Reklama

Jak na omlazení pleti a správnou péči? Přípravky, zákroky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 10:42
Jak na omlazení pleti a správnou péči? Přípravky, zákroky

Ahoj, je mi 41 a mám první dítě, půlroční. Vždy jsem vypadala mladší a byla štíhlá, ale s věkem a těhotenstvím přišla kila navíc - ty myslím sundám a pleť už také není co bývala. Mám docela zmáknutou vlasovou kosmetiku, ale tu na pleť vůbec. :think: Jak tedy vypnout pleť, bojovat účinně s vrásky, správně o pleť pečovat? Určitě to budou přípravky a koenzymem q10 a ráda nakupuji tyto věci lékárenské - třeba make up od Vichy, odličovací vody apod. Nemám ale vychytanou správnou kosmetiku - krémy na den a noc, na vrásky a nemám ani přehled o případných méně náročných zákrocích. Co pomohlo Vám, co se osvědčilo? Zajímám se o kosmetické bestsellery a místa, kde dobře poradí, jak se udržet mladistvá. Díky! :kytka:
P. s.: Píši z profilu kamarádky, proto anonymní dotaz.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 19.02.17 11:02

No nejspolehlivější je přibrat pár kilo ;-)

A pokud kouříte, tak přestat.

Hned potom ochrana před UV zářením a čištění pleti, zejména pokud žijete ve městě se spoustou polétvého prachu a smogu. Do toho patří i mírná exfoliace - ne mechanický pomocí hrubých peelingů, ale spíše enzymatická za pomocí slabých ovocných kyselin či kyseliny acetylsalicilové.

Jinak klíčem je dobrý spánek. Haha. No dobře, až dítko povyroste, no.
Plus tedy důsledná kompenzace stresu - relaxační cvičení, pohyb, dostatek pozitivních a radostních prožitků během dne, blízcí lidé a otevřené sdílení toho co se ve vás děje.

Ve stravě potřebujte dostatek zdravých tuků a v nich rozpušené vitamíny ze skupiny A, D, E, K. Omega 3 nenasycené mastné kyseliny, alespoň 1g EPA/DHA denně - ale klidně i daleko víc. Ostatně rybí tuk či jiné zdroje omega 3 jsou velmi vhodné suplementy při kojení. Plus minerály - zejména hořčík, zinek a křemík. Chce to tedy mít ve stravě hodně semínek a ořechů, kde najdete jak ony zdravé tuky, tak potřebné minerály.

A dostatek vitamínů ze skupiny B.

Další věcí, která má nějaký efekt je dostatek antioxidantů - jednak ve stravě (hodně ovoce a zeleniny, ideálně od každé barvy denně 100 g) a případně je tedy suplementovat. Hlasuju pro kombinaci uesveratrolu a hesperidinu s diosiminem.

https://examine.com/…/hesperidin/
https://examine.com/…resveratrol/

Z pečující kosmetiky je klíčová především hydratace. Ony ty zázračné vypínací krémy, navzdory marketingu vážně nemůžete čekat zázraky. A když už, tak spíš hledejte mezi maskami. Krém potřebuje především vyživovat a nedráždit, v případě citlivé pleti taky potlačovat podrážděnost či záněty.
V masce je dobré mít retinol a nikotinamid - vitamín B3

A tedy vnitřní práce na tom, že čas nejde zastavit a různé věky člověka nejsou horší, než jiné - že kterékoli období se dá prožít v mizérii a nebo spokojeně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 11:48
@Ou píše:
No nejspolehlivější je přibrat pár kilo ;-)

A pokud kouříte, tak přestat.

Hned potom ochrana před UV zářením a čištění pleti, zejména pokud žijete ve městě se spoustou polétvého prachu a smogu. Do toho patří i mírná exfoliace - ne mechanický pomocí hrubých peelingů, ale spíše enzymatická za pomocí slabých ovocných kyselin či kyseliny acetylsalicilové.

Jinak klíčem je dobrý spánek. Haha. No dobře, až dítko povyroste, no.
Plus tedy důsledná kompenzace stresu - relaxační cvičení, pohyb, dostatek pozitivních a radostních prožitků během dne, blízcí lidé a otevřené sdílení toho co se ve vás děje.

Ve stravě potřebujte dostatek zdravých tuků a v nich rozpušené vitamíny ze skupiny A, D, E, K. Omega 3 nenasycené mastné kyseliny, alespoň 1g EPA/DHA denně - ale klidně i daleko víc. Ostatně rybí tuk či jiné zdroje omega 3 jsou velmi vhodné suplementy při kojení. Plus minerály - zejména hořčík, zinek a křemík. Chce to tedy mít ve stravě hodně semínek a ořechů, kde najdete jak ony zdravé tuky, tak potřebné minerály.

A dostatek vitamínů ze skupiny B.

Další věcí, která má nějaký efekt je dostatek antioxidantů - jednak ve stravě (hodně ovoce a zeleniny, ideálně od každé barvy denně 100 g) a případně je tedy suplementovat. Hlasuju pro kombinaci uesveratrolu a hesperidinu s diosiminem.

https://examine.com/…/hesperidin/
https://examine.com/…resveratrol/

Z pečující kosmetiky je klíčová především hydratace. Ony ty zázračné vypínací krémy, navzdory marketingu vážně nemůžete čekat zázraky. A když už, tak spíš hledejte mezi maskami. Krém potřebuje především vyživovat a nedráždit, v případě citlivé pleti taky potlačovat podrážděnost či záněty.
V masce je dobré mít retinol a nikotinamid - vitamín B3

A tedy vnitřní práce na tom, že čas nejde zastavit a různé věky člověka nejsou horší, než jiné - že kterékoli období se dá prožít v mizérii a nebo spokojeně.

Ouuuuu - dokonalé! Díky moc! Vezmu to popořadě. :)
Přibrala jsem v těhu 20 kg, asi 8 mám ještě nahoře (teď 67 kg). Nekouřím, nikdy jsem nekouřila. Alkohol taky nula.
První odstavec s exfoliací - jak na to? To je pro mě španělská vesnice :think:
Další odstavec - mám psychol. průpravu, žiju šťastně, se stresem jsem se naučila/učím zacházet správně. Bývalo to mnohem mnohem horší. Mám skvělého partnera, zdravé dítě, hodně zájmů, vše OK.
Další odstavec - z chemických = Femibion + Biosil (kvůli padání vlasů teď po porodu). Kojím. K tomu homeopatika. Omega 3 - mám si něco přikoupit? Nevím, kolik toho pojmu ve stravě.
Na suplementaci těch tří cizích slov se podívám, díky :D
Maska - můžete doporučit konkrétní? Moc děkuji, velmi zajímavá reakce :kytka:

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 19.02.17 12:29

Aha, tak jeslti jste nabrala a zhubnula, tak případné problémy můžou být způsobeny rychlou změnou objemu.

Takže hlavně počkejte a hydratační přípravky důkladně vmasírovávejte - právě ta masáž obličeje může pomoci s elasticitou a teda mazejte něco s kys. hyaluronovou.

Možná zkuste co vám dělá sonický kartáček na obličej. ale pozor - citlivější pleť může dráždit, chce si to vyzkoušet.
 http://prozeny.blesk.cz/…-vrasky.html

enzymatická exfoliace = enzymatický peeling. Já teď jsem docela spokojená s tímto https://www.notino.cz/…cky-peeling/

Konkrétní přípravky na vypnutí neporadím, já na sobě řeším suchou a citlivou pleť, naštěstí zatím relativně drží tvar, takže jsem ráda, že mám něco, co na mou hysterickou pleť funguje a nebudu ji dráždit dalšími experimenty ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 12:35
@Ou píše:
Aha, tak jeslti jste nabrala a zhubnula, tak případné problémy můžou být způsobeny rychlou změnou objemu.

Takže hlavně počkejte a hydratační přípravky důkladně vmasírovávejte - právě ta masáž obličeje může pomoci s elasticitou a teda mazejte něco s kys. hyaluronovou.

Možná zkuste co vám dělá sonický kartáček na obličej. ale pozor - citlivější pleť může dráždit, chce si to vyzkoušet.
 http://prozeny.blesk.cz/…-vrasky.html

enzymatická exfoliace = enzymatický peeling. Já teď jsem docela spokojená s tímto https://www.notino.cz/…cky-peeling/

Konkrétní přípravky na vypnutí neporadím, já na sobě řeším suchou a citlivou pleť, naštěstí zatím relativně drží tvar, takže jsem ráda, že mám něco, co na mou hysterickou pleť funguje a nebudu ji dráždit dalšími experimenty ;-)

Já spíš vidím takovou jako „nešťavnatost“ pleti, povadlost dole na tvářích (kůže visí, bohužel, genetika, zděděno), tvorba vrásek kolem očí - na vnější straně očí vějířek. Potřebovala bych tip na konkrétní výrobky, věřím, že jsou „hity“ stejně jako je to u vlasové kosmetiky, které jsou osvědčené. :) No a ještě zhubnout - bude to vidět na obličeji, na bradě atd. Děkuji!

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 19.02.17 12:50

Jako když už člověku není 18, tak je potřeba si věci vyzkoušet na vlastní kůži, protože se prostě každá chová jinak. Podle všeho by mi měl dělat na pleť hrozně dobře konopný olej. No ani omylem - vysušuje a zaněcuje i když je v něčem v minimálním množství. A tak je to se vším, co si nevyzkouším, o tom nemůžu vůbec předvídat, co to udělá.

Momentálně používám každodenně mandlový krém pro citlivou pleť od Veledy a když někde propukne něco co nechci, tak Havlíkův přírodní zázrak. Na čištění micelární vodu (většinou sensibio nebo mixu) a pěnu od Baley. Jednou týdně sonický kartáček.

Čas od času domácí masku s jílem, jogurtem či kefírem, nějakým olejem a podrcenou tabletkou acylpirinu.

Asi by mě bavilo zkoušet různé korejské plátýnkové masky, ale nějak se mi nechce snažit se v nich orientovat a objednávat je.

Mialina
Povídálka 36 příspěvků 23.11.17 21:13
Omlazení pleti - poradíte?

Ahoj všem,
Máte prosím někdo zkušenost s omlazením pleti? Nevyznám se v zákrocích, botox, lifting, mikrojehličky… Napadlo mě, že bych mamce k Vánocům koupila poukaz. Potřebuji něco, aby zákrok nebyl moc bolestivý a dalo se po něm normálně fungovat. Když mi někdo doporučí spolehlivou kliniku, budu moc ráda :)

tasa
Echt Kelišová 8967 příspěvků 23.11.17 21:27

A co takhle spolupůsobení genetiky, tu neberete v potaz?

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 23.11.17 21:32

A vaše matka mluvila o tom, že by chtěla jít na nějaké větší zákroky?

Protože pokud to není po předběžné domluvě, tak jako najít pod stromečkem „jdi na plastiku, jsi stará“ je podobně nešťastná možnost jako poukaz do posilovny, kterou obdarovaný téměř jistě bude číst jako „jsi tlustá, dělej něco“.

Jakkoliv to dárce myslel dobře. Tohle prostě je velmi tenký led.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28504 příspěvků 23.11.17 21:48
@Anonymní píše:
Já spíš vidím takovou jako „nešťavnatost“ pleti, povadlost dole na tvářích (kůže visí, bohužel, genetika, zděděno), tvorba vrásek kolem očí - na vnější straně očí vějířek. Potřebovala bych tip na konkrétní výrobky, věřím, že jsou „hity“ stejně jako je to u vlasové kosmetiky, které jsou osvědčené. :) No a ještě zhubnout - bude to vidět na obličeji, na bradě atd. Děkuji!

na výrobky se vykašlej, kůži je třeba odrbávat peelingem a mastit a hydratovat. V podstatě čímkoli. Povislé tváře Ti žádné mazadlo nezvedne.Na mimické vrásky platí botox, na povadlé části obličeje výplně či minilift..Šikovný lékař to udělá tak, že nikdo nic nepozná, jen dobře vypadající obličej. Je to spolehlivé a účinné. Ale též dost drahé. Ovšem zase ušetříš za neúčinné předražené krémy, kde platíš hlavně za obal a vyretušovaný obličej amerických hereček. Je Ti 41, už to bude jen horší.

iH_NA
Povídálka 11 příspěvků 25.05.18 20:17
@sabusina píše:
Co doporučujete na omlazení, když už krémy nepomáhají a pokožka je povadlá. Mamka hledá nějakou alternativu, jelikož jí krémy nepomáhají.

Z neinvazivních zákroků můžu doporučit Thermage Ultera, na stránkách společnosti Marety najdete podrobné info a seznam salonu, které službu nabízejí :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Blogerka promluvila o natáčení Prostřena: Prima mě poškodila, protože jsem Slovenka

Podle svých slov chtěla neznámé čtyři lidi podrobit sociálnímu experimentu,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama