Jak na ně (zvířata)? Labrador a kocour

615
1.8.13 07:54

Jak na ně (zvířata)?

Dobré ráno,

máme léta dvě zvířata. Labradora a kocoura. Před 2 roky jsme se přestěhovali i s nimi. Oba si zvykli velice rychle. Kocour mi leze neustále po všech parapetech, pes rozhrabává zahradu a kocour se mi do toho rozhrabaného vy… O terase ani nemluvím. Tu bych mohla uklízet pořád - samý chlup, bohužel je na terase světlá dlažba. Mám psa i kocoura moc ráda, ale tohle mě vytáčí. Vím, že se s tím musím asi smířit, ale přece jen, nemáte někdo zkušenost např. s těmi spreji, co psům a kočkám nevoní a zamezí tak vstupu na některá místa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9367
1.8.13 08:08

@HATI zahradu bych oplotila, aby tam nemohli, na chlupy pak vyčesávat a se zbytkem se smířit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
1.8.13 08:12

@xsaleen Vyčesáváme, koupeme. Ale pes je černý, takže se tomu prostě nevyhneme. Máš pravdu, smířit se s tím. Myslela jsem třeba nastříkat ty parapety tím sprejem. Nebývá v tom prý žádná nebezpečná chemie, jen jim to nevoní. Ale nemám s tím zkušenosti, jestli to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
1.8.13 08:13

@xsaleen Jinak dokud jsem neměla děti, tak mi to tolik nevadilo. Teď jsem na tu hygienu přísnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3142
1.8.13 08:13

No kočce asi plot vadit nebude :), s nima zkušenost nemám, a psovi jasně vysvětlit a naučit ho, že tohle nesmí

• a chlupy- pořiď si hřeben a česej, chlupy z něj padaj odjakživa :think:
  • a když jsme u toho, já to psům nezakazuju, líbí se mi ta jejich radost a svoboda, když si můžou zařádit :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1270
1.8.13 08:14

Já se ptala ve zverimexu a bylo mi řečeno, že to má tak 50% účinost. Na kocoura platí ocet nebo vymačkaný citron. Ale jak to vyčáchne je tam hned zpět. Drape nám dveře. Se psem zkušenost nemám. S chlupama se člověk musí smířit, když si pořídí takový zvíře. Na dlažbu bych se vyprdla, mě spíš vytáčí věčně odchlupovat oblečení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1270
1.8.13 08:19
@HATI píše:
@xsaleen Jinak dokud jsem neměla děti, tak mi to tolik nevadilo. Teď jsem na tu hygienu přísnější.

Tak to ber naopak. Děti tím budou mnohem víc odolnější. Já razím heslo „Čistota půl zdraví, špína celé“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
1.8.13 08:21

@Ajuše Ten ocet zkusím. Díky za radu. Pes má sice svůj poměrně velký výběh, ale zavíráme ho jen při návštěvě. Na tu terasu mi neleze, pokud jsem tam, ale jakmile zmizím, je tam. Možná to až moc řeším. Manžel tvrdí, že jsem na hygienu tak trochu „magor“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
1.8.13 08:22

@Ajuše To je krásné! :mrgreen: Vytisknu si to a pověsím na ledničku. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5045
1.8.13 08:33

@HATI spreje nefungují :lol: Pořizovala jsem ho, když naše čuba okousávala dřevěné obložení, stříkala jsem to tim a mám pocit, že jí to chutnalo snad ještě víc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
1.8.13 08:34

Kocourovi bych dala WC i ven, ať se nechodí venčit do záhonů…a psa pořádně fyzicky i psychicky unavit, pak nebude mít roupy a nebude ničit zahradu ;) S chlupama nenaděláš nic, s tím se musí počítat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
1.8.13 08:35

@doumi Tak to mi ušetříš peníze. Díky za radu, nebudu to zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
1.8.13 08:37

@Verca1989 Oba žijí venku, takže kocour WC nemá. Dřív chodil mimo zahradu, teď si se psem notují. Pes kocourovi vyhrabe WC. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
1.8.13 08:40

@HATI tak nějaké kryté WC, je jich spousta a klidně bych to kocourovi dala někam, kam se pes nedostane :) naše kočky taky chodí jinam, takže to neřeším ale kamarádka takhle vyřešila podobný problém :) a jak píšu, když bude pes pořádně unavený, tak nebude mít ani chuť rušit kocoura na WC :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
1.8.13 08:46

Jsou to chlupatí lumpové. Díky všem za rady. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu