Jak na naschvály a neustále zlobení dětí?

511
5.8.15 14:20

Jak na naschvály a neustále zlobení?

Ahojky, prosím o tip, nebo radu, co funguje u vás.
Pro přiblížení: kluci 5 a 3. Většinou starší něco vymyslí za naschválu, buď něco menšímu chce vzít s čím si hraje, nebo ho bez důvodu žduchne, musí ho poslouchat, když něco vymyslí když si hrajou a když ne, tak se urazí a plácne ho. Menší si to nenechá líbit, tak se pobijou a nebo teď přišel na lepší alternativu, říkat bráchovi ty si hovno, nebo Matyne hovnone. To zas starší z toho šílí a zas bráchu bouchne, takže věčný kolotoč. Já vysvětluji, že se nedělají neschvály, neříká se hovno. Zlobím se, kolikrát už i vyjedu, i dostali na zadek, na ruku. I do kouta šel za hovno. I jsem to ignorovala, ale zas vtší to nesnese, tak se to nedá a popravdě jsem někdy zralá do blázince. Prostě po dobrém po zlém, igmorace, fakt nevím co s něma. Např. denodenně oběma říkám, že ve výtahu budeme bez křiku a slušně se chovat - myslíte, že jsme někdy jeli v klidu? Pokaždé jeden z nich něco vymamlasí a je křik, nebo brek. Někdy si připadám, že mám dva rozežrané fracky, přitom nejsem ten typ matky, co by mi mohli skákat po hlavě. Prosím o radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5730
5.8.15 14:24

:mrgreen: Přežij ještě pár let a ono je to přejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
5.8.15 14:26

Zacinam si uzivat, vidim, ze nas cekaji horsi casy :mrgreen: a prej ze bude lip haha :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
5.8.15 14:29
@malinika píše: :mrgreen: Přežij ještě pár let a ono je to přejde…

No to asi zešílím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21643
5.8.15 14:32

Radu nemám, mám stejně staré kluky a jako bys mi brala věty z pusy. Naprosto to samé. Nedá se jít ani na záchod, aby nebyli hned v sobě a nebyl řev. Dneska jsme jeli MHD do knihovny..no teď vydýchávám a sbírám nervy na odpolední hřiště.
Jo, když se narodil mladší, byl to masakr. Všichni jsme se chlácholili, že za rok bude líp..potom zas, že až jim bude 3 a 5..teď vzhlížím k době, kdy jim bude 5 a 7. Asi to takhle půjde až do maturity. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2260
5.8.15 14:33

@santape Nemůže žárlit jeden na druhého a tímto si vynucují pozornost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
385
5.8.15 14:36

@santape tak to si počkám na rady. Máme holky 5 a 2,5 roku. Je to úplně to samé, jen ta mladší to řeší jedinou metodou, vezme co je po ruce a majzne starší po hlavě :roll:.
Jinak výtah v baráku nemáme, ale bydlíme v předposledním patře, a po každé když jdeme z bytu nebo domů tak o nás všichni vědí, vždycky je řev. Buď řve jedna, nebo druhá, nejlépe obě…

Příspěvek upraven 05.08.15 v 14:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
5.8.15 14:37
@santape píše:
Ahojky, prosím o tip, nebo radu, co funguje u vás.
Pro přiblížení: kluci 5 a 3. Většinou starší něco vymyslí za naschválu, buď něco menšímu chce vzít s čím si hraje, nebo ho bez důvodu žduchne, musí ho poslouchat, když něco vymyslí když si hrajou a když ne, tak se urazí a plácne ho. Menší si to nenechá líbit, tak se pobijou a nebo teď přišel na lepší alternativu, říkat bráchovi ty si hovno, nebo Matyne hovnone. To zas starší z toho šílí a zas bráchu bouchne, takže věčný kolotoč. Já vysvětluji, že se nedělají neschvály, neříká se hovno. Zlobím se, kolikrát už i vyjedu, i dostali na zadek, na ruku. I do kouta šel za hovno. I jsem to ignorovala, ale zas vtší to nesnese, tak se to nedá a popravdě jsem někdy zralá do blázince. Prostě po dobrém po zlém, igmorace, fakt nevím co s něma. Např. denodenně oběma říkám, že ve výtahu budeme bez křiku a slušně se chovat - myslíte, že jsme někdy jeli v klidu? Pokaždé jeden z nich něco vymamlasí a je křik, nebo brek. Někdy si připadám, že mám dva rozežrané fracky, přitom nejsem ten typ matky, co by mi mohli skákat po hlavě. Prosím o radu.

máš normální kluky, co bys chtěla? víc omez okřikování a „na zadek“,nejspíš jim to dělá radost, když mají při svých rebeliích jakoukoliv pozornost. třeba ve výtahu e předem neupozornuj, že pojedete v klidu-tím jim vlastně říkáš, že jsou křiklouni-tak proč by ti to měli vyvracet? zkus odpoutat jejich pozornost-vubec se nezminuj, že jsou hluční. Např: jedete ve výtahu, kluci jedou to „svoje“ a ty: Tak kluci, co myslíte, kolik bude před domem aut?" Nebo (pokud fakt ječej jak sirény)-„kluci, ted vám chci dát hádanku, ale jak křičite, tak sama sebe neslyším.“. Nejen, že jim nedáš ZAS najevo, jak jsou hrozní, ale ukážeš jim svůj zájem o ně. co se týče sprostých slov, tak to ignoruj, až přejdou domu s „pí–č–ou“,tak se chytni futer :) :mrgreen: a nedej na sobě nic znát..Ale prostě se to děje, děti sprosté slovo pochytí lehce. Bohužel.
Tak hodně štěstí :kytka:
edit: a že se perou? no takhle si prostě děcka hrajou, no.. to asi my dospělí nikdy nepochopíme :mrgreen:

Příspěvek upraven 05.08.15 v 14:40

• Nahlásit
  • Citovat
elot
5.8.15 14:37

@santape musím se smát! mám to doma podobné 6a3.Taky jí starší pořád provokuje. A když jdeme domů ví to celý dům. A rozcilovani nepomáhá! Teď nám zabírá, že vymyslím že to co mě nejvíc štve třeba to provokovaní tak když to celý den nedělá tak si nakreslí hezký puntík a za deset je odměna a naopak když to nesplní tak se Hezký škrtne docela to zabírá kór když jeden den zlobí a Já mu ho škrtnu o to více se druhý den snaží. Snad jsem to napsala srozumitelně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
elot
5.8.15 14:39

@brko to vyzkouším :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
511
5.8.15 14:42
@majinka81 píše:
@santape Nemůže žárlit jeden na druhého a tímto si vynucují pozornost :nevim:

To nevím… :nevim:, je možné že starší žárlí na mladšího. Ale ty naschvály dělá i klukům ve školce, upoutává tak jejich pozornost. Učitelka mi říkala, že je velice bystrý a umí si najít slabinku u kamráda a využít ji. Ale není to nic, že by ubližoval. Ale i tak se mi to nelíbí a hodně krát jsem se o tom spolu bavili, ale nepomohlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
5.8.15 14:47
@elot píše:
@santape musím se smát! mám to doma podobné 6a3.Taky jí starší pořád provokuje. A když jdeme domů ví to celý dům. A rozcilovani nepomáhá! Teď nám zabírá, že vymyslím že to co mě nejvíc štve třeba to provokovaní tak když to celý den nedělá tak si nakreslí hezký puntík a za deset je odměna a naopak když to nesplní tak se Hezký škrtne docela to zabírá kór když jeden den zlobí a Já mu ho škrtnu o to více se druhý den snaží. Snad jsem to napsala srozumitelně :lol:

Já taky vymýšlím odměny, jako třeba, když budedete hodní zajdem na zmrzlinku. Reknu jim to v devět a o půl desáté jsou v sobě a zmrzlinka měla být dopoledne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
5.8.15 14:52
@brko píše:
máš normální kluky, co bys chtěla? víc omez okřikování a „na zadek“,nejspíš jim to dělá radost, když mají při svých rebeliích jakoukoliv pozornost. třeba ve výtahu e předem neupozornuj, že pojedete v klidu-tím jim vlastně říkáš, že jsou křiklouni-tak proč by ti to měli vyvracet? zkus odpoutat jejich pozornost-vubec se nezminuj, že jsou hluční. Např: jedete ve výtahu, kluci jedou to „svoje“ a ty: Tak kluci, co myslíte, kolik bude před domem aut?" Nebo (pokud fakt ječej jak sirény)-„kluci, ted vám chci dát hádanku, ale jak křičite, tak sama sebe neslyším.“. Nejen, že jim nedáš ZAS najevo, jak jsou hrozní, ale ukážeš jim svůj zájem o ně. co se týče sprostých slov, tak to ignoruj, až přejdou domu s „pí–č–ou“,tak se chytni futer :) :mrgreen: a nedej na sobě nic znát..Ale prostě se to děje, děti sprosté slovo pochytí lehce. Bohužel.
Tak hodně štěstí :kytka:
edit: a že se perou? no takhle si prostě děcka hrajou, no.. to asi my dospělí nikdy nepochopíme :mrgreen:Příspěvek upraven 05.08.15 v 14:40

no, mám kluky díkobohu za to, že jsou zdraví, jsou rošťáci, ale popravděřečeno takové jsem na hřišti, nebo u svých kamarádek neviděla. Vím, že děti zlobí, je to normální, jen u nás to je denně a mě to fakt vysává veškerou energii, asi máš pravdu s tím, že neřešit, protože já to řeším a hodně. Tak si asi dám špunty do uší a budu to řešit takhle - zkusím to. A co se týče toho výtahu, už jsem zkoušela zaujmout pozornost, že jsem něco probírala s jedním a druhý něco vymamlasil. Bydlíme v sedmém patře a do sedmého patra se vždycky stihne něco udělal :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2260
5.8.15 14:53

@santape U nás je taky taková ta sourozenecká válka, ale já už mám děti větší, tak si to vyřeší mezi sebou :mrgreen: Co zkusit je při dalším konfliktu oddělit s tím, že dokud si nezačnou spolu hezky hrát, tak si nebude hrát ani jeden a dát jim místo hraní nějakou „práci“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
5.8.15 14:57
@majinka81 píše:
@santape U nás je taky taková ta sourozenecká válka, ale já už mám děti větší, tak si to vyřeší mezi sebou :mrgreen: Co zkusit je při dalším konfliktu oddělit s tím, že dokud si nezačnou spolu hezky hrát, tak si nebude hrát ani jeden a dát jim místo hraní nějakou „práci“?

To je skvělý nápad :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama