Jak na odhlučnění vlastního záchodu?

43
13.2.21 20:10

Jak na odhlučnění vlastního záchodu?

Ahoj holky, jdu si pro radu.

Bydlím nově sama ve svém vlastním bytě, takže doteď jsem si tohoto problému nevšimla. Přespávala u mě mamka a já zjistila, že prakticky je úplně všechno slyšet ze záchodu. Mám 2+kk 50m2 (záchod na chodbě u vchodu, vedle samostatná koupelna, chodba a dva pokoje z toho obývák na druhém konci bytu).

Byla jsem v obýváku a maminka šla na záchod a já slyšela naprosto, ale naprosto všechno! Jako kdybych nás nedělily ani dveře a chodba a ona byla přesně vedle mě. Přesně jsem slyšela, kdy sahá na toaletní papír, kdy se svléká, každý dopad všeho do mísy…

Jsem zdravotní sestra, takže bych měla být zvyklá (a v práci s tím nemám absolutně žádný problém a nevadí mi to ani někde na veřejných toaletách, kde mě nikdo nezná - taky mi to nevadí u ostatních), ale jímá mě hrůza, kdyby byl někdo na návštěvě (kamarádky, nějaký muž atd) a slyšel by tohle všechno z mojí strany (ano, vím, že je to normální, ale prostě mám toho dost v práci a doma chci mít soukromí aspoň na záchodě, jinak mě to stresuje).

Máte nějaký tip na odhlučnění záchodu? Řešil někdo stejný problém? Pomohly by třeba skříňky nebo koberec nebo vyměnit dveře? (Všechny dveře mám nové z masivu a je to prostě jen malinký záchod bez skříněk a umyvadélka - takže nemůžu ani pustit vodu).

Nechápu absolutně čím to je, protože sousedy neslyším - ani vedle, ani nademnou, ani o čem se baví, nic. Ani jejich koupelny a záchod. Tak se divim, proč prostě je všechno slyšet právě ze záchodu…

Dík za každou radu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1100
13.2.21 20:23

Asi moc neporadím. Sami jsme měli a i dosud trošku máme přesně stejný problém. Jen je rozdíl v tom, že bydlíme ve zděném RD, takže zde nejsou žádné překližky místo zdí. I přesto bylo vše slyšet. Dost pomohly nové dveře, které sice nejsou z masivu, ale zárubně mají po obvodu gumové těsnění, takže hluk docela tlumí. Taky malinko pomohlo přizdít zeď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
13.2.21 20:26

Ještě jsem si vzpomněla, že vše zhoršují ty wc mísy, které nemají takové to odpočívadlo, ale kde všechno letí přímo do vody :oops: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
13.2.21 21:18
@elena.78 píše:
Ještě jsem si vzpomněla, že vše zhoršují ty wc mísy, které nemají takové to odpočívadlo, ale kde všechno letí přímo do vody :oops: :lol:

Pro mě jsou teda ty s odpočívadlem horší. Kakání slyšet není, ale je cítit, a čůrání teda je slyšet mnohem víc a nejde to zkorigovat :lol: :lol: :mrgreen:.
Zakladatelko, a ty tam máš to staré umakartové jádro? Tam to bývá takové typické… Jinak ti rozumím, já to taky nesnáším, když to jde ode mně slyšet. Když jsem byla mladší, vadilo mi, že je slyšet všude, jak odlepuju vložku a pak ji balím do igelitu :zed: :zed: :lol:. Pak jsem se s tím nějak psychicky srovnala. Podle mě nejjednodušší je říct si, že zvuky jako trhání papíru jsou snad jedno. Co se týče toho žbluňkání, tak pomáhá vystlat mísu toaletním papírem ke zmírnění dopadů a naučit se čůrat hodně vepředu, abys mířila na stěnu, ne do vody. :pankac: :mrgreen:. Koberec měla ségra v bytě, měli právě ten umakart a teda nepomáhalo to vůbec, slyšela jsem vždy všechno až do obýváku :lol:.
Edit - ten koberec měla na záchodě v jejich starém panelákovém bytě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
13.2.21 21:31
@Kolicek95 píše:
Pro mě jsou teda ty s odpočívadlem horší. Kakání slyšet není, ale je cítit, a čůrání teda je slyšet mnohem víc a nejde to zkorigovat :lol: :lol: :mrgreen:.
Zakladatelko, a ty tam máš to staré umakartové jádro? Tam to bývá takové typické… Jinak ti rozumím, já to taky nesnáším, když to jde ode mně slyšet. Když jsem byla mladší, vadilo mi, že je slyšet všude, jak odlepuju vložku a pak ji balím do igelitu :zed: :zed: :lol:. Pak jsem se s tím nějak psychicky srovnala. Podle mě nejjednodušší je říct si, že zvuky jako trhání papíru jsou snad jedno. Co se týče toho žbluňkání, tak pomáhá vystlat mísu toaletním papírem ke zmírnění dopadů a naučit se čůrat hodně vepředu, abys mířila na stěnu, ne do vody. :pankac: :mrgreen:. Koberec měla ségra v bytě, měli právě ten umakart a teda nepomáhalo to vůbec, slyšela jsem vždy všechno až do obýváku :lol:.

U odpočívadel se uklidňuju, že mě nikdo nezná a nikdy ty lidi neuvidim :lol: Umakart by to byt neměl (ale nevím na 100%), já se do toho absolutně nevyznám. Ale nechápu jaktože od sousedů neslyším nic nikde a to sdílíme společné stěny a tohle mám přes 3 stěny a chodbu a slyším všechno :nevim:

Jako nejde o trhání papíru, ale já vyloženě slyšela i samotné utírání se a každý šust u močení i kakání - od první vteřiny, kdy vešla do místnosti, bych jí to mohla zmapovat přesně na vteřiny co kdy dělala a s jakým hlasovým doprovodem/pohnutím se/čímkoliv a úplně mě to vyděsilo, protože bydlím sama a doteď jsem si to fakt neuvědomila (ani když jsem byt kupovala - prostě tam nikdo na záchodě nebyl, když jsem tam byla). Vůbec mi právě nejde o hlasitost u splachování nebo tak.

Záchod je obložen takovou velkou lištou kachliček (ještě od předchozích majitelů), může to být třeba i tím? že se to prostě o tu keramiku odráží? Jako když jsem tam sama, tak to bude v pohodě, ale prostě sama tam být do konce života nechci :lol: a nedokážu si představit jít na záchod takhle před návštěvou :D Jen doufám, že to neslyší i sousedi vedle :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9269
13.2.21 21:42

@adriana27 nemáš na wc odvětrávání a v tom obýváku není třeba kuchynň s digestoří napojena na stejnou trubku? Jinak je to zvláštní, slyšet to na takovou dálku. Třeba v domě se zvuky nesou přes topení, tady by mohly přes odvětrávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18641
13.2.21 21:44

Když jsem bydlela v paneláku, tak stupačkama byl opravdu slyšet každý prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
13.2.21 21:56
@meduzza píše:
@adriana27 nemáš na wc odvětrávání a v tom obýváku není třeba kuchynň s digestoří napojena na stejnou trubku? Jinak je to zvláštní, slyšet to na takovou dálku. Třeba v domě se zvuky nesou přes topení, tady by mohly přes odvětrávání.

hele, tohle je ale docela dobře možný, je tam sdílená jedna zeď (záchod + vedle koupelna a naproti přes zeď je linka) - a teď si i vybavuju, že relativně, kde je ventilačka (taková mini kruhová), tak naproti bude digestoř (plus mínus pár cm). To by mě vůbec nenapadlo!! :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.21 17:13

Jedni známí, mají nainstalované rádio na záchodě. Když zapnou světlo, tak automaticky začne rádio hrát. To by pomohlo. Nepříjembé zvuky by se „zamaskovaly“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
14.2.21 18:35
@Lenčí 12345 píše:
Jedni známí, mají nainstalované rádio na záchodě. Když zapnou světlo, tak automaticky začne rádio hrát. To by pomohlo. Nepříjembé zvuky by se „zamaskovaly“

to rádio mě nenapadlo!! výborný nápad!

Jinak jsem to dnes zkusila znovu s bratrem otestovat a mám pocit, ze to bude temi kachlickami a pak tim, že dvere jsou 1cm od zeme, ze tam prostrcim prsty… protože jsem zkoušela jít do kuchyně, kde je ta šachta napojená a tam nebylo slyšet vůbec nic když to je přes stěnu, ale v obýváku přes chodbu a pokoj bylo slyšet i když jen šeptal písmena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat