Jak na podivné otazky na pohovoru

303
4.3.21 08:04

Jak na podivné otazky na pohovoru

Omlouvám se jestli to tu už bylo, ale zítra jedu na pohovor do personální agentury a vím, že padnout tam může jde co. Proto se ptám. Největší strašák jako otázky - vyjmenujte Vašich 5 silných a 5 slabých stránek. Vím, že každý má i slabé, jen já mám pocit, že se vždy zaměři každý na slabé a otočí se to proti mně. A pak ještě horší otazka- kde se vidíte za 5,10 nebo 15 let? Jak to mám vědět? Minimálně 4× jsem si nalinkovala život i na 10 let dopředu, vždy to vyšlo úplně jinak, proto neplánuju. Samozřejmě, nežijí že dne na den, nějaké plány a cíle si dávám, ale ne že hned na 10 let. Možná zítra umřu a to jedine urna :mrgreen: na odlehčení. Co říct? Vidím se na místě ředitelky tyhle společnosti. Manžel mi řekl, že nádherná odpověď, ale to by mi asi neprošlo. Jednou jsem totiž na pohovoru řekla, že mám velké ambice se tam posouvat, až mi ta co vedla pohovor řekla, že se mě začíná bát, že odhodlání mi není cizí a nevybrali mne. Někdy i přílišná otevřenost a upřímnost chybí, jak tak pozoruji. Navíc, teď jsem po mateřské a z pohovoru jsem na nějaký čas vypadla, tak i proto se ptám co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7517
4.3.21 08:10

On je problém ten, že dost často ty pohovory dělá někdo, kdo je úplně neschopnej. Pak je každá odpověď špatně.

Hlavně si nic nevymýšlet a nedělat z toho složitosti. Kde se vidíte za xx let sis odpověděla podle mě krásně a tak jim to řekni. Slabé a silné stránky si něco promysli a řekni třeba jen 2 hlavní, co si myslíš, že jsou důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
4.3.21 08:18

No já bych zvážila, o jakou pozici se jedná a co se na ní tak po tobě bude chtít a podle toho se připravila. Například pokud se jedná o místo v nějaké ambiciózní firmě, kde jsou možné kariérní postupy, tak bych jako svou vizi řekla třeba nějakou tu lepší pozici (pokud tě zajímá). Že by sis třeba ráda zlepšila jazyk, abys mohla být za 10 let tam a tam. Například. Pokud se ucházíš o místo prodavačky, tak tam toho asi moc nevymyslíš :P No a stejně tak ty dobré a špatné vlastnosti. Jinak budeš přece odpovídat při pohovoru na vedoucí marketingového oddělení a jinak na asistentku pedagoga :) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
4.3.21 08:20

Tyhle otazky pokladaji ze scenare, nic jim nereknou a je to naucena fraze…rekni jim, co si myslis, ze chteji slyset… jako slabe stranky vyzdvihni neco, co se tvari jako slaba, ale presto to muze byt vyhoda..napriklad, ze jsi puntinckar, neumis moc rikat ne…a pet jich byt nemusi..proste toho vic neni..kde se vidis za deset let..zase podle pozice..jestli to je na nejakou stalou pozici, tak rekni nakou frazi typu…spokojena jako soucast spolecnosti, kde me to bude bavit a kde si budu pripadat uzitecna..jestli je to misto, kde vyzaduji nekoho dravejsiho, tak klidne, ze se vidis jako reditel :nevim: jsou to vsechno takove fraze.. :roll: ja to nemam rada, nikdy jsem se na to neptala, stejne vsichni lzou… jeste by se te mohli zeptat, kdo bys byla, kdybys byla zvire :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1912
4.3.21 08:22

Kde se vidíte za 10 let?

Budu sedět na Vašem místě a určitě se nebudu ptát na takové stupidní otázky. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
4.3.21 08:29

@Lucie008 :lol: :lol: :lol: :pankac: pobavilo po ránu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
4.3.21 08:41

Lucie 008 - pobavilo taky.
Sice je to pohovor v agentuře, ale je přímo na místo personalistky v té agentuře. Hodně si to považuji, nebo jsem sice nesplňovala jeden důležitý požadavek a stejně si me zavolali na pohovor, asi jsem zaujala něčím jiným, čím se to vykompenzuje, proto nechci přijít jako úplný jouda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
4.3.21 09:00

Mě ty otázky na to, kde se kandidát vidí za x let, přijdou logické na pozicích, kde je kariérní růst nemožný a nebo by to dělalo komplikace. Nemá význam na takové pozice brát ambiciózní lidi, pokud by tam chtěli někoho, kdo by ideálně vydržel několik let.

Za mě je nejlepší být upřímná. Prostě řekni jak to doopravdy máš a pak uvidíš. Pokud jim teda neplánuješ říct, že chceš nastoupit jen abys měla nárok na mateřskou, protože už se začínáte snažit. To je jediné v čem bych na pohovoru neříkala celou pravdu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
4.3.21 09:10

Ja jsem normalni baba s normalnim myslenim, zadny extrem proste… Reknu ti ale ze uprimnost se me vesmes nevyplatila… Zjistila jsem, ze abych mela lepsi vysledky na pohovorech, musis volit taktiku takovou, co chce ta firma slyset. Vztazeno k pozici na kterou se hlasis.. Plno veci ti na pohovoru naslibuji, tvuj sef se bude zdat jako ten nej nej nej clovek! A skutecnost bude zcela jina.. Oni s tebou hraji divadlo, zapoj se do hry… Jdes na urednici? (A ted budu prehanet at se to nekoho nedotkne) Oblec se jako urednice, mluv jako urednice, mej povahu jako urednice! Nauc se zakoniky k pozici, precti si vse o uradu, jednu zajimavost, co jim tam vpalis. Nauc se i nejake 2 vtipne obraty, neco cim je proste zaujmes, pak cim je rozesmejes… Musis v nich probudit neco, cim si te proste zapamatuji!
Vim, ze to jde! Tak to vymakej! Nejdulezitejsi je prvni dojem, takze na zacatek se treba neco i nauc nazpamet, pokud to bude potreba.
Mym pravidlem je byt vzdy pripravena! Pak te nemuzou nicim zaskocit a ty budes pusobit v klidu a sebevedome… O to jde! Nebyt zaskocena! Pokud nevis, zda tve odpovedi jsou „dobre“..Neni na skodu se pootat treba par kamaradu, co by rekli oni.. Nejlepsi odpovedi, ktere odpovidaji i tvemu mysleni a chovani pak pouzit…

Pokud nikoho takoveho nemas…
apis mi pokud chces do zprav…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
4.3.21 09:12

No ono záleží kdo ten pohovor vede. Nějaký zkušený personalista je takový poloviční psycholog a z těch odpovědí si dokáže vydedukovat svoje.
U silných/slabých vlastností jde hlavně o to vysledovat, jak moc si člověk (ne)věří a jak je hloupý. Když vyjmenuješ 10 špatných a pak řekneš 2 dobré, tak je vidět, že se buď hrubě podceňuješ, nebo si absolutně nevěříš.
Pak jsou takoví, co řeknou že „jsou strašně nešikovní a pořád v nemocnici…“ - ano to opravdu někdo u pohovoru řekne :D Byla jsem toho svědkem.
Takže se zamysli a řekni třeba o jednu dobrou vlastnost víc než špatnou. Když říkáš ty špatné, tak rovnou řekni, že na nich pracuješ. Třeba: mám problémy s time managementem, ale aktivně se snažím na tom pracovat, dělám si různé kurzy po internetu, mám nakoupené knížky a podobně. Takové to říkat „jsem perfekcionista“ je takové docela dost úsměvné.

A ty otázky „kde se vidíte za 5/10 let“ jsou spíše o tom, jestli má člověk alespoň matnou představu, kde by se PŘÁL octnout v PROFESNÍM životě. Tzn: co by jste si přáli v dané firmě dosáhnout. Třeba se dostat na nějakou pozici ve vyšším managementu, protože je to něco co si dlouho přejete a usilovně na sobě pracujete, aby jste na to měli. Takové to „no… do 10 let bych chtěla mít rodinu a děti.“ Absolutně nikoho netankuje :D

Jinak bych z toho nedělala vědu, ti lidi co v dnešní době nabírají jiné lidi, jsou často jedinci co před dvěma lety vylezli ze školy, absolutně neví co si vytáhnout z toho co říkáte a celkově stačí přijít v blbě sladěném oblečení a už jste odepsaní :D Mám svou zkušenost s mladýma „personalistkama“ z mé bývalé práce a jako to bylo opravdu něco. Holka co měla ještě mokrý diplom a myslela, že sežrala nekonečnou moudrost světa…a nepříjmala naprosto super lidi. Viz jak nás s tým lídrem přizvala na pohovor s holkou, která byla hluchá - šlo o pozici, kde člověk trávil tak 60% doby na telefonu… a opravdu nešlo pořídit ten speciální čtecí telefon.

Jinak doporučuju k pohovoru přijít vyspaní, odpočatí, spokojení a vysmátí. Lidi si pamatují ty, z kterých měli příjemně pohodový pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18327
4.3.21 09:26

Ha ha, ptá se budoucí personalistka? Chápu to správně? :lol: takhle nějak celý to kolečko vzniká :mrgreen: myslím, že máš velkou šanci místo dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
4.3.21 10:01
@Parninas píše:
Mě ty otázky na to, kde se kandidát vidí za x let, přijdou logické na pozicích, kde je kariérní růst nemožný a nebo by to dělalo komplikace. Nemá význam na takové pozice brát ambiciózní lidi, pokud by tam chtěli někoho, kdo by ideálně vydržel několik let.Za mě je nejlepší být upřímná. Prostě řekni jak to doopravdy máš a pak uvidíš. Pokud jim teda neplánuješ říct, že chceš nastoupit jen abys měla nárok na mateřskou, protože už se začínáte snažit. To je jediné v čem bych na pohovoru neříkala celou pravdu. :mrgreen:

Tak kvůli mateřské to není. Nevylučuji možnost ještě jednoho dítěte, ale rozhodně ne v dohledné době, už ní z těch dudliku, kočárku a plenek trochu hrabe a chci mezi lidi a myslím, že synovi kolektiv hodně prospěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
4.3.21 10:14

Prosím. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
4.3.21 10:42
@Bubla Bůčková píše:
Ha ha, ptá se budoucí personalistka? Chápu to správně? :lol: takhle nějak celý to kolečko vzniká :mrgreen: myslím, že máš velkou šanci místo dostat.

Tak ono pod pojmem personalistka se zrovna v PA kolikrat skryva ciste obvolavani zajemcu a zvani na pohovor, ktery uz pak vedou jini. Pripadne dat zajemci jeste pred pohovorem vyplnit dotaznik. Ale jestli je to zrovna tenhle pripad, to samozrejme nevim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 17:39

Já teď chodím na pohovory a nad jednou velmi častou otázkou jsem se teď zamyslela. Třeba velmi oblíbený je směrovat na koníčky, jaký jste týmový hráč atd. Já jsem třeba silný individualista a samotář - kdyby mě soudili jen podle koníčků. Ale přitom jsem ukecaná, když byl problém kolegové raději chodili za mnou než za jinými co se tvářili jak kyselý citron a přitom jsem jim ráda pomohla nebo poradila i když to byla věc plně mimo mě :D. To samý když jsem já měla problém něco vypracovat nebo mě napadlo něco dělat lépe tak jsem netestovala sama ale prostě jsem zašla za vedoucím jestli by se to nedalo lépe vymyslet, zjednodušit, upravit postup atd. Kolektiv první jsem měla holky a šéfa který seděl mimo nás. Holky si na mě za zády začaly stěžovat atd. a pak když odešly, tým se obměnil, šéf šel pracovat k nám do kanclu a prohlásil že po tom všem co si na mě stěžovaly jsem prý jediná z nich normální :D. A nový tým co jsme měli byl super, celkem jsme si sedli, byli jsme nejpohodovější kancl z firmy. Docela mě zaráží že právě na základě koníčků atd soudí jaký je člověk v kolektivu. Přitom fotbalista může být těžký egoista a sledovat vlastní zájmy a naopak třeba koníčkem ornitolog by se pro druhý roztrhal :D. Byla jsem teď na pohovoru, kde první jsem absolvovala s potencionálním vedoucím a asistentkou personální a druhé čistě jen s vedoucí personální, což jsem trošku nepochopila (asi sledování psychologické stránky) a položila mi jen pár otázek. Na to jaký by měl mít vlastnosti můj ideální šéf jsem řekla s jistotou že lidskost (jistý soubor vlastností, jsme lidi a ne stroje, pochopení, brát lidi jako individuální charaktery a tak k nim přistupovat, ne jak přes kopírák atd - přesně takového šéfa jsem pár let měla a byli jsme díky tomu právě nejpohodovější kolektiv, neřešil kraviny, dokázal se podřízených zastat i za ně zabojovat ale i je sprdnout a pak si z nich udělat srandu a chápal že ne každý den je posvícení, prostě normální člověk :) ) a za jakou se považuju a jak bych se zhodnotila jako v týmu tak jsem opět vyšla ze své předchozí praxe - nemám ráda pomluvy a jsem upřímná (samo v mezích), jsem nekonfliktní a když už konflikt nastane, dá se vyřešit v klidu a člověk i když se na osobní úrovni nemusí mít rádi, tak kolegiálně by spolu měli aspoň vycházet a umět se domluvit včetně toho co se domluví, to platí. Byla jsem na pohovoru trochu zaskočena ale o odpovědích jsem nepřemýšlela jelikož vím, že tak to u nás prostě fungovalo a díky tomu jsme si navzájem vycházeli vstříc a spolupracovali i když v jádru jsme byli každý jiný. Tak by mě zajímalo co si z toho paní personální odnesla :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat