Jak na nevlastní drzé dítě?

Anonymní
30.12.19 19:23

Jak na nevlastni drze dítě?

Dobry den damy,

Mam takovy mensi problem.. nevlastni dite 6,5 roku je drze az je to neskutecne… tatkovi klidne rekne tve kecy me nezajimaji… kdyz mu jen neco reknu uplne normalniho tak na me reaguje tak ze otevre pusu do koran a dela ble ble ble… nebo krouti ocima.. nemohu na nej vztycit ruku… tatka ho nechce uhodit jelikoz ho nemame tak často a chce si ho spis uzivat… hazi po me vecmi, backory, obleceni. Nebo si boucha do ruky pesti a kouka pri tom na me.. nebo na me dupe.. kdyz se ohradim tak mi rekne at na nej nervu ale ja na nej nervu, kdybych zarvala tak by to slysela cela nase ulice… to je jen uryvek naseho problemu, mohla by jste mi nektera poradit jak na nej, aby se ke me choval lip a respektoval nas oba dva? Diky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21091
30.12.19 19:27

Vychovávat ho musí v první řadě jeho otec. Pokud ho rozcapuje, aby se mu zavděčil, tak je to průšvih. Buď mu to vysvětlíš nebo se připrav na peklo. Od toho chlapce to neber osobně, využívá situace, kterou mu jeho táta připravil a pěkně ho tím kazí. Bude z něj fracek, ale vina toho chlapce to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Já bych mu dala přes zadek, tatínek ne tatínek. Hodit po mě bačkory nebo jinou věc, hodím to po něm zpátky. At si nemysli, že se ho bojíte. Já jsem se z dítětem svého ex moc nemazlila, když mi v krámu začal házet houskama, dostal a bylo mi fuk, jestli to někomu řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2223

Je to jeho dite. Citis to pak jinak, ikdyz nechces i jako rodic, stejne v hlave a pocitove automaticky maji prednost. Takze pokud do ted nebyla mezi vami jako partnery ohledne ditete nejaka normalni rozmluva, tak asi to lepsi nebude. Ze je spratek rozmazlenej a drzej, je vec druha. Divim se, ze si to jeho papinek necha libit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10689
30.12.19 19:28

Tak uhodit fakt nepomůže. To situaci jen a jen zhorší.

Potřebujete se s partnerem domluvit, že se vám nedaří zvládat vcelku problematickou situaci - rozpad původní rodiny a to že tedy dítě je mezi svěma rodiči a ještě mezi novými partnery.

To není nic neobvyklého, to prostě je složité.

No a pak se potřebujete začít učit funovat, tak, aby on byl rodič, který poskytuje pevné a bezpečné hranice- to je přesně to co jeho dítě potřebuje a tím chováním si je vlastně vynucuje, ale nedostává je od vás.

Zároveň tím, že se o tom naučíte společně bavit bez nějakých nesmyslných pocitů viny a ohrožení, tak se dost zpevní vztah mezi vámi a bude snazší prosadit nějaký základní respekt.

Pro začátek bych doporučila inspiraci v těchhle knížkách.

Pro tvého partnera

https://obchod.portal.cz/…uji-hranice/

a pro tebe

https://www.kosmas.cz/…respektovan/ (pro tu budeš muset nejspíš do knihovny, ale je fakt dobrá)

No a pokud by se to nedařilo domluvit a vymyslet změnu přístupu jen vlastními silami, tak zajděte do nejbližší poradny pro rodinu (je v každém okresním městě a služby jsou pro klienty bezplatné) a prostě se poraďte.

Jde o změnu přístupu a cekolvé komunikace- není jeden konkrétní trik a rozhodně to není násilí a tresty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18917
30.12.19 19:30

Nedat se. Ono drzkovat muze zkouset i vlastni dute tohoti veku.
Nastavit pravidla. U nas se chova slusne, jestli to u vas doma mamince nevadi, to je jeji vec. Tady to delat nebudes. Vykazat z mistnosti, at prijde, az bude vedet, jak se ma chovat. Za neakceptovatelne chovani zrusit privilegia (tv, tablet, sladke, cteni pred spanim, vylet…vyber dle priorit dutete).Ale tohle vynezeni hranic musi iniciovat a dusledne dodrzet predevsim jeho otec.
Rdit: za vhodne chovani naopak chvalit, i za treba veci, ktere povazujes za samozrejme a automaticke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9482
30.12.19 19:33
@Anonymní píše:
Dobry den damy,Mam takovy mensi problem.. nevlastni dite 6,5 roku je drze az je to neskutecne… tatkovi klidne rekne tve kecy me nezajimaji… kdyz mu jen neco reknu uplne normalniho tak na me reaguje tak ze otevre pusu do koran a dela ble ble ble… nebo krouti ocima.. nemohu na nej vztycit ruku… tatka ho nechce uhodit jelikoz ho nemame tak často a chce si ho spis uzivat… hazi po me vecmi, backory, obleceni. Nebo si boucha do ruky pesti a kouka pri tom na me.. nebo na me dupe.. kdyz se ohradim tak mi rekne at na nej nervu ale ja na nej nervu, kdybych zarvala tak by to slysela cela nase ulice… to je jen uryvek naseho problemu, mohla by jste mi nektera poradit jak na nej, aby se ke me choval lip a respektoval nas oba dva? Diky za rady

Ja se „nemazlila“ (obrazne receno) ani s vlastnim synem, takze bych se stejne chovala i k diteti vyvdanemu. Pokud by se to chlapovi nelibilo, muze si najit jinou zenu. Osobne bych se zadnym deckem tyrat nenechala. Ani vlastnim ani vyvdanym.
Se synem jsme kamaradi, presto respektuje, ze jsem mama :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 19:43

Souhlasim s Ou. Jinak bych se s nim zacala bavit v klidu, bez zbytecneho respektu, ale bez nasili (jako proc mlatit cizi, vlastne jakekoliv dite).

Takze zahrozi pěstí: „prosim te, nech si ty silacky gesta do kotle, az pujdes s tatou na fotbal, a bud tak hodny a pojd mi s timhle pomoci“… nebo kdyz zadupe: „prosim te, co tady dupes, ja stejne neutecu a zbytecne vzbudis sousedovy děti“. Hlavne z nej nebyt na mrtvici, ale jak s cizim klukem, proti kteremu v zasade nic nemáš.

Pokud by se ti podaril nejaky forek, typu do otevrene pusy mu hodit bonbon, tak bys mohla prolomit ledy. Hlavne prestat byt sokovana takovyma detinskyma kravinama a obcas ho setrit, ze by mohl vymyslet i vtipnejsi vtip, ze byste se mohli zasmat vsichni a nejen on.

Taky bych uz s nim zacala mluvit jako s vetsim ditetem: bud na sebe vsichni budeme zli, nebo si tu dobu, co je na navsteve nejak zprijemnime, co on na to?

Ale je pravda, ze kdyz byl na me muj synek poprve hooodne drzy a fakt zadrzkoval, tak jsem se rozervala tak, ze se traslo cele auto… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
30.12.19 19:44

No tak ono je to slozitejsi, jeho maminka.hned vyhrozuje socialku atd…jeste l tomu mame pulrocniho syna.. s tim starsim jsem od cca 1,5 roku.. je to fakt sila. Jednou jsem ho placla a uz bylo zle… dokaze se vztekat klidne 20 minut a jecet a jecet jak kazdyho nesnasi a ze se zabije ze jeho zivot nema cenu atd… druve mi rikal at vypadnu z baraku ze jsem spina, ze jsem rozbila rodinu.. podle me je to navadeni ze strany matky… jsem bezradna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 19:50

@Barba94 já bych mu řekla, škoda, že si se ještě nezabil, smrade :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 19:54
@Barba94 píše:
No tak ono je to slozitejsi, jeho maminka.hned vyhrozuje socialku atd…jeste l tomu mame pulrocniho syna.. s tim starsim jsem od cca 1,5 roku.. je to fakt sila. Jednou jsem ho placla a uz bylo zle… dokaze se vztekat klidne 20 minut a jecet a jecet jak kazdyho nesnasi a ze se zabije ze jeho zivot nema cenu atd… druve mi rikal at vypadnu z baraku ze jsem spina, ze jsem rozbila rodinu.. podle me je to navadeni ze strany matky… jsem bezradna…

Tim spíš bych ho nemlatila. A jinak, az se rozerve, ze jsi spina, tak se ho zeptej, co presne tim mysli, jestli ses nahodou nekde neumazala- jasne, ze to nema ze sve hlavy, tak si k tomu nepridavej sve vyznamy a neposilej mamince vzkazy zpatky, ale bav se s tim ditetem na jeho úrovni..

Jsi krava - cože? Copak bucim?

Rozbila jsi rodinu - jeee, a co tim myslis, co to znamená?

Odvedla jsi od nas tatu - hele, to je moc slozite na me. Jako myslis na rezezu? Tveho tatu? On se ale nenecha nikam vodit. Zkusila jsem ho odvest do krámu a vysmekl se mi, hele fakt to nejde…

Ale az prestane s tema naucenyma pindama a zklidni se, tak musis byt pripravena se s nim pobavit strasne vazne, aby videl, ze ta situace je pod kontrolou a je konkretne uchopena. On asi od mamy slysi takovyhle kydy, ale on nereaguje na slova, ale na ty emoce, ktere za nimi jsou. Je potreba ho zklidnovat, ne dal rozbesnovat. Ks se ho nestitit. A az se sklidni, tak ho pohladit po hlave: s tema dospelyma je to slozite, viď, porad nejaky nervaky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 19:55

Zajímavé, že ty nevlastní děti jsou vždycky nevychovaní smradi.. Znám dost děti v tomto věku a žádné se takhle nechová, takže já na rozdíl od ostatních tady, nevidím chybu v dítěti, ale jinde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 19:55
@Štěpánka Kl píše:
@Barba94 já bych mu řekla, škoda, že si se ještě nezabil, smrade :mrgreen:

Tebe bych chtela mit za maminku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
30.12.19 19:59

@Alušáček a mohu se zeptat kde? Nebo spíš v kom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 20:00

@PaníKadrnožková já Tebe ne, s těmi výlevy o volné výchově bych s Tebou nevydržela doma ani do 15 :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama