Jak na pracák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andýsek92
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.10.14 22:57
Jak na pracák

Ahoj :-) Snad tady nebudu vypadat jako nějaké nemakačenko, ale nějak nevím na co mám nárok a tak :-) Jde o to, že mi v lednu končí rodičovský příspěvek (v lednu se malá narodila, tak předpokládám, že v prosinci dostanu poslední). A ted nevím jak mám postupovat. Mám už v prosinci jít se hlásit na pracák? Jde o to, že pomáhám příteli s podnikáním, ale abych byla jeho zaměstnanec, bylo by to pro nás moc drahé a navíc máme spíš takové sezóní podnikání, takže teď je přítel už v mínusu. Já jsem šla po škole hned na mateřskou tak nemám nic odpracováno, budu mít nárok na nějaké peníze? A je vám taky trapný chodit na pracák a žádat o peníze? Já z toho mám trochu hrůzu, že budu vypadat jako socka, co rodí a nemaká, ale zase z finanční stránky by se nám to hodilo víc…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23150 příspěvků 19.10.14 23:02

@Andýsek92 poslední rodičák dostaneš v únoru. Narozeniny má v lednu, takže bych den po narozeninách šla na pracák a nahlásila se. Budeš mít nárok na nějakou mizivou podporu po dobu 5 měsíců

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 19.10.14 23:07

Rodičák chodí zpětně, takže poslední peníze dostaneš v únoru - za leden. Jinak na ÚP se nahlaš do 8 dnů od konce rodičáku, pokud máš rodičák do 3 let, tak počítej od narozenin, čím dřív tím líp. Na podporu budeš mít nárok ale nečekej nic extra.

Andýsek92
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.10.14 23:08
@lleennttiillkkaa píše:
@Andýsek92 poslední rodičák dostaneš v únoru. Narozeniny má v lednu, takže bych den po narozeninách šla na pracák a nahlásila se. Budeš mít nárok na nějakou mizivou podporu po dobu 5 měsíců

Děkuji :-)no, já bych možná mohla být ve firmě zaměstnaná už v březnu. Ale na zimu bych vždycky potřebovala jít na pracák… Nebo můžu dělat brigády během toho co budu na pracáku?

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 19.10.14 23:09
@Andýsek92 píše:
Děkuji :-)no, já bych možná mohla být ve firmě zaměstnaná už v březnu. Ale na zimu bych vždycky potřebovala jít na pracák… Nebo můžu dělat brigády během toho co budu na pracáku?

když můžeš dělat v zimě brigády, tak proč být na pracáku?

Andýsek92
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.10.14 23:09

@Verca1989 Já bych dál,,pomáhala¨ ve firmě, ale záleží co by se nám víc vyplatilo, jestli když budu na pracáku nebo když bude přítel dávat můj plat do nákladů, ale já budu platit daně…

Andýsek92
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.10.14 23:10

@Verca1989 Brigádu bych mohla dělat u přítele od března.

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 19.10.14 23:11

Možná by bylo nejlepší najít si normálně práci někde jinde a u přítele mít kdyžtak občasnou brigádu?

Andýsek92
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.10.14 23:30

My se s přítelem uživíme, ale nevím, jestli je lepší, aby všechny přijmy psal jen na sebe a já byla na pracáku a pomáhala s podnikáním nebo jestli mě má vzít jako zaměstnance, tedy by se příjmy dělily, ale já z toho ještě platila daně…

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 19.10.14 23:38

@Andýsek92 ale počítáš s tím, že když budeš na pracáku, tak ti můžou sehnat práci? Budeš muset chodit po firmách a pokud bys tam nechtěla nastoupit, tak tě vyřadí z ÚP?

Andýsek92
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.10.14 23:40

@ynax A nevíš, jak to teda je, když jeden pracuje na živnosťák a druhý pracuje s ním? Ten druhý má teda být jeho zaměstnancem? :-) Já se v tom pořád ztrácím :-D

Andýsek92
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.10.14 23:41

@ynax a když mě vyřadí, tak si musim platit sociální, zdravotní, je to tak?

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 19.10.14 23:42

@Andýsek92 no jasně, musel by tě zaměstnat a odvádět za tebe soc a zdra, musela bys dostat minimálně minimální mzdu… nebo by sis mohla založit ŽL a pak bys odváděla to, co ostatní OSVČ

Andýsek92
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 19.10.14 23:47

@ynax svůj ŽL, si nedovedu moc představit v našem podnikání. Tak to mě budeš muset zaměstnat. Ale když přes zimu nevyděláváme, to mě může propusit a na jaře zase vzít? Že bych dělala na dobu určitou?

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 20.10.14 00:02

To by relativně mohl, ale doba určitá se může opakovat jen - a teď fakt netuším - zkus j. a.n. i5(to koncové číslo fakt nevím, ta ti poradí určitě) - asi 2×?, Pak by ses musela nahlásit na pracák a opět - mohli by ti sehnat práci

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

Kanadský soud rozhodl: Vondráčková se syny se musí vrátit do Česka!

Tomáš Plekanec může jásat. Kanadský odvolací soud včera rozhodl, že jeho dva... číst dále >