Jak na náhradu mm za um?

294
20.4.17 23:18

jak na náhradu um za mm?

Ahoj maminky, prosím o radu jak s odstavem u 11 měsíčního dítěte.. kojím poměrně často tj po každém jídle a hodně přes noc. V noci to bude ale už jen zlozvyk, kolikrát si cucne a spí dál. Dudlík nepoužíváme a odmítá ho. Dnes jsem rano zkusila um a vyplivla to.. Je to značkou? Nebo prostě ví.. :think: Dr mi řekla jestli přestanu kojit tak um mám dávat do roka a půl, já myslela, že bych do roka odstavila úplně a nahradila jinými mléčnými vyrobky.. Nějaká rada? :think:
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

8768
20.4.17 23:28

Mne se dcera v 11 mesicich odstavila sama, asi dalsich 14dnu nechtela zadne um, pak zacla pit Sunar, dala jsem ji ho rano, kdyz mela asi hlad i zizen. Ale myslim ze jogurtama, kasema se to klidne nahradit da, obcas zkusit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
345
20.4.17 23:29

No pokud chcete odstavit tak co nejdrive odstrikane ve flasce a az si zvykne na lahev tak UM? anebo odstrikavat pokud je vam kojeni neprijemne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
21.4.17 06:55

Je fakt že u nás mělo úspěch až 3. um v řadě, a to Sunar. Takže zkusit asi ten. Dudlík je marnej, u nás to samý, už jako novorozenec to nechtěl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
21.4.17 07:06

Kojené dítě, to prostě ví a takhle malé se „samo“ neodstaví, většinou se jedná o bojkot, který lze překonat. A pro info, žádné UM není takové, jako mateřské mléko. A kojení není jen o jídle, ale i o blízkosti, propojení, že si cucne a spinká je přece super. Představ si, že nebudeš kojit, dítě se vzbudí, dudlík nebude chtít a ty musíš vstát, jít udělat um, pak teda počkat, až to vypije, umýt flašku (zaschlý um jde hodně špatně dolů) a šup zase spát, mno zlatý kojení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11830
21.4.17 07:27

@lokynka dítě na UM se nebudí tak často, většinou vydrží spát celou noc, u nás od 4 měsíců spí od 19.30 do 4 - 6 h ráno. A ne opravdu ve 4 hodiny v noci flašku nemyju, jde to krásně i později umýt :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69714
21.4.17 07:46

@miesa.. Jsou děti, které si UM nevezmou nikdy… mám doma 2 exempláře, ale je tedy fakt, že se kojily déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
21.4.17 07:46

@stinga asi jak ktere, synovi bylo jedno, ze pije UM a budil se dal pravidelne max po trech hodinach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 07:50

@lokynka dovolím si říct, že mám tři děti, z toho jsem dvakrát zkoušela kojit pár týdnů a i když mlíko jsem měla, zlatá flaška ???? nechápu ženský co si nechají dudlat prso. Bych se zblaznila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69714
21.4.17 07:53

@MaminkaLucka Já zas nechápu ty, které si dobrovolně přidělávají práci s přípravou mlíka, mytím flašek, kupováním mlíka a ještě do toho rvou prachy, když mají zcela bezpracný zdroj a zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 07:58
@j.a.n.i1 píše:
@MaminkaLucka Já zas nechápu ty, které si dobrovolně přidělávají práci s přípravou mlíka, mytím flašek, kupováním mlíka a ještě do toho rvou prachy, když mají zcela bezpracný zdroj a zadarmo.

Strašně mě to bolelo. Už první dcera mi bradavky úplně zničila, visela mi jedna na kousku masa už jinak byla odchlipnuta. Takže tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14204
21.4.17 08:07
@MaminkaLucka píše:
@lokynka dovolím si říct, že mám tři děti, z toho jsem dvakrát zkoušela kojit pár týdnů a i když mlíko jsem měla, zlatá flaška ???? nechápu ženský co si nechají dudlat prso. Bych se zblaznila.

souhlas. Dele nez par tadnu bych to taky nedala.

Jako nechapu. kdyz zeny narikaji na pripravu. Nevim, co delaji ony, ze jim to trva dlouho, ale ja hodim par odmerek do teple vody, zatrepu a hotovo fertig.

Kojeni je nejen bolestive a zdlouhave, ale ani clovek nema presnou predstavu, kolik toho dite vypilo, takze pak se musi vazit anebo diskutovat zde na emiminu, zda ma zena malo mleka nebo v cem je problem, kdyz dite u kojeni rve, odmita poradne sat a na kojeni se budi co hodinu? No me by trefilo.

Zlata flaska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10421
21.4.17 08:29

Nemůžu uvěřit 8o plácejte se po ramenou, že jste svým dětem upřely mateřský mlíko, protože je to „bolestivé a zdlouhavé“ 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69714
21.4.17 08:32

@warita Navím co ti, co nechtějí kojit mají na tom, že je to zdlouhavé a bolestivé… a ještě vytahují takový nesmysl o nutnosti vážení :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14204
21.4.17 08:44
@j.a.n.i1 píše:
@warita Navím co ti, co nechtějí kojit mají na tom, že je to zdlouhavé a bolestivé… a ještě vytahují takový nesmysl o nutnosti vážení :jazyk:

nutne to neni, ale pokud dite neprospiva, nebo holt chces vedet, kolik vypilo, tak se to dela.

Ja to nedelam, protoze mam jasnou predstavu, kolik mala vypije.

A jako jestli chces u kojeni trpet, tak prosim. Nikdo ti to nebere. Ja nechci, aby mne kazde krmeni bolelo a nemam chut si nechat prsa ozuzlavat na pokracovani cele mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama