jak na pití z lahvičky nebo hrnečku?

2245
6.4.09 20:51

jak na pití z lahvičky nebo hrnečku?

ahoj holky!

máme problém, malá je od narození kojená,teď má 7,5měsíce a já mám pocit,že už jí moje mlíko nestačí a tak jsem koupila UM ,ale nemůžu to do ní dostat.¨

Lahvička je pro ní super nová hračka :roll: :lol: a dudel do pusy nestrčí ani za nic.s lahvičkou si hraje a když zmáčkne duduš a všude jí to stříká tak z má z toho ohromnou radost :lol: :roll: já teda vůbec :twisted:

tak jsem jí dala Avent hrneček to má jako kousátko a jednou si cucla,ale pak už zase ne.

tak já už nevím co s ní mudra říkala,že mlíko potřebuje ať jí dělám omáčky ale ty tak nejí jinak příkrmy krásně baští,ale s tím mlíkem to nechce takže asi nemá ráda Nutrilon???

holky prosím měli jste taky takové potíže naučit dítko pít když jste kojily?

díky za reakce Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
6.4.09 21:03

Já jo a mám celkem dodnes. Kojila jsem dva roky, pak už mi na to přišla Anežka velká (hlavně proto že začala mluvit :) ). První rok jsem do ni nedostala téměř nic kromě kojení (příkrmy, čajíčky, nic). Jedině jogurt Activia a díky němu občas snědla i maso a rybu, ale jedině zabalené do jogurtu. Co se týká mlíka a pití vůbec, tak s tím bojujem doteď. Jediné, co je ochotná pít, je jablečná stoprocentní šťáva napůl s vodou, někdy místo vody s ovocným čajem. Před rokem jsme byli v nemocnici kvůli podezření na zánět ledvin a navíc v té době úplně odmítala pít, takže byla skoro celý týden na kapačkách. Zkoušela jsem jí nabízet k pití kdeco, ale podařilo se až s tou jablečnou šťávou. Po odstavení kojení jsem se snažila jí dávat mlíko z lahve s dudlíkem - tu jsme úplně vynechali, z ní pít nechtěla téměř vůbec (přitom dudlík měla do posledních Vánoc). Přešli jsem na lahvičku s brčkem, ale protože každá nakonec začala kapat a my se všude lepili na tu šťávu, tak jsem zkusila dávat jí pití do lahve s uzávěrem, jaký mají třeba vody Rajec (takový s blankou, že neteče, pokud lahev moc nemačkáš). No a z této lahve pije celkem ochotně - teda tu šťávu. Mlíko jedině ze skleničky (ani z hrnku ne) a denně vypije maximálně čtvrt litru. Ale jí i jogurty, Actimel, tvaroh, lučinu, Almette, sýry apod, tak snad to tolik nevadí. Kašičky taky nicmoc, ty už ani nekupuju ani nevařím. Až ji budou tři a my dospotřebujeme zásoby Sunaru, tak zkusím dát normální kravské mléko, sama ho piju, tak snad jí bude taky chutnat. Doktorka mi hned od začátku říkala, že kojené děti mívají s tímto problém a že mívají i problém s odstavením. Ten jsme my teda neměli. Anežka mlíčku zamávala a hned pochopila, že mlíčko je pro miminka a ona už miminko není. Pak to dvakrát zkusila, že chce mlíčko, ale nedostala, a pak už byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
6.4.09 21:05

Jo a ještě mě napadlo, že bys mohla zkusit různá mlíka. Já sice píšu o Sunaru, ale ten jí zrovna moc nechutnal. Jediné, co je ochotná aspoň trochu vypít, je mlíko Hami.. Nutrilon ne, a Nestle taky ne. V tomhle je ale každé dítě jiné, mám kamarádku, která může dát dítěti jen Nutrilon a nic jiného jí nevypije. Takže jedině zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Efa
208
6.4.09 21:07

Syn byl take plne kojen az do 6. mesice a flasku s dudlem ani obycejny dudel do pusy nevzal. Zacal pit az z hrnecku. Proc mas pocit, ze tve mleko nestaci? Prikrmy uz asi mate normalne zavedene, ne? Pokud davas treba vecer kasi, tak to s tvym mlekem urcite staci. Pokud ti jde o tekutiny, nabizej stale caj ci vodu v pitku, casem ji to dojde. Nasemu poradne az v 9. mesici :) . A musel to byt hrnecek, z ktereho to teklo, bez membrany, jinak nechapal, ze ma sat, aby mu neco teklo :D .

""http://tac.families.com/ezb/1047042.png:http://tac.families.com/ezb/1047042.png /> ""http://tac.families.com/ezb/1186764.png:http://tac.families.com/ezb/1186764.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
6.4.09 21:18

Měla jsem stejný problém s dcerou, jediné co zabralo byl tento hrneček!

http://www.detskydum.cz/…ucha-370301/

A pak jsem ještě slyšela, že ty hrnky s brčkem jsou dobrý! :wink:
Hodně štěstí s učením! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.4.09 21:38

znám to moc dobře.. s pitím z něčeho jiného než z prsa měla dcera ohromnej problém.. vodu jsme začali dávat asi na 8měsících.. flašku nikdy nechtěla, zkoušeli jsme různá pítka, hrnky, brčka..
nakonec se naučila pít z hrnku od Aventu, ale na pítku jsme sundali těsnící membránu, aby to teklo samo.. hrnek měla na hraní v ruce a čas od času jsem jí to prostě naklopila do pusy.. :lol: teklo to všude, pořád jsem ji převlíkala, ale nakonec to (asi po týdnu) zvládla a po čase se naučila pít i z normálního pítka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
6.4.09 21:42

A nemůže to být tím Nutrilonem, třeba jí prostě nesedí. Zkus si vyptat v lékarně nějaké vzorky a vyzkoušej to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.4.09 22:10

Lucie a proč máš pocit, že jí tvé mlíko nestačí? Možná máte jen přechodnou krizi, v osmém měsíci to je celkem běžné. A jestli konzumuje příkrmy, tak má asi i v důsledku toho sníženou spotřebu mléka. Některé děti se v téhle době samy odstaví, jiné mají fakt jen tu krizi, která za chvíli přejde.

Jinak k pití z něčeho jiného než z prsu - u nás to byl mega boj, vlastně jsem 12 měsíců kojila naplno, neb měl rok v létě, byla vedra a on nepil a nepil a nepil :oops: až nás zachránil tenhle hrníček: z něj vytečou samostatně tak dva loky, takže malej nějak pochopil, že to v sobě skrývá vodu a začal z něj potahovat.
http://www.eberunka.cz/detail.php?…

Aghata

• Nahlásit
  • Citovat
7.4.09 00:13

Ahoj,
jak jsem jiz na par podobnych diskuzich psala, u nas stejny problem :twisted: Plne jsem kojila skoro do 7 mesicu, ted uz skoro nekojim, jen rano a odpo svacinu a bojujeme s pitim z lahvicky/dudliku/pitka/hrnecku, proste z neceho :roll:
Domca krome prikrmu, ktere mu trochu redim, vypije maximalne :! 100 ml piti za den 8O desny… Chtela bych skoncit s kojenim, ale UM do nej nedostanu vubec, nechce ho. Nastesti ma rano a vecer kasi, takze alespon tak ma to mleko..
U nas je vetsi problem, ze je alergicky na mleko, takze bohuzel syry ani jogurty nepripadaji v uvahu :roll: Takze nevim, jak do nej do UM dostat, ale budu muset neco vymyslet, protoze kojeni chci ukoncit nekdy v kvetnu 8)
Vim, ze se radi zkouset, ale zkousim to uz od 9.mesice a furt nic, tak ho asi zacnu ucit z hrnku, nebo nevim… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8793
7.4.09 08:15

No syn je kojený, dudlík nikdy neměl, nekapající hrnek je báječná hračka ale pít z něj? To ani omylem. Je přece „velký“ a maminka z něj taky nepije :lol: :lol: :lol: . Takže jsem ho po:,–(ila do vany a začala ho učit pít z normálního dospěláckého hrnku či skleničky. Naučil se to poměrně rychle. Sice mu stále držím pod bradou utěrku, ale je schopen najednou vypít třetinu hrnku (podle toho jak má žízeň). Takže to už neřeším.
I venku se to dá snadno vyřešit - pije přímo z petky. :lol: :lol: :lol:
A sousedka s o měsíc starší holčičkou mi to závidí, ta by ráda malou naučila totéž…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.4.09 13:04

Ahoj, malý (nyní 25 měsíců) je od malinka na UM a pít se taky nenaučil hned. Teda pije strašně málo i teď, ale byť byl zvyklý na dudlík, nic jiného než mlíko nechtěl. Nyní když vypije 4 dc šťávy denně, tak je to moc. Prostě někdo je nejedlík, někdo nepitík :-). Jedině mléko pije rád doteď, můžu dát dočehokoliv, jakkoliv. Takže vypije 2×2.5 dc UM, tak 3 dc šťávy, kaše ani polévky nejí, jogurt jednou za dva dny. A pleny jsou plný, Má skoro 15 kg, takže je tak na poloviční doporučené dávce. Takže zkoušejte různé sladkosti, různé chutě, pítka bylo jedno. Buď chutná nebo nee. Resut

• Nahlásit
  • Citovat
882
7.4.09 13:40

Zakladatelko, jestli to chápu dobře, tak papá příkrmy a k tomu ještě kojíš. Z toho vyplývá, že mléka i tekutin má dost, k UM se možná ani nedopracujete, což je u dlouho kojených dětí normální. Za chvíli začne jíst i jogurty a sýry, čímž se patrně nahradí některé kojení (a tedy i potřeba mléka). A pít začne, až začne mít žízeň. Nabízej vodu, nejlépe z něčeho, co teče samo, aby dítě chápalo, že to teče. Nestresuj se, zatím je napitá z kojení i z příkrmů. (Tuhle naše malá - 14 měsíců - nechtěla kousat oběd, tak jsem jí ho postraru rozmixovala a divila jsem se, kolik jsem do toho musela nalít vody, aby to dostalo „přesnídávkovou“ konzistenci). Fakt má zatím tekutin dost (jestli teda čůrá normálně). Naše dítě začalo trochu pít až tak v 9M (max ale 100 ml denně), víc až když výrazně ubylo kojení a začala jíst nemixovanou stravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
7.4.09 19:36

holky díky za reakce.

Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.11 16:17

Ahojte maminky,já mám se svou 5ti měsíční dcerkou podobný problém.Na prohlídce nám lékař řekl,že málo přibíráme a máme začít s příkrmy.Do té doby jsem plně kojila,ale kojení je u nás hrozný boj.Elinka se u toho hrozně vzteká ,vzpírá se a křičí.V noci je to bez problémů,ale přes den katastrofa.Začala jsem teda dávat ráno a večer kaše,ty jí pěkně,někdy sní málo,někdy dost,už to neřeším,do ničeho ji nenutím.Zkoušela jsem mléko odstříkat a dát do flašky,ale s tou neumí zacházet,teď jsem se dopracovala k tomu,že mám málo mléka,jak špatně pije a nechce flašku,takže jí jen ráno a večer kaši,odpoledne pár lžiček zeleniny a v noci něco málo co mám v prsu.Nevím co dál,snd je to jen přechodné a na nějakou lahvičku ji naučím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
petrželka99
2.3.12 16:42

odpověď na to,jak naučit pít miminko z lahvičky

Dobrý den,maminky.
Mám skoro 6-ti měsíčního chlapečka a pár dní mám pocit, že mu moje MM přestává stačit.Narozdíl od prvního syna, který byl od malinka „dudlíkáč“ a na lahvičku přešel úplně bez problémů, náš druhý syn dudlíček (přesto, že máme několik různých druhů)vždycky vyplivl a cucá si paleček.
Již pár dní bojuju s tím,jak ho naučit s lahvičky-pláče,vzteká se,je celý zpocený (znáte to samy)a když už vyčerpáním usínal,tak jsem se slitovala a dala mu opět MM.
Najela jsem dnes na tyto stránky, abych pochytala nějakou zaručenou a dobrou radu a spíš odešla s mírnou depresí, že je to téměř nemožné…
A najednou se nám to povedlo,tak se s vámi chci o to podělit, protože to třeba někomu pomůže :D
Byla jsem zoufalá z představy střídání mnoha druhů UM a lahviček,hrníčků a u toho řvoucí dítě,které má hlad a baští i v noci každé 2hod :zed:

Dala jsem mu lahvičku do pusinky, k tomu z každé strany prst,kterým jsem savičku mačkala-DŮLEŽITÉ strčit savičku hluboko do pusinky,aby rty obemknul ze spodu i tu širokou část!Začal mi sát prsty a najednou sál i z flaštičky :potlesk: .
I když jsem předtím mlíčko stříkala stříkačkou,nebo flaštičkou do pusinky, jakoby to asi neuměl takhle zepředu polknout,protože jakmile správně nasál, vybumbal 100ml - je to zatím nic moc, měl by na jedno kojení vybumbat 210ml, ale vypadá spokojeně (asi už jsem měla MM fakt málo,tak je asi zvyklý málo papat, protože za 1,5měs mi přibral pouze 250g!)
Takže nyní doufám, že když už na to přišel, tak příště to bude jednodušší.

Také jsem myslela, že má malou, nebo naopak velkou dírku v savičce, nebo že mu nechutná Nutrilon-všechno tomu nasvědčovalo.

Držím palce, ať se vám to taky brzo podaří a snad moje rada aspoň někomu pomůže :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama