Jak na přecitlivělou tchýni z oboru psychiatrie :/ ?

Anonymní
7.8.15 20:22

Jak na přecitlivělou tchýni z oboru psychiatrie :/ ?

Jen radu a dobrou, nebo možná někoho kdo tohle zná…Snad tohle nebude moc dlouhé :D…Bydlím necelé 2 roky v dvougeneračním domě u rodičů mého přítele, máme 10ti měsíční holčičku. Tchýně má doma 8 koček a 5 malých psů. Je to děs, venčí je jak se jí chce, někdy je 3 dny nepustí z domu(prostě se jí nechce sejít schody, ale k naší malé to by chodila furt).Minule se mě tchán ptal, proč k nim vůbec s malou nahoru nechodím, tak jsem řekla, že si nemám s malou kam sednout(při tolika zvířatech mají 95% domácnosti pomočené od zvířat..tchýni to prostě nevadí, ona ten puch vůbec nevnímá a za těch 10let už si zvykla-nechápu, smrad a hnus. Malá, kdybych ji tam položila na zem, by mi v momentě vzala do pusy psí výkal, který se tam běžně povaluje(v těhotenství jsem tam občas k nim zašla, takže vím, jak to tam chodí).Neumím si prostě představit, že tam malou nechám, až bude trochu větší bez dozoru a ona něco takového vezme do pusy a do ruky. Tchýně řekne, že bude psi pouštět 4× denně, ale to jí vydrží třeba dva dny a pak zase jsou chudáci doma, já jí je pouštět nebudu, ona není nemocná, že by nemohla sejít schody, má 54 let. Takže co s tím? Další věc, se kterou si nevím rady je, že má potřebu přehnaně dávat lásku a upínat se) o tom svědčí i počet zvířat, které má doma. Můj muž je mamánek, chodí nahoru každý den a máma mu je schopná i volat jednou denně nebo napsat sms. Z malé je tchýně úplně na sra*ky, nevidí, neslyší, když je malá v místnosti. Jak jí mám slušně říct(ptž ona díky svému bývalému povolání všechno analyzuje a už jednou jsem byla označena za manipulátora),že když se uvidí s malou 2-3× týdně tak to snad stačí a nemusí mi volat kvůli každé kravině a hned se ptát na malou, nebo si brát jako záminku, že nám tohle koupila a tamto(většinou potraviny). Navíc má částečný důchod, do práce se jí nechce a už to ani nevidím nadějně, že by se do ní vrátila :((((,co kdybychom ji náhodou každý den potřebovali, že jo. Bydlíme ve fajn obci, zútulňujeme si byteček, stěhovat se nechceme(vím, že je to řešení).Jak slušně a ve vší úctě vymezit hranice a nastavit je, aby to vzala, ikdyž je to člověk přecitlivělý, plačtiví a navíc se sklony vše rozebírat a analyzovat??Nechci, ať s ní proluví muž, on je na ni zvyklý, mu to epříjde, že nám narušuje soukromí, ptž s maminkou žije defakto 33let…je třeba, ať jí to řeknu já…díky za přečtení a dobré rady. Když přijde jednou za 3 dny, budu ji milovat a budu za to ráda..jak docílit slušně toho soukromí pro „mou rodinu“..? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Meha
7.8.15 20:35

Co by mi vadilo je Tebou popisovaný nepořádek u tchyně.

Jinak nechápu, proč by svoji vnučku nemohla vidět častěji, obzvláště když spolu bydlíte.

• Nahlásit
  • Citovat
26499
7.8.15 20:36

Bydlím s tchýní v domě. Manžel tam jde každý den a já taky, má moje děti každý den, jsem za to vděčná.
Upřímně nevidím důvod, proč by nemohla vidět svou vnučku každý den a už vůbec ne, aby ji její syn každý den nemohl navštívit. :nevim:
Ale chápu i tebe, že ti to úplně nesedí, i já jsem na sobě musela pracovat.
Ale co je otřes je teda ta situace se zvířaty :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: Já bych se odstěhovala už jen kvůli tomu. Nechápu, že tam očividně chceš zůstat. Ale pokud ano, tak si myslím, že bude potřeba ustupovat na tvé straně, nemyslím, že tchýně chce příliš.
Zamezit ji lezení k vám by šlo, kdybys ty chodila k nim, ale to za stávajících podmínek možné není, takže to nemá řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
7.8.15 20:40

Nechci jí zamezovat ve styku se synem ani s vnučkou, jen nahoru jít s malou nechci, psi pořád štěkají, je tam smrad, hnus. Vnímám tu potřebu dávat lásku z její strany trochu fanaticky, tak to z ní cítím, není mi to příjemné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
7.8.15 20:47
@Badblond píše:
Nechci jí zamezovat ve styku se synem ani s vnučkou, jen nahoru jít s malou nechci, psi pořád štěkají, je tam smrad, hnus. Vnímám tu potřebu dávat lásku z její strany trochu fanaticky, tak to z ní cítím, není mi to příjemné…

Každý dává svou lásku najevo jinak, no… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25407
7.8.15 20:48

Když si holka telefonuje každý den s mámou je super, že jsou „nejlepší kamarádky“. Když to dělá chlap, je mamánek a je třeba s tím něco udělat :lol:

Blbý je ten bordel a smečka psů, to by mi taky vadilo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
7.8.15 20:50

S mámou netelefonuju každý den, mamánek je, to bych tady ale neřešila, chtěla jsem radu, dobrou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23010
7.8.15 20:51

Mně by nevadila ani ta smečka, ale ten bordel, co z nich doma má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25407
7.8.15 20:54
@Badblond píše:
S mámou netelefonuju každý den, mamánek je, to bych tady ale neřešila, chtěla jsem radu, dobrou :nevim:

Na to žádná rada není. Přítel má dobrý vztah s mámou, má ji rád :nevim:
Tchyně má ráda tvé dítě, proto to volá a ptá se na ni, což tě tak rozčiluje.

Rada je jen postavit mezi vás větší vzdálenost, aby pro tvého muže a tchyni bylo fyzicky těžší se stýkat. Jinak tam bude chodit na kafe dál. A to samé dítě, zvláště, když se mu bude u babičky líbit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25407
7.8.15 20:55
@inkakřivák píše:
Mně by nevadila ani ta smečka, ale ten bordel, co z nich doma má.

To jo. Mně ani tak nevadí „nepořádek“, jako špína. Fuj, psí bobky doma :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4043
7.8.15 21:20

@Badblond prostě si na to budeš muset zvyknout anebo se odstěhovat. Neboj tchýně se kvůli tebe měnit určitě nebude, ty jsi v totiž jejich domě host a oni nebudou chování a zvyky měnit kvůli tobě. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30916
7.8.15 21:21

Vlastni bydleni:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
7.8.15 21:31
@Chytrak píše:
@Badblond prostě si na to budeš muset zvyknout anebo se odstěhovat. Neboj tchýně se kvůli tebe měnit určitě nebude, ty jsi v totiž jejich domě host a oni nebudou chování a zvyky měnit kvůli tobě. ;)

Na tohle bych nepřišla :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
7.8.15 21:32

@jkra
já vím, tohle si uvědomuji, ale hledám řešení, jak vymezit hranice slušně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
7.8.15 21:33

Mne by teda moc nevyhovovalo, kdyby tchyne vidala deti kazdy den a jeste mi kecala do vychovy. Nesnesla bych to a mamanky naprosto nesnasim, to je peklo a pokud jsou jeste pod jednou strechou tak potes koste. Divim se ti, ze tam chces zustat, ja bych padila odtamtud pryc, klidne i do 1+1, nemluve o tech zviratech, to je k zbliti, bala bych se v cem me dite vyrusta. Ted je mala, ale az ji budou dva tri roky, neuhlidas ji a bude ti za babickou, ktera ji rozmazluje utikat. Tchyni nepredelas, tady je jedina rada, utect co nejrychleji do jineho bydleni.

Příspěvek upraven 07.08.15 v 21:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama