Jak na příkrmy a pití?

1332
11.9.14 17:32

Jak na příkrmy a pití?

Dobrý den maminky, četla jsem spoustu diskuzí, ale jsou buď staré a nebo jsem nenašla odpověď. Mám otázek k prvním příkrmům a pití víc. Ráda bych se asi spíš ujistila, že si to myslím správně :-) Chceme příští víkend začít s příkrmem, malé je skoro 6. měsíců.
a teď otázky

1. mám od tchýně možnost brambor, dýně, mrkve a ještě nějaké další zeleniny. Ničím nehnojí, tak by snad měla být tahle zelenina bez problémů, ne?
  2. První začneme s mrkvičkou, tu chci uvařit ve vodě a rozmixovat nebo rozvařit tak aby šla rozmačkat. Otázkou je jestli mám dávat kojeneckou vodu nebo můžu uvařit v normální vodě z kohoutku?
  3. Zatím plně kojím, takže až dám malé mrkvičku, tak ještě dokojím, pokud bude chtít, otázkou je jestli mám hned po příkrmu nebo jestli mám chvilku čekat?
  4. Je nutné ještě naučit malou na vodu nebo na čaj, hned po příkrmu? Zatím jsem jí nezkoušela dát do ruky hrneček nebo lahvičku. Co mohu dávat malé za čaj?

Omlouvám se za možná stupidní otázky, ale jsem nezkušená matka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
378
11.9.14 17:38

Ahoj,
1. jo, mělo by to být v pohodě, ono se tam něco dostane z půdy, vody, vzduchu, takže ti nikdo nic moc nezaručí, ale pokud chceš vařit, je domácí zelenina určo lepší jak kupovaná
2. já vařila ve vodě z kohoutku a nikdy se nic nestalo
3. já dala pár minut na hraní, stejně hned po příkrmu mlíko nechtěl, takže jsem kojila později
4. nejlepší je voda, jestli chceš čaj, tak jsou speciální podle věku dítěte - stejně jako u příkrmů máš na krabičce napsaný měsíc, od kdy se daný čaj může.

Doufám, že ti to pomohlo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12181
11.9.14 17:49

1. Takovou zeleninu bych brala všemi deseti.
2. Vařila jsem sice v normální vodě (já páře) a syn to zvladal. Pokud se zatím bojíš, klidně dej kojeneckou. Názory se Ti stejné na to budou ruznit.
3. Já jsem po jídle nabídla, ale málokdy chtěl. Takže nabídnout a uvidíš, jak to. Jde prcek zvládat.
4. Na trhu jsou dětské čaje. Já se raději vyhýbala instantním, ale je to věc názoru. Můj syn odmítal vodu, takže jsem zařadila naředěné džusy nebo UM. Mlíkem nic nezkazíš. Naopak. Kalcium potřebuje dítě stále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
11.9.14 18:01

@Balatonek 1. ideální stav, čerstvé, nestříkané, zde vyrostlé.
2. vařím na páře a do roka jsem dávala jen kojeneckou vodu. Záleží jak kvalitní máte tu kohoutkovou..někde je fakt hnusná.
3. zezačátku jsem dokojovala jen chviličku po příkrmu.. vše jsem sklidila, utřela a dokojila. Později, když to nikam nevedlo a byli jsme stále na pár lžičkách jsem přitvrdila a nechala tak cca 1/2 hodiny, aby mu došlo, že se nezasytil.. A taky nechala od snídaně pořádně vyhládnout, žádný odstup 2-3 hodiny, ale spíš 4-5. to mu bylo cca 9 měsíců ;) Jsem macecha, ale zabralo to ;)
4.ideální je dávat pít vodu, na žízeň, ne na chuťové sladké mlsání.. Nelekej se, že skoro nic nevypije..nebude to ještě celkem dlouho potřebovat, dokud budeš dokojovat, získá tekutin z mláka dost. Až bude víc jíst než pít MM, bude spotřeba vody a i pití stoupat. Pokud čaj tak pytlíkový, rozhodně ne granulovaný,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24818
11.9.14 18:03
@Balatonek píše:
Dobrý den maminky, četla jsem spoustu diskuzí, ale jsou buď staré a nebo jsem nenašla odpověď. Mám otázek k prvním příkrmům a pití víc. Ráda bych se asi spíš ujistila, že si to myslím správně :-) Chceme příští víkend začít s příkrmem, malé je skoro 6. měsíců.
a teď otázky
  1. mám od tchýně možnost brambor, dýně, mrkve a ještě nějaké další zeleniny. Ničím nehnojí, tak by snad měla být tahle zelenina bez problémů, ne? - Měla by být ok, ale 100% Ti to bez rozboru stejně nikdo nezaručí
  2. První začneme s mrkvičkou, tu chci uvařit ve vodě a rozmixovat nebo rozvařit tak aby šla rozmačkat. Otázkou je jestli mám dávat kojeneckou vodu nebo můžu uvařit v normální vodě z kohoutku? - **Já dávala kojeneckou (u nás je tvrdá voda), ale kohoutková voda v ČR povětšinou splňuje limity pro kojeneckou. Můžeš si to ověřit na místních vodárnách. **
  3. Zatím plně kojím, takže až dám malé mrkvičku, tak ještě dokojím, pokud bude chtít, otázkou je jestli mám hned po příkrmu nebo jestli mám chvilku čekat? - Dávala jsem hned po jídle.
  4. Je nutné ještě naučit malou na vodu nebo na čaj, hned po příkrmu? Zatím jsem jí nezkoušela dát do ruky hrneček nebo lahvičku. Co mohu dávat malé za čaj? -Dávala jsem zapíjet v průběhu jídla apo něm jen čistou vodou. oni toho stejně moc nevypijí, tak pár loků na spláchnutí. Jestli chceš čaj, tak sáčkový/porcovaný dle věku dítěte (má třeba Hipp, Teekannee, Leros)
Omlouvám se za možná stupidní otázky, ale jsem nezkušená matka :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
11.9.14 20:10

Moc děkuji za odpovědi. Trošku jsem si to v hlavě srovnala, takže zeleninu beru, je opravdu dobře opečovávaná, takže myslím nemusím mít tak velký strach, že by byla závadná. Určitě chci vařit protože jsem koupila jednu skleničku, první mrkvička a zarazilo mě kolik to stojí peněz, ne že bych chtěla škudlit na vlastním prckovi, ale to bychom přišli brzo na buben.
Dokojím podle potřeby, to s malou nějak zvládneme, asi to bude ze začátku boj, než si na to zvykneme. :think:
Je mi jasné, že nebude za začátku ani moc baštit ani pít, ale ráda bych se na to připravila.
Ještě otázka, jak vaše děti pijí nebo spíš z čeho, pokud ještě nesedí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
11.9.14 20:31

@Balatonek Dávám mu (7 měsíců) pít vodu z lahve s nejmenší dírkou. Je totiž zvyklý ode mne se u kojení dost nadřít (mlíko mi moc neteče), tudíž se s čímkoliv jiným topil.. Zatím dávám dopolední ovocnou přesnídávku (domácí) a k obědu masozeleninový příkrm a během dne ještě tak 3× kojím, takže té vody vypije tak max. 10ml za den.. Zatím mu stačí MM. Dávám mu to spíš, aby si zvykal na nové věci. Čaj odmítá, zvedá se mu žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24818
12.9.14 08:10

@Balatonek Krmila jsem nejdřív v lehátku a pak jsme koupili polohovací židli i pro nesedící děti. Pil z panákové skleničky a avent hrníčku z trvdým náhubkem (učících hrníčků máme teda doma víc). Brzy se také naučil pít z flašky od vody rajec ze sportovním uzávěrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
7.1.16 17:10

Dobry den maminy mam dotaz doktorka nam řekla že máme nabízet k pití čaj vodu nebo ředit šťávičky. Nevím jestli se čaj sladí, nebo ne popřípadě čím. Dík za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 11:43

Jak prosím nabízíte vodu po zavedení příkrmů? Máte nějaké tipy? Je lepší úplně jiná lahvička než na mléko nebo ta stejná? Jak často nabízíte? A vodu v lahvičce máte jak dlouho, třeba celý den nebo vaříte čerstvou? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
74
10.5.21 08:48

Začala jsem bylinkovým čajem, pak vodou.
Prvotní ochutnávky jsem zkusila lžičkou, bylo toho jen málo.
Teď má během dne hrneček od Avent, po jídle mu občas dám z hlubší lžičky. Zvládne obojí.
Ale já pořád i kojím, takže jsem láhve na mléko neměla. :)

Jinak čaj i vodu převařím ráno a má ji ale do večera. Až bude větší teplo, budu pití připravovat na víckrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat