Jak na pravidelný noční řev?

1835
24.7.15 14:37

Jak na pravidelný noční řev?

Maminky, potřebuji radu. Můj syn (2,5 roku) se v noci budí a řve, nenechá na sebe sáhnout, nesmím na něj mluvit, nechce ke mě, nic nezabírá. Už nevíme, co s ním. Je to už delší dobu a každá noc na chlup stejná. Musím s ním odejít do obýváku, tam ho nechám vyřvat a spíme tam až do rána - kvůli tatínkovi. Ten mě s malým posílá k doktorce, ať s ním něco udělají, že to není normální (má své 3 děti). Já už o tom přemýšlím taky. Koupila jsem mu sirup Sedalia, zatím nepomáhá. Mám jít k psycholožce? Prášky do něho cpát nebudu. Co pomohlo Vám? Díky za všechny rady. Ještě připojím, že kvůli děsným scénám nechodí spát po obědě, má celkově rozházený režim. Absolutně se s ním nedá domluvit, nechce spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8959
24.7.15 14:40

Může to být období, noční běsy či obyčejné horko.. Syn teď taky spává hrozně a poobědový spánek úplně bojkotuje:(
Občas měl i takovou scému v noci, jediné co zabralo, úplně probrat, rožnout, probrat, pak se vzpamatoval..

K psycholožce to není… nebo má za sebou nějaké stresující zážitky, na které by to mohlo navazovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
24.7.15 14:45

Zdravim, mam dceru 3,5 roku a mame to same. Neni to kazdou noc, ale ma obdobi, kdy je to casteji, nekdy to na cas vymizi uplne. Ale je to podobne, jako popisujete. Rve jak na lesy, nemuzu na ni vubec sahnout, hned na me jeci nech me, nech me. A nepomaha vubec nic, jen ji nechat vybrecet. To trva cca 20 min., lezim u ni a jen tam s ni jsem. Pak se uklidni, rekne uz nebudu brecet, otoci se a spi dal. Ale jak na ni, netusim. Po obede nespi cca od 2 let a vecer usina v klidu, po pohadce se otoci na bok a spi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
24.7.15 14:50

Jsou to klasické noční děsy, pomůžou homeopatika a opravdu docela rychle. Stramonium 15 Ch, 5 kuliček před spaním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1835
24.7.15 14:51

Já ho nedávám spát po obědě o on je unavený už v 18hod. Hlídám, aby neusnul a on pak stejně nechce spát ani v devět, tak chodí s námi, protože já na to nemám nervy a tatínek na to úplně dlabe, jen si pak stěžuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1835
24.7.15 14:54

Kde to homeopatikum seženu? Nejsem si jistá, že jsou to děsy, trvá to dlouho. Takhle to má už od malička, ale teď je to opravdu síla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
24.7.15 15:02

Taky by me zajimalo, kde homeopatikum sehnat, koukam na internetu, ze neni volne prodejne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22313
24.7.15 15:03

@Petraa89 Můžou to být běsy. Zkusila bych homeopatika, ale jen po domluvě se zkušeným homeopatem. Děti z toho vyrostou, ale některé za rok, jiné za pět… držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
24.7.15 15:07

@Petraa89 u nás bylo něco podobného, ale řvát začal tehdy, když se probudil a zjistil, že tam nejsem a do nějaké doby jsem nestačila dorazit. Dělala jsem většinou do 2 do rána na počítači. Když jsem přišla řekněme do 5 minut, tak se zklidnil, později to už nezabíralo a usnul spíš vyčerpáním. Tatínek s ním byl od začátku, to ale na to řvaní nezabíralo. U nás to bylo spíš i tak, jako by měl v noci vypnutý mozek :think:, nebyl schopný na nic reagovat. Třeba naše noční můra byla ta, když se pokadil. To jsme s manželem vždy řešili, jestli ho budeme přebalovat nebo ho v tom necháme do rána, takové to bylo psycho - přebalovat ho v noci. S odpoledním spaním to bylo podobné, když se probudil, tak byl třeba hodinu mimo, takže tam to taky bylo o tom, jestli ho vůbec dávat spát nebo ne..
Teď mu je 4,5 a už je to mnohem lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
24.7.15 15:35
@Petraa89 píše:
Já ho nedávám spát po obědě o on je unavený už v 18hod. Hlídám, aby neusnul a on pak stejně nechce spát ani v devět, tak chodí s námi, protože já na to nemám nervy a tatínek na to úplně dlabe, jen si pak stěžuje…

Vzdyt musi byt silene pretazeny 8o Ten rev muze byt klidne i z toho…
V tomto veku se budil prostredni, pravidelne jsem ho stehovala do postele. Kdyz casem zjistil, ze ho kdykoli vezmu k sobe, zacal dochazet samostatne a potichu. Chodil takto dlouho, tak cca pul roku nebo vic, uz nevim. Pak jsme se dohodli, ze uz bude spat celou noc ve svem a byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1835
24.7.15 15:41

@Bibi239 přetažený je, ale když spí odpoledne, pak není absolutně unavený a nechce se mu spát a dlouho dovádí. Když ale v noci řve, nechce jít za mnou do postele, nechce nic. Jen řve. Už šetřím na novou postel a stěhujeme ho do vlastního pokojíku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 17:13
@Petraa89 píše:
Maminky, potřebuji radu. Můj syn (2,5 roku) se v noci budí a řve, nenechá na sebe sáhnout, nesmím na něj mluvit, nechce ke mě, nic nezabírá. Už nevíme, co s ním. Je to už delší dobu a každá noc na chlup stejná. Musím s ním odejít do obýváku, tam ho nechám vyřvat a spíme tam až do rána - kvůli tatínkovi. Ten mě s malým posílá k doktorce, ať s ním něco udělají, že to není normální (má své 3 děti). Já už o tom přemýšlím taky. Koupila jsem mu sirup Sedalia, zatím nepomáhá. Mám jít k psycholožce? Prášky do něho cpát nebudu. Co pomohlo Vám? Díky za všechny rady. Ještě připojím, že kvůli děsným scénám nechodí spát po obědě, má celkově rozházený režim. Absolutně se s ním nedá domluvit, nechce spát.

Možná by to chtělo navštívit neurologa, podobné příznaky měla má neteř a zjistili jí epilepsii. Přes den byla úplně OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.18 01:34

@caia ahoj vím.ze je to starý příspěvek ale zajímá mě to jak to u vás dopadlo? A jak to hlavně trvalo dlouho.. syn 4 roky má že se třeba i 14 dnů každou noc budí s řevem.. pak je 3-4 měsíce klid a opět… Teď mu to trvá už přes týden.. vstane řve kope nohama.. řekne že chce spát tátovi na ruce když mu ruku dá stejně řve.. já když se ho zeptám co je bolí tě něco atd vyvádí jeste víc.. někdy se zbudi i 2-3 po sobě po půl hodině vyvádí a pak spí až do rana… Přestalo to? Řešila jste to nějak? Nevím.zda s ním mám zajít k Dr… Děkuji moc @Petraa89

• Nahlásit
  • Citovat
22.6.18 04:28

U nás to měla nejstarší dcera. Vypozorovala jsem, že takhle často řvala, když se ji chtělo čurat. Občas to přešlo v takovej záchvat, že jsme jí museli ruce namočit do vody, aby se vůbec probrala. Pak přestala řvát a koukala, co se děje. Přešlo to a začala být náměsíčná, ale ne jen při úplňku, ale téměř každou noc. Jednou nám i utekla na chodbu v paneláku a volali nám sousedi. Pro mě strašnej šok, když jsem si představila, co vše se jí mohlo stát. Takže jsme z bytu pak udělali nedobytnou pevnost :lol: Cca v 11ti letech to přešlo a konečně spí celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
22.6.18 07:06
@Justinne píše:
U nás to měla nejstarší dcera. Vypozorovala jsem, že takhle často řvala, když se ji chtělo čurat. Občas to přešlo v takovej záchvat, že jsme jí museli ruce namočit do vody, aby se vůbec probrala. Pak přestala řvát a koukala, co se děje. Přešlo to a začala být náměsíčná, ale ne jen při úplňku, ale téměř každou noc. Jednou nám i utekla na chodbu v paneláku a volali nám sousedi. Pro mě strašnej šok, když jsem si představila, co vše se jí mohlo stát. Takže jsme z bytu pak udělali nedobytnou pevnost :lol: Cca v 11ti letech to přešlo a konečně spí celou noc.

S tím čůráním je to dobrá poznámka. Já si taky všimla, že se můj syn budí v noci s řevem a nechce nic, sahat na něj, dát mu polštář, vzít mu polštář, obejmout. Pořád jsem se ho ptala co je, a nakonec řekl, že chce čůrat. Vyčůral se, lehnul a spal. Jsou mu skoro tři. Přidávám taky takový postřeh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama