáty to zatím není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
6.4.21 22:05

Zkusila bych konzultovat u svět rovnátek - jsou to ty neviditelné, invisalign.
Jsou sundavací, nevím, jak s tím jde kouzlit, jestli by to šlo jen na pár zubů. Každopádně konzultace je zdarma, udělají sken zubů a doporučí léčbu.
Je to hodně drahé, ale co by člověk neudělal pro krásu/zdraví.
Chodím tam s malou dcerou, bála jsem se, jak to bude zvládat, ale super. žádné drátky, nic nebezpečného, jen si zvyknout a hlídat, kam je při jídle odkládá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat